Акті-Трін (ACTI-trin) сироп, 100 мл

Виробник HASCO-LEK
Наявність: На складі
Ціна 545 грн.
493 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   
Схожі (1)

Акті-Трін (ACTI-trin)

Актифед (Actifed)

Загальна характеристика:
основні фізико-хімічні властивості: прозорий, жовтого кольору розчин, приємний на смак;
склад: 5 мл розчину містять трипролідину гідро хлориду 1,25 мг, псевдо ефедринугідро хлориду 30 мг;
допоміжні речовини: сироп, гліцерин, метилгідроксибензоат, натріюбензоат, хінолін жовтий, сансет жовтий, натрію гідроксид, вода очищена.
Форма випуску. Розчин для перорального застосування.
Фармакотерапевтична група. Антигістамінний та судинозвужувальний засіб. R01BA52.
Фармакологічні властивості.
Актифед – це комбінований препарат, що складається з блокатора Н1-гіста міновихрецепторів і засоба, що усуває набряк слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, особливо слизової оболонки носа та синусів. Трипролідин забезпечує симптоматичне полегшення в ситуаціях, що цілком або частково залежать від вивільнення гістаміну. Він є сильнодіючим конкурентним антагоністом Н1-гіста міновихрецепторів класу алкіл амінів з мінімальною антихолінергічною активністю.
Псевдо ефедрин ефективно усуває набряк слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, тому що є симпатоміметиком прямої та непрямої дії. Псевдо ефедрин значно меншою мірою спричинює тахікардію та підвищення кров’яноготиску, ніж ефедрин, та значно меншою мірою стимулює центральну нервову систему.
Псевдо ефедрин і трипролідин добре абсорбуються з кишечнику після приймання всередину. Після застосування 10 мл розчину пік концентраціїтрипролідину у плазмі становить приблизно 5,5-6,0 нг/мл і досягається через 1,5години. Період напів виведення трипролідину становить приблизно 3,2 години. Тільки близько 1% прийнятої дози трипролідину виводиться у незміненому вигляді.
Пікова концентрація псевдо ефедрину становить приблизно 180 нг/мл і досягається через 1,5 години. Період напів виведення псевдо ефедрину становить 5,5 години.
Псевдо ефедрин частково метаболізується у печінці до неактивного метаболіту. Псевдо ефедрин та його метаболіти виділяються нирками, 55-75% дози -у незміненому вигляді. Рівень виділення псевдо ефедрину збільшується при підкисленні сечі та відповідно зменшується при збільшенні рН сечі.
Показання для застосування.
Препарат застосовується для симптоматичного лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, таких як алергічний риніт, вазомоторний риніт, атакож при застуді та грипі.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі та діти 12 років істарші
10 мл (2,5 мг трипролідину гідро хлориду і 60 мг псевдо ефедринугідро хлориду) 3–4 рази на день всередину.
Максимальна добова доза – 40 мл (10 мг трипролідину гідро хлориду та 240мг псевдо ефедрину гідро хлориду).
Діти від 6 до 11 років
5 мл (1,25 трипролідину гідро хлориду і 30 мг псевдо ефедринугідро хлориду) 3–4 рази на день всередину.
Максимальна добова доза – 20 мл (5 мг трипролідину гідро хлориду та 120мг псевдо ефедрину гідро хлориду).
Діти від 2 до 5 років
2,5 мл (0,625 мг трипролідину гідро хлориду і 15 мг псевдо ефедринугідро хлориду) 3–4 рази на день всередину.
Максимальна добова доза – 10 мл (2,5 мг трипролідину гідро хлориду та 60мг псевдо ефедрину гідро хлориду).
Діти до 2 років
Розчин для внутрішнього вживання Актифед не повинен застосовуватись у лікуванні дітей до 2 років без призначенння лікаря.
6 місяців – 2 роки
1,25 мл (0,31 мг трипролідину гідро хлориду і 7,5 мг псевдо ефедринугідро хлориду) 3–4 рази на день всередину.
Максимальна добова доза – 5 мл (1,25 мг трипролідину гідро хлориду і 30мг псевдо ефедрину гідро хлориду).
Хворі похилого віку
Застосовуються звичайні дози для дорослих.
Печінкова недостатність
Досвід застосування препарату свідчить, що при легких і помірних ступенях патології печінки можна застосовувати звичайні дози для дорослих, але з обережністю. Тяжка патологія печінки є протипоказанням для призначення препарату.
Ниркова недостатність
Потрібно з обережністю призначати розчин Актифед пацієнтам з помірними та тяжкими ступенями ураження нирок, особливо якщо вони супроводжуються серцево-судинною патологією.
Побічна дія.
Псевдо ефедрин
Можуть спостерігатися симптоми збудливості центральної нервової системи, включаючи порушення сну, дуже рідко – галюцинації. Інколи можуть виникати шкірні висипання з подразненням або без. Описані випадки затримки сечовиділення у чоловіків, які застосовували псевдо ефедрин; частіше це спостерігається при збільшенні передміхурової залози.
Трипролідин
Може спричинювати сонливість. Інколи зустрічаються шкірні висипання, з подразненням або без. Можуть спостерігатися сухість у роті, носі та горлі, тахікардія.
Протипоказання.
Актифед протипоказаний хворим з гіперчутливістю до препарату, будь-якого з його компонентів або акривастину, пацієнтам з гіпертонічною хворобою (тяжкий перебіг), тяжкою ішемічною хворобою серця, хворим з тяжкими ураженнями печінки, хворим, що приймають або приймали протягом останніх 2тижнів інгібітори МАО (в тому числі антибактеріальний препарат фуразолідон). Одночасне застосування псевдо ефедрину та цієї групи ліків може призвести до підвищення артеріального тиску.
Особливі застереження.
Хоча в дослідах псевдо ефедрин не впливає на артеріальний тиск у пацієнтів з нормальним тиском, розчин Актифед повинен з обережністю застосовуватись у лікуванні пацієнтів з легким і помірним ступенем гіпертензії.
Як і інші симпатоміметичні препарати, розчин Актифед повинен з обережністю застосовуватись у лікуванні пацієнтів з серцевою патологією, діабетом, гіпертиреоїдизмом, підвищенням внутрішньо очного тиску та збільшенням передміхурової залози.
Актифед може спричинювати сонливість.
Хоча об’єктивних даних немає, пацієнти, які застосовують Актифед, повинні уникати одночасного вживання алкоголю та седативних засобів з центральним механізмом дії (див. розділ “Взаємодія з іншими лікарськими засобами”).
Необхідно з обережністю застосовувати препарат у лікуванні пацієнтів злегкими та помірними ступенями патології печінки, особливо якщо вона супроводжується серцево-судинним захворюванням.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
При сумісному застосуванні Актифеду з трициклічними антидепресантами, симпатоміме тиками (деконгестантами, суп ресорами апетиту, амфетаміновимипсихостимуляторами) або інгібіторами моноамін оксидази (включаючи фуразолідон), що впливають на катаболізм симпатоміметичних амінів, може виникнути підвищення тиску крові (див. розділ “Протипоказання”). Оскільки Актифед містить псевдо ефедрин, він може частково нейтралізувати гіпотензивну дію препаратів, що впливають насимпатичну активність, у т. ч. бретиліуму, бетанідину, гуанетидину, дебрисоквіну, метилдофа, альфа- та бета-адреноблокаторів (див. розділ “Особливі застереження”).
Хоча об’єктивних даних немає, особи, які застосовують Актифед, повинні уникати одночасного вживання алкоголю або седативних засобів з центральним механізмом дії.
Передозування.
Симптоми

Окрім побічних ефектів, які можуть спостерігатися при застосуванні нормальних доз, явища гострої токсичності при передозуванні розчину Актифедвключають в’ялість, запаморочення, атаксію, слабкість, гіпотонію, пригнічення дихання, сухість шкіри та слизових оболонок, гіперпірексію, гіперактивність, тремор, судоми, дратівливість, неспокій, серцебиття та гіпертензію.
Лікування
Потрібно провести необхідні заходи щодо підтримання дихання та усунення судом. При наявності показань слід зробити промивання шлунка. Може виникнути необхідність катетеризації сечового міхура. Кислотний діурез може прискорити виведення псевдо ефедрину, хоча терапевтична користь цього заходу не доведена. Ефект діалізу при передозуванні невідомий, хоча встановлено, що протягом 4годин гемодіалізу з організму виводиться приблизно 20% усієї дозипсевдо ефедрину, отриманої після застосування комбінованого препарату, щомістить 60 мг псевдо ефедрину та 8 мг акривастину.
Особливості застосування.
Вагітність

Немає клінічних даних щодо застосування розчину Актифед під час вагітності. Дослідження псевдо ефедрину та трипролідину на тваринах не виявили прямої або непрямої шкідливої дії на розвиток ембріону та плоду.
З обережністю необхідно призначати препарат вагітним жінкам.
Лактація
Псевдо ефедрин та трипролідин екскретуються в грудне молоко в незначних кількостях, проте вплив їх на дитину невідомий.
Застосування розчину Актифед матерями, які годують груддю, не рекомендується, крім випадків, коли очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для дитини.
Фертильність
Інформації про вплив розчину Актифед на фертильність у людей немає.
Дослідження на щурах не виявили впливу псевдо ефедрину на фертильність. Досвід широкого клінічного застосування не виявив будь-якого ризику для фертильності, пов’язаного з використанням трипролідину в рекомендованих режимах дозування.
Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами
Розчин Актифед може спричинювати сонливість і порушувати здатність виконувати роботу, щовимагає швидкої реакції. Існують індивідуальні відмінності у реакції наантигістамінні препарати.
Оскільки в осіб, які приймають трипролідину гідро хлорид, можлива поява сонливості, перед керуванням автомобілем, іншими механізмами та виконанням завдань, що можуть представляти небезпеку, їм слід переконатися, що розчинАктифед не впливає на здатність виконувати цю роботу (див. розділ “Особливі застереження”).
Умови та термін зберігання.
Зберігати при температурі до 25°С, в захищеному від світла місці, недоступному для дітей.
Термін зберігання - 4 роки.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: