Цетротід (Cetrotide) 0.25 мг, №1

Виробник MERCK Group
Наявність: На складі
Ціна 1,780 грн.
1,540 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   
Схожі (1)

ЦЕТРОТІД 0,25 мг, ЦЕТРОТІД 3 мг
(CETROTIDE 0,25mg, CETROTIDE 3 mg)

 

Склад:
діюча речовина: 1 флакон містить 0,25 мг або 3 мгцетрореліксу (у вигляді цетрореліксу ацетату);
допоміжні речовини: манітол.
Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину дляін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Антигонадотропін рилізинг-гормони. Код АТСH01C CO2.
Клінічні характеристики.
Показання.

Запобігання передчасній овуляції у пацієнток, які піддаються контрольованій оваріальній стимуляції з наступним вилученням ооциту і застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.
Протипоказання.
Цетротід® не слід застосовувати у випадках:
гіпер чутливості до цетрореліксу ацетату абобудь-яких аналогів гонадотропін-рилізинг- гормонів (ГнРГ), екзогенних пептидних гормонів або манітолу;
вагітності та лактації;
у період після настання менопаузи;
при помірному або тяжкому ураженні функції нирок або печінки.
Спосіб застосування та дози.
Цетротід® вводять підшкірно в нижню частину черевної стінки, бажано в зону навколо пупка. Для зменшення місцевих реакцій при повторному щоденному введенні препарату слід кожного дня обирати різні ділянки для ін’єкцій.
Перше введення Цетротіду® слід виконувати піднаглядом лікаря та в умовах, які забезпечать негайне лікування у разі виникнення можливих псевдо алергічних реакцій. Наступні ін’єкції можна проводити самостійно (після відповідних інструкцій лікаря), якщо у пацієнтки відсутні ознаки та симптоми, що можуть вказувати на реакції гіпер чутливості та наслідки таких реакцій, які потребують негайного медичного втручання.
Якщо лікар не призначив іншої схеми застосування препарату, то варто керуватися рекомендаціями, наведеними нижче.
Цетротід® 0,25 мг
Вміст одного флакона (0,25 мг цетрореліксу) вводять 1 раз на день з 24-годинними інтервалами або вранці, або ввечері.
Введення препарату вранці: лікування Цетротідом®0,25 мг повинно починатись на 5-й або 6-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 120 годин після початку оваріальної стимуляції за допомогою препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжуватись протягом періоду лікування гонадотропіном, включаючи день індукції овуляції.
Введення препарату ввечері: лікування Цетротідом®0,25 мг повинно починатись на 5-й день циклу оваріальної стимуляції (приблизно через 96 – 108 годин після початку оваріальної стимуляції за допомогою препаратів сечового або рекомбінантного гонадотропіну) та продовжуватисьпротягом періоду лікування гонадотропіном до вечора перед проведенням індукції овуляції.
Цетротід® 3 мг
Вміст одного флакона (3 мг цетрореліксу) вводять на 7-й день оваріальної стимуляції (приблизно через 132 – 144 години після початкуоваріальної стимуляції за допомогою препарату сечового або рекомбінантногогонадотропіну).
Введення разової дози Цетротіду® 3 мг призводить доефекту, який триває щонайменше, 4 дні. Якщо зростання фолікулів не дозволяє проводити індукцію овуляції на 5-й день після ін’єкції Цетротіду® 3 мг, слід додатково щоденно вводити по 0,25 мг цетрореліксу (Цетротід® 0,25 мг), починаючи з 96 годин після ін’єкції Цетротіду® 3 мг до дня індукції овуляції.
Приготування розчину
Цетротід® слід розчиняти лише у воді, яка міститься у попередньо заповненому шприці, що додається. Не застосовуйте розчин препарату, якщо він містить частки або непрозорий.
Побічні реакції.
Повідомлялось про місцеві реакції в місці ін’єкції (наприклад, еритема, набряк та свербіж). Звичайно вони є тимчасовими та легкого ступеня тяжкості. Частота подібних випадків, яка спостерігалась в клінічних дослідженнях, становила 8 % для Цетротіду® 3 мг та 9,4 % для Цетротіду® 0,25мг. Також повідомлялось про рідкі випадки реакцій гіпер чутливості, включаючипсевдо алергічні та анафілактоїдні реакції.
Поширені побічні реакції
Може спостерігатися синдром гіперстимуляції яєчників від легкого до помірного ступеня тяжкості (ступінь І або ІІ за класифікацієюВООЗ), що є невід’ємним ризиком процедури стимуляції (див. розділ “Особливості застосування”).
Не часті побічні реакції
Синдром гіперстимуляції яєчників тяжкого ступеня тяжкості (ступінь ІІІ за класифікацією ВООЗ).
Нудота та головний біль.
Передозування.
Передозування препарату може призвести до подовженої дії препарату, але малоймовірно, що воно може викликати гострі токсичні ефекти.
У дослідженнях гострої токсичності, які проводилисьна гризунах, симптоми неспецифічної токсичності спостерігались після внутрішньочеревного введення цетрореліксу у дозах, які у 200 разів перевищувалифармакологічно активну дозу при підшкірному застосуванні. Отже, у випадку передозування не потрібно проводити специфічне лікування.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Цетротід® не показаний для застосування при вагітності та лактації (див. розділ “Протипоказання”).
Результати дослідження на тваринах показали, щоцетрорелікс дозозалежним способом впливає на фертильність, репродуктивні функції та вагітність. При застосуванні препарату під час відповідної фази вагітності не спостерігалось розвитку тератогенних ефектів.
Особливості застосування.
Цетротід® повинен призначати лише лікар-спеціаліст із досвідом роботи у цій галузі.
Особливу увагу слід приділяти жінкам з ознаками та симптомами активних алергічних реакцій або з відомою схильністю до алергії ванамнезі. Лікування Цетротідом® не рекомендується жінкам із тяжкими алергічними захворюваннями.
Під час або після оваріальної стимуляції може виникнути синдром гіперстимуляції яєчників. Цю можливість слід враховувати якневід’ємний ризик процедури стимуляції із застосуванням гонадотропінів.
У разі виникнення синдрому оваріальноїгіперстимуляції слід застосовувати симптоматичне лікування, наприклад, пацієнтці повинен бути показаний спокій, внутрішньо венне введення електролітів або колоїдів та терапія із застосуванням гепарину.
Підтримка лютеальної фази повинна проводитисьвідповідно до практики конкретного медичного центру репродуктивних технологій.
Досі маємо обмежений досвід застосування препаратуЦетротіду® при повторній процедурі оваріальної стимуляції. Отже, в повторних циклах препарат слід застосовувати тільки після зваженої оцінки співвідношення ризику і переваг його застосування.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами.
Завдяки своєму фармакологічному профілю є малоймовірним, що цетрорелікс може негативно впливати на здатність пацієнток керувати автомобілем або використовувати механізми.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами таінші форми взаємодії.
Порошок Цетротіду® слід розчиняти лише у воді, яка міститься у попередньо заповненому шприці, що додається.
У дослідженнях in vitro була показана незначна ймовірність взаємодії Цетротіду® з препаратами, які метаболізуються цитохромом Р 450 або за участю глюкуронідази, або утворюють кон’югати деякими іншими шляхами. Однак можуть спостерігатисьвзаємодії з деякими зазвичай використовуваними препаратами, в т. ч. з препаратами, які можуть індукувати вивільнення гістаміну у чутливих осіб.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Цетрорелікс є антагоністом гормону, що звільняє лютеїнізуючий гормон (ГЗЛГ). Він зв’язується із мембранними рецепторами клітин гіпофіза. Цетрорелікс конкурує з ендогенним ГЗЛГ зазв’язування з цими рецепторами. Завдяки такому механізму дії цетрореліксконтролює секрецію гонадотропінів (лютеїнізуючого (ЛГ) та фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів).
Цетрорелікс у дозозалежний спосіб інгібує секреціюЛГ та ФСГ із гіпофіза. Супресія фактично починається одразу ж після введення препарату і підтримується за рахунок продовженого лікування, причому без початкового стимулюючого ефекту.
У жінок цетрорелікс викликає затримку підвищення рівня ЛГ та, як наслідок, овуляції. У жінок, які піддаються оваріальнійстимуляції, тривалість дії цетрореліксу є дозозалежною. Після введення разової дози 3 мг цетрореліксу тривалість дії становить щонайменше 4 дні. На 4-й деньпісля введення супресія становить приблизно 70 %. Для дозування 0,25мг/ін’єкцію ефект препарату буде підтримуватися при введенні ін’єкцій через кожні 24 години.
Після припинення лікування антагоністичний гормональний ефект цетрореліксу повністю зникає.
Фармакокінетика. Абсолютна біодоступністьцетрореліксу після підшкірного введення становить приблизно 85%.
Загальний плазмовий та нирковий кліренс становлять 1,2 мл/хв.-1 х кг-1 і 0,1 мл/хв.-1 х кг-1, відповідно. Об’єм розподілу (Vd, area) - 1,1 л/кг. Середні значення кінцевого періоду напів виведення після внутрішньо венного та підшкірного введення становлять приблизно 12 та 30 годин відповідно, що вказує на наявність процесу абсорбції у місці введення. Підшкірне введення разових доз (від 0,25 до 3 мг цетрореліксу) та щоденне введення протягом 14 днів має лінійну кінетику.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: білий ліофілізат у вигляді коржа.
Несумісність.
Оскільки цетрорелікс є несумісним з деякими речовинами, що містяться у широковживаних розчинах для парентеральноговведення, порошок Цетротіду® слід розчиняти лише у воді для ін’єкцій, що додається.
Термін придатності.
2 роки. Використовувати одразу ж після розчинення.
Умови зберігання.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в картонній коробці для захисту від світла.
Не застосовуйте Цетротід®, якщо білий порошок уфлаконі змінив свій колір, або якщо розчинник непрозорий, має забарвлення або містить частки.
Упаковка.
Цетротід® 0,25 мг
По 1 або 7 флаконів зі скла типу I, закупорених гумовими пробками вміщуються у картонну коробку. До кожного флакона додається 1попередньо заповнений шприц з 1 мл розчинника, 1 голка для розчинення, 1 голкадля підшкірних ін’єкцій та 2 тампони, просочені спиртом.
Цетротід® 3 мг
По 1 флакону зі скла типу I, закупореному гумовою пробкою, 1 попередньо заповненому шприцу з 3 мл розчинника, 1 голці для розчинення, 1 голці для підшкірних ін’єкцій та 2 тампони, просочених спиртом, вміщуються укартонну коробку.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: