Комбіган (Combigan) краплі, 5 мл

Виробник Allergan Pharmaceuticals (IRL)
Наявність: На складі
Ціна 881 грн.
755 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

КОМБІГАН (COMBIGAN)
 

Склад:
діючі речовини: бримонідину тартрат, тимололу малеат;
1 мл розчину містить бримонідину тартрату - 2,0 мг; тимололу малеату - 6,8 мг (у перерахуванні на тимолол – 5,0 мг);
допоміжні речовини: бензалконію хлорид – 0,05 мг; натрію гідрофосфат, гептагідрат; натрію дигідрофосфат, моногідрат; кислота хлористоводнева або натрію гідроксид; вода очищена.
Лікарська форма. Краплі очні.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні засоби. Тимолол, комбінації.
Код АТС S01E D51.
Клінічні характеристики.
Показання.

Відкритокутова глаукома. Внутрішньоочна гіпертензія (при недостатній ефективності бета-адреноблокаторів місцевого застосування).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Підвищена реактивність дихальних шляхів, включаючи бронхіальну астму і випадки бронхообструкції, в тому числі в анамнезі, тяжкі хронічні обструктивні захворювання легенів.
Синусова брадикардія, атріовентрикулярна блокада ІІ-ІІІ ступенів без імплантованого штучного водія ритму серця, серцева недостатність, кардіогенний шок.
Супутня терапія інгібіторами моноаміноксидази (МАО), антидепресантами - трициклічними і тетрациклічними (міансерин).
Дитячий вік.
Вагітність.
Період годування груддю.
Спосіб застосування та дози.
Застосовують дорослим, включаючи літніх хворих.
Місцево, по одній краплі препарату «КомбіганТМ» закапують в кон'юнктивальний мішок ураженого ока двічі на добу з інтервалом 12 годин.
КомбіганТМ можна застосовувати разом з іншими офтальмологічними препаратами з метою зниження внутрішньоочного тиску. Якщо застосовують 2 або більше препаратів, то необхідно робити 5-хвилинну перерву між інстиляціями.
Як і при застосуванні інших очних крапель, для зниження можливої системної абсорбції рекомендується короткочасне (протягом 1 хвилини) натискання на слізний мішок у місці проекції слізного мішка ока біля внутрішнього кута ока.
Побічні реакції.
Найчастішими побічними ефектами були гіперемія кон'юнктиви ока (приблизно 15% хворих) і відчуття печіння слизової оболонки ока (приблизно 11% хворих). У більшості випадків вираженість вказаних симптомів була слабкою, відміна терапії була необхідна лише в 3,4% і 0,5% випадках відповідно.
Повідомлялося про наступні побічні ефекти з врахуванням частоти виникнення: дуже часто (>1/10); часто (>1/100, <1/10); рідко (>1/1000, <1/100); дуже рідко ( <1/10000).
З боку органа зору:
дуже часто - гіперемія кон'юнктиви ока, відчуття печіння.
часто - гострий пекучий або колючий біль, алергічний кон'юнктивіт, ерозія рогівки, поверхневийкератит, свербіж шкіри вік, фолікуліт кон'юнктиви, порушення зору, блефарит, епіфора, сухість слизової оболонки ока, виділення з ока, біль, подразнення слизової оболонки ока, відчуття стороннього предмета.
нечасто - зниження гостроти зору, набряк кон'юнктиви, фолікулярний кон'юнктивіт, алергічний блефарит, кон'юнктивіт, плаваючі преципітати в склоподібному тілі, астенопія, фотофобія, гіпертрофія папілярних м'язів ока, хворобливість вік, блідість кон'юнктиви, набряк рогівки, інфільтрати рогівки, розрив склоподібного тіла.
З боку психіки: часто – депресія.
З боку нервової системи: часто - сонливість, головний біль; нечасто – запаморочення, синкопе.
З боку серцево-судинної системи: часто – підвищення артеріального тиску; нечасто - застійна серцева недостатність, відчуття серцебиття.
З боку органів дихання: нечасто - риніт, сухість слизової оболонки носа.
З боку шлунково-кишкового тракту: часто – сухість слизової порожнини рота; нечасто – порушення смаку.
З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: часто - набряк повік, свербіж шкіри повік, почервоніння шкіри повік; нечасто – алергічний контактний дерматит.
Інші порушення: часто – астенічні стани.
Лабораторні показники:часто – підвищення активності ферментів печінки.
З моменту застосування препарату "КомбіганТМ" додатково повідомлялося про наступні побічні ефекти:
З боку серцево-судинної системи:
частота невідома – аритмія, брадикардія, тахікардія, зниження артеріального тиску.
Побічні ефекти, які спостерігалися під час застосування однієї з діючих речовин, виникнення яких не виключається під час застосування препарату «КомбіганТМ»:
Бримонідин
З боку органів зору: іридоцикліт, міоз.
З боку психіки: безсоння.
З боку органів дихання: запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, задишка.
З боку шлунково-кишкового тракту: зміна смаку, диспепсія.
Інші: системні алергічні реакції.
Тимолол
З боку органа зору: зниження чутливості рогівки, диплопія, птоз, розрив судинної оболонки (після фільтраційного хірургічного лікування), зміни рефракції (внаслідок відміни міотичної терапії в деяких випадках).
З боку психіки: безсоння, кошмарні сновидіння, зниження лібідо.
З боку нервової системи: втрата пам'яті, погіршення симптомів міастенії gravis, парестезія, церебральна ішемія.
З боку органа слуху: шум у вухах.
З боку серцево-судинної системи: повна поперечна блокада серця, зупинка серця.
Судинні порушення: порушення мозкового кровообігу, переміжна кульгавість, синдром Рейно, похолодання кінцівок.
З боку органів дихання: бронхоспазм (переважно у хворих з бронхоспастичними захворюваннями в анамнезі), задишка, кашель, дихальна недостатність.
З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, діарея, диспепсія.
З боку шкіри і підшкірно-жирової клітковини: алопеція, псоріазоподібні висипання або загострення псоріазу.
З боку опорно-рухового апарату, сполучної і кісткової тканини: системний червоний вовчак.
Інші: периферичні набряки, хвороба Пейроні, біль у грудній клітці.
Передозування.
Бримонідин.
Передозування при місцевому застосуванні.
Втрата свідомості, зниження артеріального тиску, брадикардія, гіпотермія, ціаноз і апное.
Передозування при випадковому прийомі внутрішньо.
При випадковому прийомі бримонідину внутрішньо клінічні прояви включали: пригнічення ЦНС, короткочасну сплутаність свідомості, втрату свідомості або кому, зниження артеріального тиску, брадикардію, гіпотермію і апное, що викликало необхідність термінової госпіталізації у відділення невідкладної терапії, в окремих випадках проводилася інтубація трахеї. Повідомлялося про повне відновлення у всіх заявлених випадках в період від 6 до 24 годин.
При передозуванні, спричиненому препаратами групи альфа2-адреноміметиків, повідомлялося про наступні симптоми: зниження артеріального тиску, астенію, блювання, сонливість, седативний ефект, брадикардію, аритмію, міоз, апное, гіпотермію, пригнічення дихання, судоми.
Тимолол.
Симптоми загального передозування тимололу: брадикардія, зниження артеріального тиску, бронхоспазм, головний біль, запаморочення, зупинка серця.
Тимолол повністю не виводиться при гемодіалізі.
Лікування.
Терапія симптоматична.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Контрольованих досліджень із вивчення застосування препарату «КомбіганТМ» у вагітних жінок не проводили. Тому протипоказано застосування препарату у період вагітності.
Бримонідин і тимолол виділяються у грудне молоко. Застосування КомбігануТМ в період  годування груддю протипоказано.
Діти.
Безпека і ефективність препарату «КомбіганТМ» у дітей не встановлені, тому препарат не застосовують у педіатричній практиці.
Особливості застосування.
З обережністю застосовувати при:
печінковій/нирковій недостатності (застосування препарату недостатньо вивчене у цієї групи пацієнтів);
депресії, церебральній чи коронарній недостатності, синдромі Рейно, ортостатичній гіпотензії, облітеруючому тромбангіїті;
тяжких серцево-судинних захворюваннях нестабільної течії;
цукровому діабеті, епізодах гіпоглікемії (за відсутності терапії);
феохромоцитомі (без попереднього лікування);
метаболічному ацидозі;
одночасному застосуванні рентгеноконтрасних препаратів;
внутрішньовенному введенні лідокаїну,  блокаторів «повільних» кальцієвих каналів (верапаміл, дилтіазем) у зв’язку із ризиком пригнічення атріовентрикулярної провідності, розвитку брадикардії серцевої недостатності та зниження артеріального тиску;
одночасному призначенні чи зміні дози препаратів, що приймаються, з груп адреноміметиків (ізопреналін) і адреноблокаторів (празозин), а також інших засобів, які впливають на адренергічну передачу через їх можливу взаємодію з активними компонентами препарату чи зміни їх терапевтичного потенціалу.
Неприпустимо доторкатися наконечником флакона до будь-яких поверхонь, щоб уникнути інфікування ока та вмісту флакона.
Як і всі офтальмологічні препарати, що застосовуються місцево, КомбіганТМ може абсорбуватися системно.
При виявленні алергічної реакції лікування препаратом «КомбіганТМ» має бути припинене.
У хворих з тяжкими порушеннями функції нирок, які перебувають на гемодіалізі, лікування тимололом супроводжувалось вираженим зниженням артеріального тиску.
На тлі лікування препаратом групи бета-адреноблокаторів у хворих з атопічними проявами та складними анафілактичними реакціями на різні алергени в анамнезі можливе зниження чи відсутність ефективності від введення епінефрину у звичайних дозах.
Бета-адреноблокатори можуть також приховувати симптоми гіпертиреозу і погіршувати перебіг стенокардії Принцметала, судинних захворювань, як периферичних, так і центральних, а також артеріальної гіпотензії.
Ознаки, що вказують на  гіпоглікемію, а саме; тахікардія, відчуття серцебиття та підвищена пітливість, можуть маскуватися на тлі терапії бета-адреноблокаторами.
За необхідності припинити терапію препаратом «КомбіганТМ», так само як і при лікуванні серцево-судинних захворювань бета-адреноблокаторами системної дії, терапію відміняють поступово, щоб уникнути розвитку порушень ритму серця, інфаркту міокарда і раптової смерті, ризик яких підвищується при різкій відміні препаратів цієї групи.
Допоміжна речовина бензалконію хлорид, що міститься в препараті «КомбіганТМ», може викликати подразнення слизової оболонки очей. Перед інстиляцією КомбігануТМ необхідно зняти контактні лінзи, знов їх можна одягнути через 15 хвилин.
Після закінчення терміну придатності після першого розкриття флакона (28 діб) флакон-крапельницю рекомендується викинути, навіть якщо в ній міститься залишкова кількість препарату. Це необхідно для того, щоб запобігти небезпеці інфікування. На картонній упаковці рекомендується записувати дату розкриття флакона.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
КомбіганТМ впливає на здатність керувати транспортними засобами і механізмами. На лікування тлі застосування препарату «КомбіганТМ» можливе короткочасне порушення зору (нечіткість), розвиток випадків слабкості і сонливості. У разі виникнення вказаної симптоматики слід утриматися від виконання небезпечних видів діяльності.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Спеціальних досліджень щодо вивчення лікарської взаємодії препарату «КомбіганТМ» не проводилося. Проте слід враховувати можливість посилення ефекту лікарських засобів, що пригнічують центральну нервову систему (алкоголь, барбітурати, похідні опію, седативні препарати, загальні анестетики), при одночасному застосуванні з препаратом «КомбіганТМ».
Тимолол може посилювати компенсаторну тахікардію та підвищувати ризик вираженого зниження артеріального тиску при застосуванні із загальними анестетиками. Необхідно попередити лікаря-анестезіолога про застосування препарату «КомбіганТМ»  перед майбутньою операцією.
При одночасному застосуванні тимололу й адреналіну можливий розвиток мідріазу.
Бета-адреноблокатори можуть посилювати гіпоглікемічний ефект антидіабетичних препаратів. Вони також можуть маскувати гіпоглікемію.
Гіпертензивна реакція на раптову відміну клонідину може посилитися на тлі застосування бета-адреноблокатора.
Посилення системного ефекту бета-адреноблокаторів (наприклад, зниження ЧСС) при застосуванні тимололу спільно з хінідином можливе внаслідок того, що хінідин уповільнює метаболізм тимололу через фермент Р450, CYP2D6.
Спільне застосування бета-адреноблокаторів з лікарськими препаратами для загальної анестезії може приховувати компенсаторну тахікардію і підвищувати ризик артеріальної гіпотензії, тому лікаря-анестезіолога необхідно попереджати про застосування пацієнтом препарату «КомбіганТМ».
Циметидин, гідралазин, етиловий спирт можуть підвищувати концентрацію тимололу в плазмі крові.
Необхідно  обережністю застосовувати лікарські препарати, які впливають на метаболізм і засвоєння циркулюючих катехоламінів, наприклад, хлопромазину, метилфенідату, резерпіну.
Супутній прийом інгібіторів МАО протипоказаний. Хворим, що отримували інгібітори МАО, лікування препаратом «КомбіганТМ» може бути призначене через 14 днів після відміни інгібітора МАО.
Повідомлялося про потенціювання ефектів спільного застосування очних крапель, що містять тимолом, та блокаторів «повільних» кальцієвих каналів, гуанетидину або бета-адреноблокаторів, антиаритмічних препаратів, серцевих глюкозидів або парасимпатоміметиків, що приймаються внутрішньо та проявляються  значним зниженням артеріального тиску і/або вираженою брадикардією. Після застосування бримонідину в дуже рідкісних випадках (<1/10000) повідомлялося про зниження артеріального тиску. У зв’язку з цим необхідно з обережністю застосовувати «КомбіганТМ» з препаратами, що чинять системну гіпотензивну дію.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.

КомбіганТМ – комбінований лікарський засіб, складу до складу якого входять 2 діючі речовини: бримонідин – адреноміметик, що стимулює альфа2-адренорецептори, і тимолол – блокатор бета-адренорецепторів. Обидві активні речовини знижують високий внутрішньоочний тиск (ВОТ) за рахунок поєднаної взаємодії, приводячи до значно більш вираженого гіпотензивного ефекту порівняно з ефективністю кожного з компонентів окремо.
Бримонідин – антагоніст  альфа-адренергічних рецепторів, причому він характеризується в 1000 разів більшою селективністю по відношенню до альфа2-адренорецепторів порівняно з альфа1-адренорецепторами. Селективність виражається у відсутності мідріазу і вазоконстрикції судин мікроциркуляторного русла. Гіпотензивна дія бримонідину забезпечується за рахунок зниження утворення внутрішньоочної рідини та підвищення її відтоку по увеосклеральному шляху.
Тимолол є неселективним бета-адреноблокатором, не володіє внутрішньою симпатоміметичною та мембраностабілізуючою активністю. Тимолол знижує ВОТ за рахунок зменшення утворення внутрішньоочної рідини. Точний механізм дії не встановлений, можливо, він пов'язаний з пригніченням синтезу циклічного аденозин-монофосфату (цАМФ) і викликається ендогенною стимуляцією бета-адренергічних рецепторів.
Фармакокінетика.
Середні значення максимальної концентрації препарату в плазмі крові (С max) бримонідину і тимололу після призначення препарату «КомбіганТМ» становили 0,0327 і 0,406 нг/мл відповідно.
Бримонідин.
При інстиляції 0,2% розчину у вигляді очних крапель концентрація бримонідину в плазмі крові дуже низька. Бримонідин незначною мірою піддається метаболізму в тканинах ока, зв'язок з білками плазми крові становить приблизно 29%. Період напіввиведення (T1/2) препарату після місцевого застосування в середньому становив приблизно 3 години.
Основна частина препарату (приблизно 74% дози, що всмокталася в системний кровотік) виводиться нирками у вигляді метаболітів протягом 5 днів, незмінений препарат в сечі не виявлений. У дослідженнях in vitro на клітинах печінки тварин і людини показано, що альдегідоксидаза і цитохром Р450 значною мірою включені в процес метаболізму. Отже, системне виведення визначається, в першу чергу, метаболізмом препарату в печінці.
Тимолол.
80% тимололу, що застосовується у вигляді очних крапель, потрапляє у системний кровотік шляхом абсорбції через судини кон’юнктиви, слизової оболонки носа та сльозового тракту. Після інстиляції очних крапель стан тимололу у водянистій волозі ока досягається через 1-2 години. Період напіввиведення (T1/2) тимололу в плазмі крові становить приблизно 7 годин. Тимолол незначною мірою зв'язується з білками плазми крові. Тимолол частково піддається метаболізму в печінці, виводиться активна речовина і її метаболіти нирками.
Фармацевтичні характеристики:
Основні фізико-хімічні властивості: прозорий зеленувато-жовтого кольору розчин.
Термін придатності.
1 рік 9 місяців.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Термін зберігання препарату після першого розкриття флакона-крапельниці становить 28 діб.
Умови зберігання.
Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Упаковка.
По 5 мл препарату у флаконі-крапельниці з поліетилену низької щільності місткістю 10 мл, закупореному кришкою з удароміцного полістиролу та вкритому усадковою полімерною плівкою. По 1 або 3 флакони-крапельниці разом з інструкцією для медичного застосування в картонній упаковці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: