Анопірин (Anopyrin) 30 мг, 50 таблеток

Виробник Zentiva, k.s. (CZE)
Наявність: На складі
Ціна 367 грн.
315 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

АНОПІРИН (ANOPYRIN)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ацетил саліцилова кислота; кислота 2-(ацетилокси)-бензойна;
основні фізико-хімічні властивості: Анопірин 30 мг: плоскі таблетки білого кольору, які мають розподільчу риску на одному боці та чеканку “30” на другому боці, на поверхні таблеток допускається мармуровість;
Анопірин 100 мг: плоскі таблетки білого кольору, які мають розподільчу риску на одному боці, на поверхні таблеток допускається мармуровість;
склад: 1 таблетка містить 30 або 100 мг кислоти ацетил саліцилової;
допоміжні речовини: Анопірин 30 мг: кальцію карбонат, гліцин, крохмаль кукурудзяний, тальк, целюлоза мікрокристалічна;
Анопірин 100 мг: кальцію карбонат, гліцин, крохмаль кукурудзяний, тальк.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Антитромботичні засоби. Код АТС B01AC06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Ацетил саліцилова кислота є саліцилатом і входить до групи кислих не стероїдних аналгетиків –протизапальних речовин. У формі ефіру саліцилової кислоти ацетил саліцилова кислота виявляє аналгетичну, жарознижувальну та протизапальну дію.
У механізмі дії головним є блокада циклооксигенази, що призводить до пригнічення біосинтезу простаноїдів простагландину Е2, простагландину І2 і тромбоксану А2.
Ацетил саліцилова кислота здатна істотно і не зворотно інгібуватиагрегацію тромбоцитів. Блокада циклооксигенази тромбоцитів необоротна, оскільки зберігається впродовж всього періоду життя тромбоцитів. Можливо, існують іншімеханізми інгібуючого впливу ацетил саліцилової кислоти на тромбоцити.
Фармакокінетика. При пероральному шляху введення ацетил саліцилова кислота всмоктується швидко та повністю. Максимальна концентрація в плазмі крові відмічається за 0,3 - 2 год.
У процесі абсорбції та пізніше ацетил саліцилова кислота піддається перетворенням з утворенням головного метаболіту – кислоти саліцилової. Відщеплення ацетильної групи ацетил саліцилової кислоти шляхом гідролізу починається при потраплянні крізь слизову оболонку ШКТ.
До 80% препарату зв’язується з білками крові.
Після введення ацетил саліцилової кислоти саліцилова кислота визначається у спинномозкові та синовіальній рідині. Ацетил саліцилова кислота проходить крізь плацентарний бар’єр і секретується у грудному молоці. Кінетика елімінації дозозалежна, оскільки об’єм метаболічних перетворень ацетил саліцилової кислоти обмежений (період напів виведення даної лікарської форми близько 30 хв.). Піддається метаболічним перетворенням з утворенням головних метаболітів – кон’югата саліцилової кислоти з гліцином (саліцилмолочна кислота), потім парних ефірних сполук саліцилової кислоти з глюкуроновоюкислотою (саліцилфенолглюкуронід і саліцилацетилглюкуронід), гентисовоюкислотою (утворюється при окисленні саліцилової кислоти) та її кон’югата згліцином.
Із організму ацетил саліцилова кислота та її метаболіти виводяться переважно нирками.
Показання для застосування. Застосовується як антиагрегантний засіб для зниження агрегації тромбоцитів при стабільній та нестабільній стенокардії, угострому періоді та після перенесеного інфаркту міокарда, з метою профілактикире інфарктів та після хірургічних або інших втручань на судинах (у т. ч. післякрізьшкірної транслюмінальної коронарної ангіопластики, аортокоронарного шунтування або шунтування периферичних артерій), при ішемічній хворобі судин нижніх кінцівок (ІХНК).
З метою профілактики транзиторних порушень мозкового кровообігу та інсультів на стадії клінічних провісників.
Спосіб застосування та дози. Для гальмування агрегації тромбоцитів при стабільній та нестабільній стенокардії, у гострому періоді та після перенесеного інфаркту міокарда, з метою профілактики ре інфарктів, у хворих наІХНК та після хірургічних або інших втручань на судинах призначають усередину по 80 - 120 мг ацетил саліцилової кислоти на добу. Це дорівнює 2 - 3 таблеткам препарату.
Для гальмування агрегації тромбоцитів з метою попередження транзиторноїнедостатності мозкового кровообігу (ішемії) або інсульту у хворих груп ризику призначають по 80 - 120 мг ацетил саліцилової кислоти на добу, що становить 2 -3 таблетки на добу.
Таблетку ковтають цілою, запиваючи достатньою кількістю нейтральної рідини. Не приймати натще. Препарат призначений для тривалого лікування.
Побічна дія. Іноді виникають шлунково-кишкові розлади, а самебіль в ділянці шлунка, понос, нудота, втрата крові в ШКТ (мікрогеморагії). У поодиноких випадках можливі шлункові кровотечі та ульцерація.
Пацієнтів необхідно попередити, щоб вони при наявності чорного випорожнення негайно звернулися до лікаря. Іноді можливі реакціїгіпер чутливості (напади зядухи та шкірний висип) найчастіше у астматиків (див. Протипоказання).
Повідомляється про поодинокі випадки порушення функції печінки танирок, гіпоглікемію, тяжкі шкірні реакції (аж до розвитку мультиформноїеритеми).
Запаморочення та шум у вухах можуть бути симптомами передозування, особливо у пацієнтів похилого віку. Навіть малі дози ацетил саліцилової кислоти понижують виділення сечової кислоти і, за окремими умовами, можуть у осіб, схильних до пониженої екскреції сечової кислоти, викликати напади подагри.
Довготривале безконтрольне застосування аналгетиків, особливо комбінацій декількох аналгетичних речовин, може викликати стійкі порушення функції нирок аж до розвитку ниркової недостатності (аналгетичнанефропатія).
Протипоказання. Препарат протипоказаний при:
- при підвищеній чутливості до ацетил саліцилової кислоти або до інших саліцилатів;
- виразковій хворобі шлунка чи дванадцяти палої кишки;
- геморагічних виявленнях;
- дітям віком до 15 років.
Слід дотримуватися особливої обережності та здійснювати лікування піднаглядом лікаря при:
- при підвищеній чутливості до інших не стероїдних протизапальних засобів та алергенів;
- одночасному застосуванні з антикоагулянтами (наприклад кумариновимипохідними чи гепарином, крім низьких доз гепарину);
- бронхіальній астмі;
- дефіциті глюкозо-6-фосфат дегідрогенази;
- хронічних або рецидивних захворюваннях шлунка та дванадцяти палої кишки;
- захворюваннях нирок;
- тяжких порушеннях функцій печінки;
- у період вагітності та годування груддю.
Передозування. Симптоми інтоксикації: при хронічному передозуванні ацетил саліцилової кислоти найбільш характерні порушення з боку ЦНС (саліцилізм), що відрізняє його від гострого передозування, при якому основним симптомом є порушення кишково-лужного балансу.
Крім порушення кислотно-лужного балансу та обміну електролітів (у т. ч. втрата калію), гіпоглікемії, шкірного висипу та шлунково-кишкової кровотечі, виявляється ряд інших симптомів, а самегіпервентиляція, відчуття дзвону у вухах, нудота, блювання, розлад зору таслуху, головний біль, запаморочення та заплутаність свідомості.
У тяжких випадках розвиваються делірій, тремор, диспное, профузнепотовиділення, гіпертермія, зневоднювання та кома.
Терапія інтоксикації: методи терапії інтоксикації ацетил саліцилової кислоти залежать від вираженості симптомів, стадії та клінічної картини інтоксикації. Застосовуються загальновживані заходи з метою зменшення всмоктування активної речовини та прискорення її виділення, корекції та нормалізації водного та електролітного балансу, відновлення регуляції температури тіла та дихання.
Особливості застосування. При проведенні терапії особливої уваги потребують хворі з ерозивно-виразковими ураженнями шлунка та дванадцяти палої кишки в анамнезі, при порушеннях функцій печінки чи нирок, серцевій недостатності.
Частота виявлення дозозалежних побічних реакцій у схильних до цього пацієнтів може бути знижена шляхом здійснення одночасної терапії засобами, що нейтралізують кислотність шлункового соку, чи буферами Н+ іонів.
Призначення ацетил саліцилової кислоти хворим, схильним до бронхоспазмів чи реакцій підвищеної чутливості насаліцилати або спорідненні речовини, припускається тільки з дотриманням особливих умов (можливість ку пирування невідкладних станів). Частота нападівбронхоспазмів та локальних осередків запалення шкіри чи слизових оболонок при проведенні терапії не стероїдними протизапальними засобами найчастіша серед хворих на бронхіальну астму та поліпи носової порожнини. Взагалі це стосується осіб, схильних до алергії.
У хворих на бронхіальну астму, сезонний риніт, поліпи носа чи нахронічні інфекції дихальних шляхів (особливо у поєднанні із сезонним ринітом), у хворих з підвищеною чутливістю до аналгетичних та протиревматичних засобів препарати ацетил саліцилової кислоти можуть викликати напади бронхоспазмів (нестерпність аналгетиків, аналгогенна астма). Хворі з підвищеною чутливістю (алергія) до інших речовин, що викликають у них шкірний висип, свербіж, кропивницю, є групою ризику при застосуванні препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні ацетил саліцилова кислота посилює:
- дію антикоагулянтів (у тому числі похідних кумарину, генарину);
- ризик шлунково-кишкової кровотечі при одночасному застосуванні з глюкокортикоїдами;
- дію та побічні ефекти аналгетиків тане стероїдних протизапальних засобів;
- дію сульфонілсечовини;
- дію та побічні ефекти метотрексату;
- підвищує концентрацію дигоксину, барбітуратів та солей літію у плазмі крові;
- дію сульфонамідів для хіміотерапії;
- дію трийодтиронину.
Зменшує клінічну ефективність:
- антогоністів альдостерону;
- діуретиків (у т. ч. фуросеміду);
- антигіпертензивних засобів;
- урикозуричних препаратів (у т. ч. пробенециду, сульфінпіразону).
Слід попередити хворого, щоб він повідомив про всі інші препарати, до складу яких входить ацетил саліцилова кислота, яківін має наміри приймати.
Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15 - 25 оС. Термін придатності – 2 роки.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: