Аспірин Ефект 500 мг, 10 саше

Виробник BAYER SP. Z O.O. Warszawa
Наявність: На складі
Ціна 390 грн.
350 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

АСПІРИН (ASPIRIN)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ацетил саліцилова кислота; 2-(ацетилокси) бензойна кислота;
основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоско циліндричні таблетки білого кольору, зі скошеними краями; на одному боці - вигравіруваний “байєровськийхрест”, на іншому боці – напис “ASPIRIN 0,5” (для таблеток з вмістомацетил саліцилової кислоти 500 мг);
склад: 1 таблетка містить 100 мг або 500 мг ацетил саліцилової кислоти;
допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, крохмаль кукурудзяний.
Форма випуску. Таблетки.
Фармакотерапевтична група. Аналгетики і антипіретики. Код АТС N02В А 01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат виявляє жарознижуючу, аналгезуючу та протизапальну дію, а також зменшує агрегацію тромбоцитів. Основним механізмом дії кислоти ацетил саліцилової є інактивація ферментуциклооксигенази (ЦОГ), в результаті чого порушується синтез простагландинів, проста циклінів і тромбоксану. Внаслідок зменшення продукції простагландинівпослаблюється їх пірог енний вплив на центри терморегуляції. Крім того, зменшується сенсибілізуюча дія простагландинів на чутливі нервові закінчення, що викликає зниження їх чутливості до медіаторів болю. Необоротні порушення синтезу в тромбоцитах тромбоксану А2 обумовлюють антиагрегантну дію препарату. Кислота ацетил саліцилова також блокує ЦОГ ендотеліальних клітин, вяких синтезується проста циклін, що має антиагрегантну активність. ЦОГендотеліальних клітин менш чутлива до дії ацетил саліцилової кислоти і, навідміну від аналогічного ферменту тромбоцитів, блокується оборотно.
Фармакокінетика. Після застосування кислота ацетил саліциловаперетворюється в основний метаболіт - саліцилову кислоту. Всмоктування ацетил саліциловоїта саліцилової кислот у травному тракті відбувається швидко і повністю. Максимальний рівень концентрації в плазмі крові досягається через 10-20 хвилин (кислота ацетил саліцилова) або 45 – 120 хвилин (загальний рівень саліцилатів). Ступінь зв’язування кислот білками плазми залежить від концентрації, він становить 49 - 70% для кислоти ацетил саліцилової і 66 - 98% - для саліцилової.50% введеної дози препарату метаболізується при первинному проходженні через печінку. Метаболітами ацетил саліцилової та саліцилової кислот є гліцинкон’югатсаліцилової кислоти, гентизинова кислота та її гліцинкон’югат. Препарат виводиться із організму у вигляді метаболітів, переважно нирками. Періоднапів виведення кислоти ацетил саліцилової становить 20 хвилин. Періоднапів виведення кислоти саліцилової збільшується пропорційно прийнятій дозі препарату і становить 2, 4 і 20 годин для доз 0,5 г, 1 г і 5 г відповідно. Препарат проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр, а також визначається вгрудному молоці і синовіальній рідині.
Показання для застосування. Симптоматичне лікування больових синдромів слабкоїта середньої інтенсивності різноманітного генезу (у тому числі - запального); гарячкові стани; ревматичні захворювання; профілактика тромбозів і емболій.
Спосіб застосування та дози. Аспірин® приймають перорально. Таблетки можна подрібнити перед прийомом або проковтувати цілими, запиваючи рідиною.
Дорослі:
300-1000 мг як одноразова доза. Повторний прийом можливий через 4-8годин. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 4 г.
Для профілактики тромбозів і емболій застосовують по 100 –300 мг одинраз на добу на протязі від 1-2 місяців до 2 років.
Діти: Рекомендована добова доза для дітей - 60 мг/кг маси тіла, які рекомендується давати в 4-6 прийомів, 15 мг/кг маси тіла кожні 6 годин або 10мг/ кг маси тіла кожні 4 години.
½ - 1 рік: 50 –100 мг як одноразова доза;
1-3 роки: 100 мг як одноразова доза;
4-6 років: 200 мг як одноразова доза;
7-9 років: 300 мг як одноразова доза.
Діти старше 9 років: 400 мг як одноразова доза.
Дітям і підліткам із захворюваннями, що супроводжуються гіпертермією, призначаютьАспірин® тільки тоді, коли інші препарати є неефективними, тому що існує ймовірність виникнення синдрому Рея, одною з ознак якого є блювання, що не припиняється протягом тривалого часу.
Побічна дія. Найчастіші побічні ефекти — нудота, анорексія, біль в епігастральній ділянці. В окремих випадках, особливо при частому і тривалому застосуванні препарату, можлива поява ерозивно-виразкових уражень травного тракту, іноді ускладнених прихованою або клінічно вираженою (мелена) кровотечею. Дуже рідко відмічався розвиток тромбоцит опенії, анемії (внаслідок прихованої кровотечі з травного тракту), алергічних реакцій у вигляді шкірного висипу або бронхоспазму (особливо у хворих на бронхіальну астму).
Протипоказання.
Активна пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки;
геморагічний діатез, підвищена схильність до кровотеч;
підвищена чутливість до ацетил саліцилової кислоти, інших саліцилатів або будь-якого компонента препарату;
хронічна астма, спричинена застосуванням саліцилатів або іншихне стероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ);
виражена ниркова недостатність;
виражена печінкова недостатність;
III триместр вагітності.
Передозування. Передозування небезпечно для хворих літнього вікута дітей, оскільки може призвести до їх смерті.
Симптоми: при інтоксикації легкого ступеня можливі нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, а також (особливо у дітей і хворих літнього віку) відчуття шуму у вухах, запаморочення, зниження гостроти зору і слуху.
При значному передозуванні відзначаються порушення мислення, сплутаність свідомості, сонливість, колапс, тремор, задишка, ядуха, зневоднення, гіпертермія, кома, лужна реакція сечі, метаболічний ацидоз, дихальний алкалоз, порушення вуглеводного обміну. Летальна доза кислоти ацетил саліцилової для дорослих перевищує 10 г, для дітей - більше 3 г.
Лікування:
негайна госпіталізація;
промивання шлунка, застосування активованого вугілля, перевірка кислотно-лужного балансу;
залежно від стану кислотно-лужної рівноваги та електролітного балансу проводять інфузійне введення розчинів натрію гідро карбонату, натрію цитрату інатрію лактату;
при рН сечі від 7,5 до 8,0 і вмісту саліцилатів у плазмі більше 500мг/л (для дорослих) або 300 мг/л (для дітей) застосовують інтенсивну терапію лужними діуретиками;
при серйозних отруєннях показаний гемодіаліз;
поповнення втрати рідини;
симптоматичне лікування.
Особливості застосування.
Спеціальні попередження і застережні заходи.
Дітям і підліткам із захворюваннями, що супроводжуються гіпертермією, призначаютьАспірин® тільки тоді, коли інші препарати є нееффективними, тому що існує ймовірність виникнення синдрому Рея, одною з ознак якого є блювання, що не припиняється протягом тривалого часу.
Аспірин® застосовують з обережністю, при:
одночасному лікуванні антикоагулянтами;
хронічних виразках шлунково-кишкового тракту, включаючи хронічні чи рекурентні виразкові хвороби або хронічні шлунково-кишкові кровотечі;
порушеннях функцій нирок і/або печінки;
підвищеній чутливості до НПЗЗ;
гострій респіраторній вірусній інфекції (ГРВІ), яка може спричинити розвиток синдрому Рея.
У пацієнтів, які мають алергічні захворювання, у тому числі бронхіальну астму, алергічний риніт, кропив’янку, шкірний свербіж, набряк слизової оболонкиі поліпоз носа, а також при їх поєднанні з хронічними інфекціями дихальних шляхів і у хворих з підвищеною чутливістю до НПЗЗ на фоні лікування Аспірином®можливий розвиток нападів бронхіальної астми.
При хірургічних операціях (включаючи стоматологічні) застосування препаратів, які містять ацетил саліцилову кислоту, може підвищити ймовірність посилення кровотечі.
При застосуванні малих доз ацетил саліцилова кислота може знижувати виведення сечової кислоти. Це може призвести до виникнення подагри у пацієнтів, які мають знижене виведення сечової кислоти.
Вагітність і лактація. Аспірин® може застосовуватися в період вагітності тільки в тому випадку, коли інші лікарські засоби неефективні.
Слід враховувати, що прийом саліцилатів у І триместрі вагітності вбагатьох епідеміологічних дослідженнях пов’язують з підвищеним ризиком розвитку каліцтв (вовча паща, вади серця). Проте при застосуванні препарату в звичайних терапевтичних дозах цей ризик невеликий: дослідження, проведене на 32 000 парах“мати - дитина", не виявило зв’язку між застосуванням Аспірину® і розвитком підвищеної кількості каліцтв. У III триместрі вагітності прийом саліцилатів може призвести до переношування вагітності та послаблення пологових переймів.
У період лактації при застосуванні препарату в середніх дозах переривання грудного вигодовування, як правило, не потрібно. При застосуванні препарату у високих дозах слід вирішити питання щодо припинення годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Аспірину®та антикоагулянтів підвищується ризик розвитку кровотечі. При одночасному застосуванні Аспірину® і не стероїдних протизапальних засобів посилюються терапевтичні та побічні ефекти останніх. На фоні лікуванняАспірином® збільшується побічна дія метотрексату. При одночасному застосуванні Аспірину® і пероральних антидіабетичних препаратів ізгрупи похідних сульфонілсечовини посилюється гіпоглікемічний ефект останніх. При одночасному застосуванні з кортикостероїдами підвищується ризик розвитку шлунково-кишкової кровотечі. Аспірин® послаблює дію спіронолактону, фуросеміду, антигіпертензивних препаратів і засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Застосування антацидних препаратів на фоні лікування Аспірином®(особливо в дозах, що перевищують 3 г ацетил саліцилової кислоти для дорослих і 1,5 г - для дітей) може спричинити зниження високого сталого рівня саліцилатів у крові.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі до 30°С, у недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 5 років. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: