Дексаметазон (Dexamethason) краплі очні 1 мг/мл, 5 мл

Виробник POLFA WARSZAWA
Наявність: На складі
Ціна 763 грн.
606 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ДЕКСАМЕТАЗОН (DEXAMETHASONE)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Dexamethason;
9a-фтор-11b,17a,21-триокси-16a-метил-прегна-1,4-дієн-3,20-діон,
або 9a-фтор-16a-метил преднізолон;
основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний або майже безбарвний розчин.
склад: 1 мл розчину містить: дексаметазону натрію фосфату в перерахунку на дексаметазону фосфат 1 мг;
допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію ЕДТА, динатріюгідро фосфат, натрію метабисульфіт, натрію хлорид, креатинін, пропіленгліколь, кислота сірчана, вода очищена.
Форма випуску. Краплі очні.
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Кортикостероїди. Код АТС: S01B A01.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Глюкокортикостероїд нийпрепарат для місцевого застосування в офтальмології, з вираженоюпроти запальною, антиалергічною, анти ексудативною дією. Активна речовина препарату – стабілізує клітинні мембрани, знижує проникність кровоносних капілярів, виявляє анти ексудативну дію за рахунок стабілізації мембран лізосом.
Фармакокінетика. При місцевому застосуванні дексаметазон проникає через рогівку з інтактним епітелієм у вологу передньої камери ока.
Показання для застосування:
гострі іхронічні, алергічні і запальні захворювання ока (кон’юнктивіт, склерит, глибокий кератит без ушкодження епітелію, іридоцикліт, хоріодит, ретиніт, неврит зорового нерву, симпатичний увеіт);
прокол очного яблука у результаті травми або при оперативному втручанні (не раніш, ніж через 7 днів від моменту травми або операції);
термічні іхімічні опіки на пізніх стадіях.
Спосіб застосування та дози. При гострих запальних процесах препарат закапують у кон’юнктивальний мішок, по 1-2 краплі, 4-5 разів на добу протягом 2 днів; у подальшому препарат застосовують 3-4 рази на добу, протягом 4-6 днів.
При хронічних процесах препарат закапують 2 рази на добу, протягом 3-6тижнів. Максимальна тривалість лікування препаратом – 6 тижнів.
При ушкодженнях очного яблука у результаті травм або при оперативних втручаннях після протиглаукомної фільтруючої операції препарат застосовують у день операції або наступного дня. Після операції з приводу екстракції катаракти, косоокості, відшарування сітківки, а також після травми препарат застосовують починаючи з 8-го дня.
Залежно від вираженості симптомів запалення, препарат слід закапувати по 1-2 краплі, 2-4 рази на добу, протягом 2-4 тижнів.
Перед використанням препарат потрібно збовтувати.
Побічна дія. Безпосередньо після закапування препарату можливо незначне печіння, гіперемія кон’юнктиви, сльозовиділення, світлобоязнь, набряк епітелію рогівки, печіння і свербіж вочах, почервоніння шкіри повік, диплопія.
Протипоказання. Вірусні, бактеріальні і грибкові інфекції ока, захворювання рогівки в сполученні з дефектами епітелію, глаукома, підвищена чутливість до компонентів препарату.
Застосування Дексаметазону при вагітності і в період лактації (грудного вигодовування) можливо лише у тому випадку, коли передбачувана користь для матері перевищує ризик для плоду або новонародженого.
Передозування. Специфічний антидот відсутній. Дексаметазон потрібно відмінити та призначити симптоматичну терапію.
Особливості застосування. Побічні ефекти, які відмічаються при використанні препарату, зникають через 5–15 сек. і не є показанням для його відміни. Препарат призначений тільки для місцевого застосування.
Довготривале застосування препарату, яке значно перевищує рекомендоване, може призвести допояви вторинної інфекції, спричиненої грибами або вірусами, можлива поява або прискорення розвитку катаракти, підвищення внутрішньо очного тиску у схильних доцього пацієнтів, у виключних випадках можливий розвиток глаукоми.
У період застосування препарату необхідно перевіряти стан рогівки (проводити флуоресцинові проби), контролю вати внутрішньочний тиск.
При застосуванні Дексаметазону не слід торкатися до наконечника крапельниці, щоб запобігти забрудненню препарату.
Перед використанням препарату м’які контактні лінзи слід зняти івставити їх знову не раніше, ніж через 15 хв. від моменту закапування препарату.
Беручи до уваги можливість сльозовиділення після закапування препарату, не слід застосовувати його безпосередньо перед управлінням транспортними засобами або роботою з механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Про взаємодію Дексаметазону при місцевому застосуванні з іншими лікарськими засобами повідомлень немає.
Умови та термін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 8 0С до 25 0С.
Термін придатності – 2 роки. Термін придатності препарату після розкриття флакона – 4 тижні.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: