Холіб (Cholib) 145 мг/20 мг, 30 таблеток

Виробник Abbott Healthcare SAS (FRA)
Наявність: На складі
Ціна 1,080 грн.
920 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Холіб (Cholib)
фенофібрат/симвастатин

 

Холіб - це лікарський засіб, який містить дві діючі речовини: фенофібрат і симвастатин. Фенофібрат належить до групи ліків, що називаються фібратами, які впливають на рівень жирів у крові. Симвастатин належить до групи ліків, що називаються статинами, які регулюють рівень холестерину.
Уважно прочитайте всю письмову інформацію перед тим, як почнете приймати цей препарат, оскільки вона містить важливі для вас відомості.
Збережіть цю письмову інформацію. Можливо, вам знадобиться знову її прочитати.
Якщо у вас є будь-які додаткові питання, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Цей препарат був призначений тільки вам. Не давайте його нікому іншому. Він може завдати шкоди навіть у тому випадку, якщо у цієї особи такі ж симптоми захворювання, як і у вас.
Якщо у вас виникне будь-який побічний ефект, зверніться до свого лікаря або фармацевта. Це стосується також будь-яких побічних ефектів, які не зазначені в цій письмовій інформації. Дивіться розділ 4.
У цій письмовій інформації ви дізнаєтеся:
1. Що таке Холіб і для чого він використовується
2. Що вам потрібно знати перед тим, як приймати Холіб
3. Як приймати Холіб
4. Можливі побічні ефекти
5. Як зберігати Холіб

1. Що таке Холіб і для чого він використовується
Холіб містить два різних лікарських засоби: фенофібрат (належить до групи, що називаються "фібрати") та сімвастатин (належить до групи, що називаються "статини"). Обидва лікарські засоби використовуються для зниження рівнів загального холестерину, "поганого" холестерину (LDL-холестерину) та жирних речовин, які називаються триацилгліцеролами в крові. Крім того, обидва лікарські засоби підвищують рівні "доброго" холестерину (HDL-холестерину).
Що вам потрібно знати про холестерин та тригліцериди?
Холестерин - це один з кількох жирів у крові. Ваш загальний холестерин складається переважно з LDL і HDL холестерину.
LDL холестерин часто називають також "поганим" холестерином, оскільки він може накопичуватися в стінках артерій і утворювати відкладення. З часом ці відкладення можуть призвести до забруднення артерій.
HDL холестерин часто називають "добрим" холестерином, оскільки він запобігає накопиченню "поганого" холестерину в артеріях і захищає від серцевих захворювань.
Тригліцериди - це ще один жир у крові. Вони можуть підвищувати ризик серцевих проблем.
У більшості людей спочатку проблеми з холестерином або тригліцеридами не проявляються жодними симптомами. Лікар може виміряти рівні жирів за допомогою простого кровного тесту. Регулярно відвідуйте лікаря, який відслідковуватиме рівні ваших жирів.
Холіб використовується у дорослих з високим ризиком інфаркту міокарда та інсульту та з підвищеними рівнями 2 типів жирів (триацилгліцеролів та LDL-холестерину) у крові з метою зниження кількості триацилгліцеролів та підвищення кількості "доброго" холестерину (HDL-холестерину) у випадках, коли "поганий" холестерин (LDL-холестерин) вже добре контролюється за допомогою окремого лікування сімвастатином у дозі 20 мг.
Протягом лікування Холібом вам також потрібно продовжувати дотримуватися дієти з низьким вмістом жирів або дотримуватися інших заходів (наприклад, фізичні вправи, зниження ваги).
2. Що потрібно знати перед застосуванням Холібу
Не застосовуйте Холіб у таких випадках:
Якщо ви алергічні на фенофібрат або сімвастатин, або на будь-яку з інших складових Холібу (зазначених у розділі 6).
Якщо ви алергічні на арахіс, арахісову олію, соєвий лецитин або пов'язані речовини.
Якщо у вас, при застосуванні інших ліків, спричинило сонячне світло або УФ-випромінювання алергічну реакцію або ушкодження шкіри (до таких ліків належать засоби, що містять інші фібрати та протизапальний засіб, що називається "кетопрофен").
Якщо у вас є проблеми з печінкою або жовчним міхуром.
Якщо у вас панкреатит (запалення підшлункової залози, що супроводжується болями у животі), який не спричинився високими рівнями жирів у крові.
Якщо у вас помірно серйозні або серйозні проблеми з нирками.
Якщо у вас в анамнезі (історії захворювання) були проблеми з м'язами, що виникли під час лікування для зниження рівня жирів у крові за допомогою одного з препаратів цього засобу або інших статинів (таких як аторвастатин, правастатин або розувастатин) або фібратів (таких як безафібрат або гемфіброзил).
Якщо ви вже приймаєте препарати, що містять один з цих лікарських засобів:
даназол (штучний гормон, що використовується для лікування ендометріозу),
циклоспорин (препарат, що часто використовується у пацієнтів після трансплантації органів),
ітраконазол, кетоконазол, флуконазол або посаконазол (препарати в ліках проти грибкових інфекцій),
інгібітори протеаз ВІЛу, такі як індинавір, нельфінавір, ритонавір і сахінавір (препарати, що використовуються при інфекції ВІЛом і СНІДом),
кобіцістат (препарат, що використовується для лікування інфекції ВІЛом),
глепревір або пібрентасвір (використовуються для лікування гепатиту С, спричиненого вірусною інфекцією),
еритроміцин, кларитроміцин або телітроміцин (препарати проти бактеріальних інфекцій),
нефазодон (препарат у препаратах проти депресії).
Якщо ви лікуєтесь або продовжуєте лікування:
фібратами (наприклад, гемфіброзилом),
статинами (препарати в ліках для зниження рівня жирів у крові, такі як сімвастатин, аторвастатин).
Якщо вам менше ніж 18 років.
Якщо ви вагітні або годуєте груддю.
Не застосовуйте Холіб, якщо ви зазначаєте хоча б один з пунктів вище. Якщо ви не впевнені, перевірте це у свого лікаря або фармацевта.
Попередження та заходи обережності
Перед початком прийому Холібу зверніться до свого лікаря або фармацевта, якщо:
У вас знижена функція щитоподібної залози (гіпотиреоз).
У вас запланована операція. Можливо, вам доведеться на короткий час припинити прийом Холібу.
Ви споживаєте велику кількість алкоголю (більше 21 одиниці (210 мл) чистого спирту на тиждень).
У вас є біль у грудях та задишка. Це можуть бути ознаки наявності тромба в легенях (легенева емболія).
У вас серйозне захворювання легенів.
У вас захворювання нирок.
У вас або в ваших близьких є проблеми з м'язами, що успадковуються в сім'ї.
Ви приймаєте або за останні 7 днів приймали препарат під назвою фузидова кислота (препарат проти бактеріальної інфекції).
Ви приймаєте противірусні препарати проти гепатиту C, такі як елбасвір або гразопревір (використовуються для лікування гепатиту C, спричиненого вірусною інфекцією).
У вас є або була міастенія (хвороба з загальною м'язовою слабкістю, в деяких випадках включаючи м'язи, які використовуються при диханні) або окулярна міастенія (хвороба, що спричиняє м'язову слабкість очей), оскільки статини можуть іноді погіршувати це захворювання або призводити до розвитку міастенії (див. розділ 4).
Якщо який-небудь з вищезазначених пунктів стосується вас, зверніться до свого лікаря або фармацевта перед застосуванням Холібу. Якщо ви не впевнені, перевірте це у свого лікаря або фармацевта.
Також зверніться до свого лікаря або фармацевта, якщо у вас триває м'язова слабкість. Для діагностики та лікування цього захворювання можуть знадобитися додаткові тести та ліки. Зверніться до свого лікаря, щоб перед початком прийому цього препарату провести кровний тест. Цим тестом буде перевірено, як працює ваша печінка. Лікар також може захотіти здійснити кровні тести для контролю роботи вашої печінки після початку прийому препарату Холіб. Під час лікування цим препаратом вас детально буде спостерігати лікар, якщо у вас є діабет або ви під загрозою розвитку діабету. Ризик розвитку діабету існує, якщо у вас високий рівень цукру та жиру в крові, ви маєте надмірну вагу або високий кров'яний тиск. Перед і після початку лікування ваш лікар може провести кровний тест для контролю м'язів. Діти та підлітки. Холіб не повинен приймати діти та підлітки (молодше 18 років).
Інші ліки та Холіб
Надзвичайно важливо повідомити свого лікаря або фармацевта, якщо ви приймаєте або нещодавно приймали, або збираєтеся приймати інші ліки. Це стосується також ліків, видача яких не залежить від лікарського призначення, включаючи трав'яні препарати.
Повідомте свого лікаря або фармацевта, якщо ви приймаєте ліки з наступними активними речовинами:
даназол (штучний гормон, що використовується для лікування ендометріозу),
циклоспорин (препарат, який часто застосовується у пацієнтів після трансплантації органів),
ітраконазол, кетоконазол, флуконазол або посаконазол (препарати у препаратах проти грибкових інфекцій),
інгібітори протеаз ВІЛ, такі як індинавір, нелфінавір, ритонавір і саквінавір (препарати, які використовуються при інфекції ВІЛ та СНІД),
кобіцістат (препарат, що використовується для лікування інфекції ВІЛ),
глепакревір або пібрентасвір (використовуються для лікування гепатиту С, спричиненого вірусною інфекцією),
еритроміцин, кларитроміцин або телітроміцин (препарати проти бактеріальних інфекцій),
нефазодон (препарат у препаратах проти депресії),
фібрати (наприклад, фенофібрат, гемфіброзил),
статини (наприклад, симвастатин, аторвастатин).
Не приймайте Холіб, якщо ви стикаєтеся з будь-якими з вищезазначених проблем. Якщо ви не впевнені, перевірте це у свого лікаря або фармацевта.
Повідомте свого лікаря або фармацевта, особливо якщо ви приймаєте будь-які з наступних ліків (прийом Холібу з одним із цих ліків може збільшити ризик м'язових проблем):
високі дози, мінімум 1 грам на добу, ніацину (нікотинова кислота) або лікування, що містить ніацин (у препаратах для зниження рівня жиру в крові),
колхіцин (препарат, що використовується для лікування подагри).
Під час прийому цього препарату уникайте застосування кислоти фузидової (препарату для бактеріальних інфекцій).
Так само, як і з вищезазначеними препаратами, повідомте свого лікаря або фармацевта, якщо ви приймаєте, нещодавно приймали або збираєтеся приймати ліки з наступними активними речовинами:
антикоагулянти, такі як варфарин, флуіндіон, фенпрокумон або аценокумарол (препарати, які запобігають згортанню крові),
піоглітазон (особлива група препаратів у препаратах для лікування цукрового діабету),
рифампіцин (препарат, що використовується для лікування туберкульозу),
елбасвір або гразопревір (використовуються для лікування гепатиту С, спричиненого вірусною інфекцією).
Якщо ви стикаєтеся з будь-якими з вищезазначених пунктів, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або фармацевтом перед початком прийому Холібу. Якщо ви не впевнені, перевірте це у свого лікаря або фармацевта.
Холіб і їжа та напої
Грейпфрутовий сік містить один або декілька компонентів, які змінюють спосіб, яким організм використовує Холіб. Не споживайте грейпфрутовий сік з Холібом, оскільки це може збільшити ризик м'язових проблем.
Вагітність та годування груддю
Не приймайте Холіб, якщо ви вагітні, плануєте вагітність або вважаєте себе вагітною. Якщо ви зачнете вагітність під час прийому Холібу, негайно припиніть його прийом та зверніться до свого лікаря.
Не приймайте Холіб, якщо ви годуєте груддю або плануєте годувати груддю свою дитину, оскільки не відомо, чи проникає препарат у материнське молоко.
Якщо ви вагітні або годуєте груддю, плануєте вагітність або підозрюєте її, проконсультуйтеся зі своїм лікарем або фармацевтом перед початком прийому цього препарату.
Керування транспортними засобами та механізмами
Не передбачається, що Холіб впливає на вашу здатність керувати транспортними засобами, використовувати інструменти або обслуговувати механізми. Проте слід враховувати, що у деяких людей після прийому Холібу може виникнути головокружливість.
Важлива інформація про деякі компоненти Холібу
Холіб містить види цукрів, які називаються лактозою та сахарозою. Якщо ваш лікар повідомив вам, що ви не переносите деякі цукри, проконсультуйтеся зі своїм лікарем перед початком прийому цього препарату.
Холіб містить соєвий лецитин. Не приймайте Холіб, якщо ви алергічні на арахіс, соєву або арахісову олію.
Холіб містить оранжевий жовтий FCF (E110), який може спричиняти алергічні реакції.
3. Як приймати Холіб
Завжди приймайте цей препарат точно так, як вам сказав лікар або фармацевт. Якщо ви не впевнені, перевірте це у вашого лікаря або фармацевта.
Лікар визначить вам належну дозу залежно від вашого стану, поточного лікування та ризиків, які вам загрожують. Звичайна доза - одна таблетка на день. Холіб можна приймати з їжею або без неї.
Таблетку проковтніть і запийте склянкою води. Таблетку не розжовуйте і не розгризайте. Під час лікування Холібом необхідно і далі дотримуватися дієти з низьким вмістом жиру або дотримуватися інших заходів (наприклад, заняття спортом, зниження ваги).
Якщо ви приймали більше Холібу, ніж потрібно
Якщо ви прийняли більше Холібу, ніж потрібно, або якщо хтось інший випив ваш препарат, повідомте про це вашому лікарю або фармацевту або зверніться в найближчу лікарню.
Якщо ви забули прийняти Холіб
Не приймайте подвійну дозу, щоб замінити пропущену таблетку. Наступну таблетку прийміть наступного дня в звичайний час. Якщо це вас турбує, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Якщо у вас є будь-які додаткові питання щодо прийому цього препарату, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
4. Можливі побічні реакції
Як і всі ліки, Холіб може викликати побічні реакції, хоча вони не проявляються у всіх.
Необ'яснені м'язові болі, чутливість або слабкість можуть бути ознаками розпаду м'язів. Тому якщо ви помітили будь-які з цих симптомів, негайно зверніться до свого лікаря. Це через те, що у рідкісних випадках м'язові проблеми можуть бути серйозними, включаючи розпад м'язів з подальшим ураженням нирок; і також були дуже рідкі випадки смерті. Порівняно з прийомом окремо фібрату або статину, при одночасному застосуванні цих двох ліків, як у Холіб, існує підвищене ризик розпаду м'язів. Цей ризик вищий у жінок та пацієнтів у віці 65 років і старших.
Деякі пацієнти, які приймали фенофібрат або симвастатин (обидва препарати є складовими Холібу), мали такі серйозні побічні реакції:
Реакції гіперчутливості (алергічні реакції), включаючи: набряк обличчя, язика та горла, що може призвести до утрудненого дихання (ангіоневротичний набряк) (рідкісні),
Серйозна алергічна реакція, яка викликає ускладнене дихання або запаморочення (анафілаксія) (дуже рідкісне),
Реакція гіперчутливості на Холіб з симптомами, такими як: біль або запалення суглобів, запалення судин, незвичайне утворення синців, шкірні висипи та набряки, кропивниця, чутливість шкіри до сонячного світла, лихоманка, почервоніння, задишка і відчуття недоброго самопочуття, захворювання, подібне до лупусу (включаючи висипки, проблеми з суглобами і вплив на білі кров'яні тільця),
Спазми або болі в м'язах, чутливість м'язів або слабкість м'язів, розрив м'язів - це можуть бути ознаки запалення або розпаду м'язів, що може призвести до ураження нирок або навіть смерті,
Біль у животі - це може бути проявом запалення підшлункової залози (панкреатит),
Біль у грудях та задишка - це можуть бути ознаки наявності тромба в легенях (легенева емболія),
Біль, покрасніння або набряк ніг - це можуть бути ознаки наявності тромба в нозі (глибокий венозний тромбоз),
Жовтяниця шкіри та очних білків або підвищення показників ферментів печінки - це можуть бути ознаки запалення печінки (гепатиту та недостатності печінки),
Підвищена чутливість шкіри до сонячного світла, гірського сонця і солярію,
Висип, який може з'явитися на шкірі або виразки в роті (ліхеноїдні лікові висипи).
Якщо у вас виникла будь-яка з перерахованих вище серйозних побічних реакцій, припиніть приймати Холіб і негайно повідомте про це свого лікаря або відвідайте найближчий шпиталь - можливо, вам знадобиться негайне лікування.
Деякі пацієнти, які приймали Холіб, фенофібрат або симвастатин, мали такі побічні реакції:
Дуже часті побічні реакції (можуть впливати на більше 1 з 10 осіб):
Збільшення рівня "креатиніну" в крові (речовина, яку виділяють нирки),
Збільшення рівня "гомоцистеїну" в крові (амінокислота, присутня в крові, надмір цієї речовини пов'язаний з підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця, цереброваскулярного інциденту та захворювання периферичних судин, проте причинна зв'язок не був встановлений).
Часті побічні реакції (можуть впливати на менше 1 з 10 осіб):
Збільшення кількості тромбоцитів,
Збільшення значень функціональних показників печінки (трансаміназ),
Порушення травлення (біль в животі, нудота, блювота, діарея та відзвін),
Інфекція верхніх дихальних шляхів.
Не такі часті побічні реакції (можуть впливати на менше 1 з 100 осіб):
М'язові проблеми,
Жовчні камені,
Висип, свербіж, червоні плями на шкірі,
Біль у голові,
Сексуальні проблеми.
Рідкі побічні реакції (можуть впливати на менше 1 з 1 000 осіб):
Низька кількість червоних кров'яних клітин (анемія),
Знижена чутливість або слабкість рук і ніг,
Збудженість,
Почуття запаморочення,
Почуття втоми (астенія),
Збільшення рівня "сечовини" (утворюється в нирках) - показано в тестах,
Збільшення рівня "гамаглутамілтрансферази" - (утворюється в печінці) - показано в тестах,
Збільшення рівня "алкалічної фосфатази" - (утворюється в жовчних шляхах) - показано в тестах,
Збільшення рівня "креатинфосфокінази" - (утворюється в м'язах) - показано в тестах,
Зниження рівня гемоглобіну (що переносить кисень у крові) і білих кров'яних клітин - показано в тестах,
Порушення сну,
Слабка пам'ять або втрата пам'яті,
Випадіння волосся,
Запор,
Порушення травлення,
Розмите бачення та погіршення зору.
Дуже рідкі побічні реакції (можуть впливати на менше 1 з 10 000 осіб):
Гінекомастія (збільшення молочних залоз у чоловіків).
Ці побічні реакції також були повідомлені, але з наявних даних неможливо встановити їх частоту виникнення (частота невідома):
Серйозний алергічний висип з пухирцями на шкірі,
Ускладнення жовчних каменів, такі як коліка, спричинена наявністю каменів у жовчоводі, інфекція жовчеводів або жовчного міхура,
Цукровий діабет,
Еректильна дисфункція,
Почуття депресії,
Порушення сну, включаючи нічні кошмари,
Специфічне захворювання легенів з проблемами з диханням (називається інтерстиціальна хвороба легенів),
М'язова слабкість, яка триває,
Збільшення рівня "гемоглобіну глікозилованого" і глюкози в крові - показники контролю рівня глюкози в крові при цукровому діабеті - показано в тестах,
Міастенія гравіс (хвороба, яка викликає загальну м'язову слабкість, в деяких випадках включаючи м'язи, що використовуються при диханні). Очна міастенія (хвороба, яка викликає м'язову слабкість очей). Якщо у вас є слабкість в руках або ногах, яка погіршується після періодів активності, подвійне зору або падіння повік, проблеми з ковтанням або задишка, зверніться до свого лікаря.
Повідомлення про побічні реакції
Якщо виникає будь-яка побічна реакція, зверніться до свого лікаря або аптечного фармацевта. Це стосується також будь-яких побічних реакцій, які не зазначені в цій письмовій інформації. Побічні реакції можна повідомляти також безпосередньо в національний центр небажаних реакцій, зазначений у додатку V. Повідомленням про побічні реакції ви можете сприяти отриманню додаткової інформації про безпеку цього лікарства.
5. Умови та термін зберігання.
Цей препарат тримайте поза досягненням дітей.
Не використовуйте Cholib після дати закінчення терміну придатності, зазначеної на коробці та блістері після скорочення EXP. Дата закінчення терміну придатності стосується останнього дня у вказаному місяці.
Зберігайте при температурі до 30 °C.
Не викидайте ліки у водопровідну каналізацію або звичайне сміття. Непридатний препарат поверніть у аптеку. Ці заходи допоможуть зберегти довкілля.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: