Церебролізин (Cerebrolysin) 1 мл, 10 ампул

Виробник EVER NEURO PHARMA GMBH
Наявність: Нет в наличии
Ціна
0 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ЦЕРЕБРОЛІЗИН (CEREBROLYSIN)
 

Склад:
діюча речовина: 1  мл розчину містить 215,2  мг концентрату Церебролізину® (пептидного препарату, що виробляється з мозку свиней);
допоміжні речовини: натрію гідроксид, вода для ін'єкцій.
Лікарська форма. Розчин для ін'єкцій.
Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні препарати.
Код АТС N06BX.
Клінічні характеристики.
Показання.

Органічні, метаболічні порушення та нейродегенеративні захворювання головного мозку, особливо хвороба Альцгеймера.
Ускладнення після інсульту.
Травматичні пошкодження головного мозку (стани після оперативного втручання на мозку, закриті черепно-мозкові травми, струс мозку).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до одного з компонентів препарату.
Епілепсія.
Тяжкі порушення функції нирок.
Спосіб застосування та дози.
Препарат вводять внутрішньо венно або внутрішньом'язово.
Нерозведений Церебролізин® можна вводити у дозах до 5  мл внутрішньом'язово і до 10  мл шляхом внутрішньо венних ін'єкцій. Препарат у дозах від 10 до 50  мл (максимальна доза) рекомендується вводити лише шляхом повільних внутрішньо венних інфузій після розведення одним із зазначених нижче стандартних розчинів. Тривалість інфузій повинна становити від 15 до 60 хвилин.
Після розведення 0,9% розчином хлориду натрію (9  мг NaCl/мл), розчином Рінгера (Na+ 153,98  ммоль/л, Ca2+ 2,74  ммоль/л, K+ 4,02  ммоль/л, Cl– 163,48  ммоль/л) або 5% розчином глюкози розчин для інфузій є фізично і хімічно стабільним щонайменше протягом 24 годин у разі зберігання при кімнатній температурі в незахищеному від світла місці. З мікро біологічної точки зору розчин для інфузій необхідно вводити відразу ж після приготування.
Оптимальна рекомендована тривалість курсу лікування становить 10-20 днів при щоденному введенні препарату.
Можливі одноразові введення у дозі до 50  мл, але ефективнішою є курсова терапія.
Рекомендовані добові дози:
Органічна патологія головного мозку, метаболічні порушення
та нейродегенеративні захворювання (деменція)               5-30 мл
Ускладнення після інсульту                                              10-50 мл
Травматичні пошкодження головного мозку                     10-50 мл
Неврологічні порушення у дітей                                        1-2 мл
Ефективність терапії зазвичай зростає при проведенні повторних курсів. Лікування продовжують доти, доки спостерігається поліпшення стану пацієнта унаслідок терапії. Після проведення початкового курсу періодичність введення препарату може бути зменшена до двох або трьох разів на тиждень. Між курсами терапії необхідно робити перерви тривалістю не менше тривалості курсу лікування.
Рекомендована доза для дітей старше 6 місяців становить 0,1 мл/кг маси тіла.
Інструкції медичному персоналу
При введенні препарату Церебролізин® за допомогою постійного внутрішньо венного катетера перед вливанням і після вливання препарату систему необхідно промивати розчином натрію хлориду.
Набирати препарат з ампули слід безпосередньо перед використанням.
Допускається лише одноразовий відбір препарату з ампули.
Можна використовувати лише прозорий розчин бурштинового кольору.
Побічні реакції.
Далі перелічені небажані ефекти і реакції, відмічені під час клінічних досліджень і пост маркетингових спостережень, незалежно від наявності причинного зв'язку з терапією препаратом Церебролізин® (препарат застосовують для лікування переважно літніх людей, а зазначені симптоми часто відмічаються у цієї категорії пацієнтів).
З боку імунної системи
Поодинокі (<1/10000) – реакції гіпер чутливості або алергічні реакції, анафілактичний шок, ангіо невротичний набряк, пропасниця, озноб.
Метаболічні розлади
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – втрата апетиту.
Психічні розлади
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – у поодиноких випадках бажаний терапевтичний ефект супроводжувався ажитацією (з проявами агресії, сплутаністю свідомості, безсонням), депресія, апатія.
З боку нервової системи
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – при дуже швидкому введенні можливе запаморочення, тремор, головний біль.
Поодинокі (<1/10000) – великі епілептичні напади ("grand mal"), судоми.
З боку серцево-судинної системи
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія.  
Поодинокі (<1/10000) – при дуже швидкому введенні можливі відчуття серцебиття і аритмія, біль у серці.
З боку дихальної системи
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – гіпервентиляція, задишка, біль у грудях.  
З боку шлунково-кишкового тракту
Поодинокі (<1/10000) – диспепсія, діарея, запор, нудота, блювання.
З боку шкіри і підшкірних тканин
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – при дуже швидкому введенні можливе відчуття жару, посилене потовиділення, свербіж, можливі макулопапульозні висипання, кропив'янка, почервоніння шкіри.
Реакції загального характеру і місцеві реакції
Рідко поширені (>1/10000 – <1/1000) – стомлюваність, грипоподібні симптоми.
Поодинокі (<1/10000) – місцеві запальні реакції, еритема і печія в місцях ін'єкцій.
Інші реакції
Поодинокі (<1/10000) – больові відчуття в шиї, кінцівках, нижній частині спини.
Передозування.
Не відмічено випадків інтоксикації або негативного впливу на здоров'я внаслідок передозування препарату Церебролізин®.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Дослідження на тваринах не виявили репродуктивної токсичності препарату. Однак дані щодо впливу препарату на репродуктивну функцію людини відсутні. Церебролізин® можна застосовувати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі для матері і потенційного ризику для плода/дитини. На час застосування препарату в період лактації годування дитини груддю слід припинити.
Діти.
Препарат застосовують в педіатричній практиці при наявності обгрунтованих показань.
Особливості застосування.
Особлива обережність необхідна у разі призначення Церебролізину® хворим з алергічним діатезом, епілептичним статусом та нападами типу grand mal, оскільки лікування Церебролізином® може збільшити частоту нападів.
Слід дотримуватись обережності при призначенні препарату пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок. Хоча немає свідчень про те, що Церебролізин® може збільшувати навантаження на нирки, препарат не слід вводити хворим з тяжкою нирковою недостатністю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Враховуючи фармакологічний профіль препарату Церебролізин®, слід приділяти особливу увагу можливим адитивним ефектам у разі його комбінованого застосування з антидепресантами або інгібіторами МАО. У таких випадках рекомендується знижувати дози антидепресантів.
Допускається одночасне застосування препарату Церебролізин® з вітамінами і серцево-судинними препаратами, однак їх не слід   змішувати в одному шприці.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.

Протеолітична пептидна фракція, яку отримують із мозку свиней, стимулює диференціацію клітин, покращує функцію нервових клітин і активує механізми захисту і відновлення. Експерименти на тваринах продемонстрували, що Церебролізин® безпосередньо впливає на нейрональну і синаптичну пластичність, що сприяє поліпшенню когнітивних функцій. Це було продемонстровано на молодих, дорослих і старих тваринах з погіршеною здатністю до навчання. В експериментах з моделями церебральної ішемії Церебролізин® зменшував розмір інфаркту, запобігав утворенню набряку, стабілізував мікро циркуляцію, нормалізував неврологічні і когнітивні порушення і удвічі збільшував показники виживання. Позитивні результати були також отримані при дослідженнях на моделях хвороби Альцгеймера. Окрім безпосередньої дії на нейрони, Церебролізин® значно збільшує кількість молекул, що забезпечують транспорт глюкози через гематоенцефалічний бар'єр, компенсуючи, таким чином, критичний дефіцит енергії, що спостерігається при цьому захворюванні.
Кількісний аналіз електроенцефалограм здорових добровольців і хворих на судинну деменцію показав значне дозозалежне підвищення нейрональної активності (збільшення частот альфа- і бета-ритмів) після чотирьох тижнів лікування препаратом Церебролізин®. Незалежно від причин захворювання, як при нейродегенеративній деменції альцгеймерівського типу, так і при судинній деменції, після лікування препаратом Церебролізин® у пацієнтів об'єктивно поліпшуються когнітивні функції і спроможність до самообслуговування. Клінічно помітне поліпшення стану пацієнтів спостерігається вже після двох тижнів лікування препаратом і посилюється при продовженні терапії. Позитивний ефект при терапії препаратом Церебролізин® відмічається у 60-70% пацієнтів, незалежно від виду деменції. У разі сенільної деменції альцгеймерівського типу поліпшення клінічного стану пацієнтів зберігається після закінчення активної терапії. Особливо це стосується довгострокового поліпшення спроможності до повсякденної діяльності, внаслідок чого зменшується необхідність у сторонньому догляді і нагляді за пацієнтами. Завдяки своїй нейротрофічній активності (схожій на дію фактора росту нервів) Церебролізин® може значно уповільнювати, а у деяких випадках і зупиняти прогресу вання нейродегенеративних процесів.
Пептиди з великою молекулярною масою з антигенним потенціалом видаляються з препарату в процесі виробництва.
Дослідження не виявили впливу препарату на імунну систему. Експерименти показали, що Церебролізин® не спричиняє утворення антитіл або анафілактичних реакцій.
Церебролізин® не стимулює рецептори гістаміну і не впливає на гемаглютинацію еритроцитів.
Фармакокінетика.
Оскільки протеолітична пептидна фракція, одержана з мозку свиней, містить короткі біологічно активні пептиди, схожі або ідентичні тим, що виробляється ендогенно, безпосередньо виміряти фармакокінетичні параметри препарату Церебролізин® дотепер не вдалося. Непрямі фармакокінетичні дані   були отримані на підставі вивчення фармакодинамічного профілю препарату. Нейротрофічна активність препарату Церебролізин® у плазмі крові виявляється протягом 24 годин після одноразового введення. Компоненти препарату можуть перетинати гематоенцефалічний бар'єр. До клінічні експерименти in vivo виявили ідентичну фармакодинамічну дію препарату на центральну нервову систему при інтрацеребровентрикулярному і периферичному введенні. Це є непрямим свідченням того, що компоненти препарату долають гематоенцефалічний бар'єр.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості:  прозорий розчин бурштинового кольору.
Несумісність.
Церебролізин® несумісний з розчинами, що змінюють рН препарату (5,0-8,0), а також з розчинами, що містять ліпіди.
Церебролізин® не слід змішувати зі збалансованими розчинами амін окислот в одному ін фузійному флаконі.
Термін придатності.
5 років.
Умови зберігання.
Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C. Не заморожувати.
Упаковка.
Церебролізин® 1 мл: ампули з коричневого скла; по 10 ампул у картонній коробці.
Церебролізин® 5 мл: ампули з коричневого скла; по 5 ампул у картонній коробці.
Церебролізин® 10 мл: ампули з коричневого скла; по 5 ампул у картонній коробці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: