Акінетон (Akineton) розчин для ін'єкцій 5 мг/1 мл, 5 ампул

Виробник Laboratorio farmaceutico S.I.T.S.r.I. (ITA)
Наявність: На складі
Ціна 780 грн.
620 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

АКІНЕТОН (AKINETON)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: biperiden; 1-піперидинпропанол,α-біцикло[2.2.1]гепт-5-ен-2-іл- α-феніл-, гідро хлорид;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;
склад: 1 мл розчину містить 5 мг біперидену лактату, що відповідає 3,88 мг біперидену основи;
допоміжні речовини: натрію лактат, вода дляін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Протипаркінсонічні препарати.
Антихолінергічні засоби. Код АТС N04A A02.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат Акінетон єантихолінергічним засобом центральної дії, що справляє терапевтичну дію при синдромі паркінсонізму, а також при екстра пірамідних розладах, спричинених дієюінших ліків; периферична антихолінергічна дія виражена меншою мірою.
Біпериден знімає тремор, спричиненийхолінергічними засобами центральної дії (тремором, пілокарпіном), а також каталепсію і ригідність м’язів, що виникає при введенні нейролептиків. Біпериден чинить психомоторне збудження.
Фармакокінетика. Зв’язок з білками плазми -91-94%. Плазмовий кліренс становить 11,6 ± 0,8 мл/хв/кг маси тіла. Проникає вгрудне молоко.
Біпериден цілком метаболізується. У сечі незмінений біпериден не виявляється. Основні метаболіти - біциклогептан і піперидин - виводяться із сечею і калом.
Елімінація здійснюється в двох фазах з періодомнапів виведення (Т 1/2) 1,5 год у першу фазу і 24 год - у другу, улітніх пацієнтів період напів виведення може збільшуватися.
Показання для застосування. Синдром паркінсонізму, екстра піраміднірозлади, спричинені нейролептиками або аналогічно діючими препаратами, отруєння нікотином.
Спосіб застосування та дози.
Синдром паркінсонізму.

У тяжких випадках лікування можна починати з дози 10- 20 мг препарату Акінетон (2 - 4 мл розчину для ін’єкцій),поділеної на кілька ін’єкцій, щовводять внутрішньом’язово або у вигляді повільних внутрішньо веннихвливань протягом дня.
Рухові порушення, спричинені дією лікарських засобів.
Для швидкого досягнення терапевтичної відповіді дорослим можна призначати 2,5 - 5 мг препарату Акінетон (0,5 - 1 млрозчину для ін’єкцій) у вигляді одноразової дози, що вводиться внутрішньом’язово або у формі повільної внутрішньо венної ін’єкції. За необхідності цю ж дозу можна повторно ввести через 30 хв. Найвища загальна добова доза становить 10 - 20 мг препарату Акінетон (2 - 4 мл розчину дляін’єкцій).
Дітям до 1 року можна призначати 1 мг (0,2 мл) препарату Акінетон, до 6 років - 2 мг (0,4 мл) і до 10 років - 3 мг (0,6 мл) увигляді повільної внутрішньо венної ін’єкції. За необхідності цю дозу можна повторно ввести через 30 хв. Ін’єкціюнеобхідно припинити, якщо під часвведення виникають побічні ефекти.
Отруєння нікотином.
У випадку гострого отруєннянікотином рекомендується звичайні терапевтичні заходи доповнити внутрішньом’язовими введеннями 5-10 мг (1-2 мл). В особливо тяжких випадках, коли життя пацієнта перебуває під загрозою, потрібновнутрішньо венне введення 5 мг препарату.
Побічна дія. З боку ЦНС: запаморочення, сонливість, слабкість, підвищена стомлюваність, тривога, при високих дозуваннях - посилення тривоги, сплутаність свідомості, ейфорія, рідко - порушення пам’яті і в окремих випадках- галюцинації (деліріозні розлади); нервозність, головний біль і безсоння, рідше - дискінезія, атаксія, м’язові судоми і порушення мови. Побічні ефекти частіше спостерігаються у пацієнтів з порушенням функції центральної нервової системи, у цьому випадку може знадобитися зниження дози. Інші побічні ефекти: сухість у роті, рідко - збільшення слинних залоз, порушення акомодації, мідріаз, що супроводжується фотофобією, зниження потовиділення, запор, дискомфорт в епігастрії, нудота, тахікардія і дуже рідко - брадикардія, зниження артеріального тиску, утруднене сечовипускання, особливо у хворих нааденому простати (у цьому випадку рекомендується знизити дозу), і більш рідко -затримка сечі (антидот - карбахол), закрито кутова глаукома (треба регулярно контролю вати внутрішньо очний тиск), алергійні реакції, лікарська залежність.
Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до біперидену абобудь-якого компонента препарату, закрито кутова глаукома, кишкова непрохідність, гіперплазія передміхурової залози.
Слід виявляти обережність при призначенні препарат упри порушеннях ритму серця, літнім хворим, особливо за наявності органічної мозкової симптоматики, і пацієнтам, схильним до епілептичних нападів.
Передозування. Симптоми: розширені, що повільно реагують на світло, зіниці (мідріаз); сухість слизових оболонок; почервоніння шкіри, прискорене серцебиття; атонія сечового міхура і кишечнику; гіпертермія (особливо у дітей) і симптоми з боку ЦНС: збудження, сплутаність свідомості, делірій, колапс. Антидот - інгібітори ацетилхолін естерази, і насамперед - фізостигмін. Підтримка функції серцево-судинної і респіраторної системи, оксигенотерапія, жарознижувальні засоби (при підвищенні температури тіла), за необхідності -катетеризація сечового міхура.
Особливості застосування.
Попередження.

Побічні ефекти спостерігаються насамперед на ранніх стадіях лікування і при занадто швидкому підвищенні дози. За винятком випадків загрозливих для життя ускладнень, слід уникати різкої відміни препарату. Улітніх хворих, які мають церебральні порушення судинного або дегенеративного характеру, часто може виявлятися підвищена чутливість до препарату. Антихолінергічні лікарські засоби центральної дії, аналогічні препаратуАкінетон, можуть підвищувати схильність до епілептичних нападів. Тому тре бабрати до уваги цей факт при лікуванні хворих з такою схильністю. Пізнядискінезія, спричинена нейролептиками, може підсилюватись під дією препаратуАкінетон. Паркінсонічні симптоми у випадку розвиненої пізньої дискінезії вокремих випадках бувають настільки тяжкими, що перешкоджають продовженню лікування антихолінергічними лікарськими засобами. Відмічено зловживання препаратом Акінетон. Це явище, можливо, пов’язано з поліпшенням настрою ітимчасовими ейфоричними ефектами цього лікарського засобу, що зрідка спостерігаються.
Вагітність і годування груддю.
Оскільки досвід застосування препарату Акінетон уперіод вагітності обмежений, то слід виявляти обережність, особливо в перший триместр, і призначати препарат після ретельної оцінки ризик/користь для матеріі плоду. Препарат Акінетон виводиться з грудним молоком, в якому його концентрації можуть досягати концентрацій, що спостерігаються в плазмі крові, тому треба відмовитися від годування груддю.
Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.
Прийом препарату Акінетон, особливо в сполученні зіншими лікарськими засобами центральної дії, антихолінергічними засобами або алкоголем, може порушити здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами. При проведенні тривалої терапії препаратом Акінетон слід регулярно перевіряти внутрішньо очний тиск.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування препарату Акінетон у сполученні з іншими антихолінергічними психотропними лікарськими засобами, зантигістамінними, протипаркінсонічними і проти судомними лікарськими засобами може спричинювати посилення центральних і периферичних побічних ефектів. Одночасний прийом хінідину може спричинювати посилення серцево-судинних ефектів (порушення атріовентрикулярної провідності). Одночасне застосування з леводопоюможе підсилювати дискінезію. Антихолінергічні засоби можуть підсилювати центральні побічні ефекти петидину. При лікуванні препаратом може підсилюватися дія алкоголю. Акінетон послабляє дію метоклопраміду й аналогічно діючих сполукна шлунково-кишковий тракт.
Умови та термін зберігання.
Зберігати при температурі не вище 30оС умісцях, недоступних для дітей.
Термін придатності – 5 років.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: