Колхікум Дисперт (Colсhicum-Dispert) 0.5 мг, 50 таблеток

Виробник Pharmaselect International Beteiligungs GmbH (AUT)
Наявність: На складі
Ціна 1,650 грн.
1,470 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Колхікум-Дисперт (Colсhicum-Dispert)
 

Склад:
діюча речовина: colchicine;
1 таблетка, вкрита оболонкою, містить: 0,52-2,42 мг екстракту з насіння Colchicum autumnale (пізньоцвіт осінній) (50-150:1), екстрагент метиленхлорид, що відповідає 0,5 мг суми алкалоїдів в перерахунку на колхіцин;
допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; магнію стеарат; тальк; коповідон; кислота стеаринова 50; крохмаль кукурудзяний;
оболонка: тальк, повідон К 29, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколі 6000, магнію оксид легкий, акація, сахароза, шелак, натрію кроскармелоза, Opalux AS 250000 (цукроза, понсо 4R (E 124), хіноліновий жовтий (E 104), титану діоксид (Е 171), повідон), віск карнаубський.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: темно-червона, кругла таблетка, вкрита оболонкою.
Фармакотерапевтична група.
Засоби, що застосовуються для лікування подагри, які не впливають на метаболізм сечової кислоти.
Код АТХ М04А С01.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.

Колхіцин зв’язується з мікротрубочками на етапі інтерфазного ділення клітини, що інгібує полімеризацію мікротрубочок і тим самим перешкоджає утворенню цитоскелетної структури, знижує рухливість та дегранулює внутрішньоклітинні лізосоми. Отже, колхіцин одночасно діє як токсин і знижує виділення лізосом, хемоатрактантів та молочної кислоти.
Дією на лейкоцити колхіцин пригнічує фагоцитоз кристалів сечової кислоти. Він порушує клітинну мембрану лейкоцитів та знижує їх мобілізацію, міграцію і адгезивну здатність. Колхіцин зменшує інвазію нових гранулоцитів та перешкоджає діленню і міграції клітин.
Колхіцин не впливає на концентрацію сечової кислоти у крові та тканинах.
Фармакокінетика.
Всмоктування
Колхіцин швидко і ефективно всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Приблизно через 60 хвилин після прийому 2 вкритих оболонкою таблеток (що сумарно містять 2 × 0,5 мг алкалоїдів, 2 × 0,38 мг колхіцину) було зареєстровано піковий рівень колхіцину 4,2 нг/мл у плазмі крові.
Розподілення
Пероральна біодоступність колхіцину складає 25-50 %. У плазмі крові колхіцин слабко або помірно зв’язується з білками (30-50%) і після реабсорбції швидко видаляється з плазми крові та розподіляється у різних тканинах.
Колхіцин швидко розподіляється у лейкоцитах крові, і його концентрації у цих клітинах можуть перевищувати концентрації у плазмі крові. Високі концентрації колхіцину також були виявлені у нирках, печінці, селезінці, що призводить до появи симптомів токсичності через кумуляцію у тканинах.
Метаболізм та виведення
Колхіцин частково ацетилюється у печінці та повільно метаболізується в інших тканинах.
Виведення препарату та його метаболітів переважно відбувається з калом, лише 10-20 % виводиться з сечею. Процент виведення з сечею може бути більшим у пацієнтів з печінковою недостатністю. Через високу концентрацію колхіцину в тканинах лише 10 % разової дози виводиться протягом 24 годин. Виведення колхіцину може продовжуватися протягом >10 діб після лікування.
Після прийому пероральної дози в 1 мг колхіцину середній період напіввиведення складав 4,4 години у пацієнтів з нормальною функцією нирок і 18,8 години у пацієнтів з нирковою дисфункцією.
Клінічні характеристики.
Показання.

Гострий напад подагри та профілактика гострих нападів подагри.
Середземноморська лихоманка.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до колхіцину або до складових препарату.
Протипоказано пацієнтам, які потребують гемодіалізу.
Тяжкі порушення функції нирок (КК< 10 мл/хв).
Вагітність, період годування груддю.
Дитячий вік до 5 років (див. р. «Діти»).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Колхіцин може зменшувати всмоктування вітаміну B12.
Одночасне застосування колхіцину з циклоспорином, інгібіторами гідроксиметилглутарил-коферменту А-редуктази (статинами), макролідними антибіотиками, коназол-фібратами, верапамілом, дилтіаземом, ранолазином, дигоксином, деякими засобами проти ВІЛ, може викликати порушення з боку кісткового мозку, агранулоцитоз, нейроміопатію, міопатію або рабдоміоліз, особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю.
Інгібітори цитохрому P450, наприклад циметидин або еритроміцин, а також надмірне вживання грейпфрутового соку (1000 мл/доба) можуть спричинити сильне підвищення рівня колхіцину у сироватці крові, що несе загрозу для життя.
Особливості застосування.
Пацієнтам з порушенням функції нирок та печінки препарат потрібно призначати в сполученні з інгібіторами P-gp і CYP3A4. У таких пацієнтів були зареєстровані випадки, що загрожували життю, і смертельна токсичність колхіцину при застосуванні терапевтичних доз.
Колхіцин слід з обережністю застосовувати пацієнтам літнього віку, пацієнтам з порушенням серцевої діяльності, функції нирок та печінковою недостатністю. У пацієнтів з порушеннями з боку шлунково-кишкового тракту може спостерігатися посилення симптомів, що пов’язано з антимітотичною дією колхіцину, яка призводить до діареї, нудоти, блювання та болю у шлунку. У пацієнтів з нирковою недостатністю можуть розвиватися порушення з боку кісткового мозку, агранулоцитоз, нейроміопатія, міопатія або рабдоміоліз. Одночасне застосування циклоспорину чи макролідних антибіотиків може посилити симптоми.
При застосуванні терапевтичних доз колхіцину повідомлялося про виникнення мієлосупресії, лейкопенії, гранулоцитопенії, тромбоцитопенії, панцитопенії та апластичної анемії.
При тривалому лікуванні було зареєстровано  виникнення нейром’язової токсичності і рабдоміолізу. Підвищений ризик розвитку побічних реакцій у хворих з порушенням функції нирок та  пацієнтів літнього віку.
Препарат  містить допоміжні речовини Opalux AS 250000, що можуть спричинити розвиток алергічних реакцій, у тому числі і астми, у чутливих до цих речовин пацієнтів.
Пацієнти з такими рідкісними спадковими захворюваннями, як  непереносимість галактози, дефіцит лактази Лаппа або порушення мальабсорбції глюкози-галактози, не повинні приймати цей препарат.
Алергічні реакції частіше спостерігаються у пацієнтів з підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.
Пацієнти літнього віку
Колхікум-Дисперт слід з обережністю застосовувати особам літнього віку.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітність

Дослідження на тваринах свідчать про наявність ефектів ембріотоксичності, тератогенності та змін постнатального розвитку внаслідок застосування клінічних терапевтичних або більш високих доз колхіцину.
Застосування протипоказано.
Годування груддю
Колхіцин виділяється у грудне молоко, тому ризик для грудної дитини не виключений. Колхікум-Дисперт протипоказано застосовувати під час годування груддю.
Фертильність
Дослідження впливу колхіцину на фертильність не проводилися.
Індуковане колхіцином порушення утворення мікротрубочок впливає на мейоз і мітоз.
Застосування колхіцину спричиняє морфологічні аномалії сперматозоїдів і зниження числа сперматозоїдів у чоловіків, а також порушення процесу проникнення сперматозоїдів, другого мейотичного поділу і поділу клітин яйцеклітини після запліднення.
Хоча безплідність у чоловіків з причини прийому колхіцину є рідким явищем, були повідомлення про випадки азооспермії після припинення прийому препарату.
Також немає даних, що засвідчують зв’язок між прийомом колхіцину і жіночою безплідністю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Дослідження впливу на здатність керувати автотранспортом та працювати з механізмами не проводилися.
Спосіб застосування та дози.
Таблетки слід ковтати цілими, запиваючи достатньою кількістю рідини.
Лікування при гострих нападах подагри.
При гострих нападах подагри дорослим слід приймати 2 таблетки (1 мг препарату), потім  через 1 годину – 1-2 таблетки (0,5-1 мг препарату). Максимальна добова доза препарату  1,5-2 мг. Пізніше можна продовжити лікування низькими дозами препарату, приймаючи 1-2 таблетки для полегшення болю.
Повторний курс лікування проводять не раніше ніж через 3 дні після закінчення попереднього курсу.
Профілактика гострих нападів подагри.
Для запобігання нападів подагри дорослим слід приймати 1 таблетку (0,5 мг) один або два рази на день.
Добова  доза препарату – 1 мг.
При застосуванні профілактичних доз препарату можна зменшити ризик виникнення нападів подагри протягом наступних трьох місяців.
Лікування  при гострих нападах подагри у пацієнтів з нирковою недостатністю.
При нападах подагри у пацієнтів з нирковою недостатністю від помірного (кліренс креатиніну 50-80 мл/хв) до середнього (кліренс креатиніну 30-50 мл/хв) ступеня тяжкості корекція рекомендованої дози не потрібна, але хворі повинні знаходитися під ретельним наглядом лікаря через можливість виникнення у них побічних реакцій в результаті застосування колхіцину. Лікування хворих з тяжким ступенем ниркової недостатності (кліренс креатиніну 10-30 мл/хв) слід розпочинати з дози 0,5 мг на день. Будь-яке підвищення дози потрібно проводити, здійснюючи відповідний нагляд за пацієнтом  через можливе виникнення побічних реакцій.
При КК<10 – застосування препарату протипоказано.
Хоча при нападах подагри у пацієнтів з тяжким ступенем ниркової недостатності дозу препарату корегувати не потрібно, курс лікування можна повторювати не частіше ніж один раз на два тижні.
Для хворих з нападами подагри, що потребують повторного курсу лікування, варто розглянути доцільність застосування альтернативної терапії.
Лікування при гострих нападах подагри у пацієнтів з печінковою недостатністю.
При нападах подагри у пацієнтів з печінковою недостатністю від помірного до середнього ступеня тяжкості корекція рекомендованої дози не потрібна, але хворі повинні знаходитися під ретельним наглядом лікаря через можливе виникнення побічних реакцій в результаті застосування колхіцину.
Лікування середземноморської лихоманки.
Рекомендована доза колхіцину становить 1-2 мг на добу. Початкова доза для дорослих становить 1-1,5 мг на добу.  Потім, якщо необхідно, для послаблення симптомів хвороби дозу потрібно підвищувати, враховуючи індивідуальну переносимість пацієнтом, кожного разу додаючи по 0,5 мг до досягнення максимальної добової дози 2 мг.
Діти.
Препарат дітям застосовується тільки для лікування середземноморської лихоманки.
Разова доза для дітей віком від 5 до 10 років – 1 мг, для дітей віком від 10 років – 1,5 мг.
При необхідності, для послаблення симптомів хвороби, дозу можна підвищити, враховуючи індивідуальну переносимість пацієнта, кожного разу додаючи по 0,5 мг до досягнення максимальної дози 2 мг на день.
Дітям колхіцин можна приймати тільки за призначенням лікаря під наглядом медичного персоналу.
Рекомендації щодо корекції такі ж, як і для дорослих.
Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 5 років через недостатність даних щодо безпечності та ефективності.
Передозування.
Симптоми

При прийомі пероральних доз менше 0,5 мг/кг спостерігалися шлунково-кишкові розлади, при прийомі 0,5-0,8 мг/кг спостерігалася мієлосупресія, при прийомі понад 0,8 мг/кг смертність становила 100 %. Перша стадія гострого отруєння колхіцином розпочинається протягом 24 годин після прийому і включає зневоднення, біль у шлунку, діарею, нудоту та блювання, що супроводжується електролітним дисбалансом, лейкоцитозом і зниженням тиску.
Пізніше, у період від 24 до 72 годин після прийому, може розвитися мультиорганна недостатність, ниркова недостатність, сплутаність свідомості, кома, периферична моторна і сенсорна нейропатія, міокардіальна депресія, панцитопенія, аритмія, дихальна недостатність, коагулопатія, гепатоцелюлярні ушкодження, ураження м’язів і кардіоміопатія.
Смерть може настати внаслідок дихальної та серцево-судинної недостатності.
У випадку, коли пацієнт виживає, відновлення пошкоджених органів може супроводжуватися поверненням лейкоцитозу та алопеції, що розпочинається приблизно через один тиждень після первинного передозування.
Були зафіксовані летальні випадки після вживання колхіцину у дозі 7 мг, тоді як значно більші дози виявлялися несмертельними.
Терапія
У випадку передозування колхіцином слід провести промивання шлунка, бажано протягом 60 хвилин, та дати пацієнту активованого вугілля. Діарею лікувати не потрібно, оскільки це є основним шляхом виведення колхіцину.
Лікування, в основному, симптоматичне та підтримувальне. Може потребуватися обережне знеболення та застосування атропіну, а також бензодіазепінів, папаверину чи танальбіну при виникненні судом. Для підтримки серцевої функції можна призначити дигоксин.
Рекомендується профілактичне лікування антибіотиками. При підвищеному тиску спинномозкової рідини показано дексаметазон. Також може виникнути необхідність у проведенні люмбальної пункції.
Не слід застосовувати опіати!
Слід ретельно відстежувати та контролювати гемодинамічні, серцеві та дихальні показники, а також рівні електролітів в крові. У разі ниркової недостатності корисним може бути проведення гемодіалізу або перитонеального діалізу.
Побічні реакції.
З  боку травної системи:
Нудота, діарея, біль у животі, блювання, гастроентерологічні кровотечі, ураження печінки, зневоднення, абдомінальний біль.
З боку крові та лімфатичної системи:
Агранулоцитоз, недостатність кісткового мозку, апластична анемія, гемолітична анемія, панцитопенія, тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, гранулоцитопенія.
З боку гепатобіліарної системи:
Підвищений рівень аспартатамінотрансферази і аланінамінотрансферази.
З боку імунної системи:
Підвищена чутливість, стоматит.
З боку нервової системи:
Нейропатія, запаморочення, периферичний неврит.
З боку шкіри та її похідних:
Свербіж, пурпура, відчуття печіння шкіри, алопеція, пошкодження нігтів, алергічні реакції шкіри, шкірні висипання, макулопапульозний висип, еритема, набряки.
З боку скелетно-м’язової системи та сполучної тканини:
Рабдоміоліз, міопатія, можливе відчуття поколювання у кінцівках, атрофія м’язових тканин, судоми або слабкість у м’язах, міотонія, підвищений рівень креатинфосфокінази.
З боку нирок та сечовивідних шляхів:
Ниркова недостатність.
З боку  серцево-судинної системи:
Артеріальна гіпотензія.
З боку репродуктивної системи:
Азооспермія, олігоспермія.
Найбільш частою побічною реакцією при лікуванні дітей, хворих середземноморською лихоманкою, є діарея. Розвиток шлунково-кишкових побічних реакцій залежить від дози. Помірна стеаторея та інгібування ферментів (наприклад мальабсорбція лактози) призводять до деяких шлунково-кишкових розладів (діареї). Нейропатія може бути ознакою інтоксикації, але може також проявлятися при застосуванні звичайної профілактичної дози.
Повідомлялося про зміни кісткового мозку (наприклад, про гемолітичну або апластичну анемію, панцитопенію, нейтропенію і тромбоцитопенію) у разі гострої інтоксикації, але при адекватному лікуванні така реакція спостерігалася рідко.
Рідко можуть спостерігатися такі дерматологічні реакції, як кропив'янка, геморагічний висип, еритема і набряк. Лікування колхіцином не зашкоджувало росту дитини.
В окремих випадках спостерігалося підвищення рівнів трансаміназ. У численних дослідженнях повідомлялося про тимчасову діарею, що зникала без корекції дози. Зазвичай для ліквідації таких симптомів достатньо змінити режим харчування (наприклад, тимчасово скоротити вживання молочних продуктів) і знизити дозу препарату.
Термін придатності.
5 років.
Умови зберігання.
При температурі не вище 25 °С у захищеному від світла місці.
В недоступному для дітей місці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: