Дилцерен (Dilceren) розчин для ін'єкцій 10 мг/50 мл, 1 флакон

Виробник Zentiva, k.s. (CZE)
Наявність: На складі
Ціна 1,840 грн.
1,620 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ДИЛЦЕРЕН (DILCEREN)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: німодипін,(±)(1 -метил)-етил, (2метокси) складний ефір кислоти 1,4-дигідро-2,6-диметил-4-(3 -нітрофеніл)-3,5-піридин-дикарбоксил ової;
основні фізико-хімічні властивості: прозора, забарвлена у світло-жовтий колір рідина із запахом етанолу, чутлива до сонячного проміння;
склад: німодипін 10 мг на 50 млін фузійного розчину,
допоміжні речовини: кислоти лимонної моногідрат, натрію цитрат, макроголь 400, етанол 96 %, вода дляін’єкцій.
Форма випуску. 50 мл розчину длявнутрішньо венних інфузій.
Фармакологічна група. С 08СА 06. Селективний антагоніст кальцію з первинною дією на судини.
Фармакологічні властивості. Німодипін- похідне дигідропіридину, належить до групи блокаторів кальцієвих каналів. Впливає на потенціал залежні кальцієві канали Специфічною особливістю німодипінує його переважна дія на судини головного мозку і незначний вплив на периферичне судинне русло. Має виразні ліпофільні властивості, завдяки чому легко проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Крім впливу на клітини гладеньких м’язів судин мозку, виявляє пряму дію на нейрони та клітини глії. Судинорозширювальна іспазмолітична дії обумовлені впливом на клітини гладеньких м’язів судин мозку, а ноотропні та нейропротективні властивості обумовлені прямою дією на кальцієві канали нейронів.
Фармакокінетика. При внутрішньо венному введенні з білками сироватки крові зв’язується до 99 % німодипіну. Елімінація відбувається в два етапи з періодом напів виведення 5 та 55 хвилин. Метаболізується в печінці, тому при тяжкій печінковій недостатності, особливо цирозі печінки, можливе уповільнення зниження концентрації у сироватці. Приблизно 60 % німодипіну виводиться з сечею і 40 % - з випорожненнями.
Показання для застосування. Інфузійнийрозчин Дилцерену застосовують як профілактичний та лікувальний засіб при ішемії центральної нервової системи, спричиненої реактивним спазмом церебральних судин після субарахноїдального крововиливу.
Спосіб застосування та дози. Терапію слід починати відразу після гострого судинного епізоду, тому щонімодипін є активним церебральним спазмолітиком. Він знижує ризик вторинних спазмів і, таким чином, неврологічних дефектів внаслідок ішемізації мозку. На ранніх стадіях лікування німодипін зменшує частоту летальних випадків.
Дилцерен вводять у вену через постійний центральний катетер безперервно (бажано за допомогою пер фузійного насоса). Ін фузійний розчин Дилцерену сумісний з 5 %розчином глюкози, розчином Рингерата декстрану- 40, а також 5 % розчином людського альбуміну. ВведенняДилцерену не припиняють при загальному знеболю ванні, хірургічному втручанні або ангіографії.
Дорослим препарат починають вводитиз 1 мг німодипіну (тобто з розрахунку 15 мкг/кг маси тіла, або 5 млін фузійного розчину Дилцерену) на годину протягом перших двох годин.
При гарній переносимості та за відсутності надмірного зниження артеріального тиску через дві години збільшують дозу до 2 мг німодипіну (тобто приблизно 30 мкг/кг маси тіла , або 10 мл ін фузійногорозчину Дилцерену) на годину.
Хворим з вагою тіла менше 70 кг таз лабільним тиском крові препарат слід вводити, починаючи з 0,5 мг німодипіну (2,5мл ін фузійного розчину Дилцерену) на годину.
При виникненні небажаних реакцій дозу зменшують або введення Дилцерену припиняють.
Застосовують з обережністю та зменшують дози при тяжких порушеннях функції печінки (особливо при цирозі) абонирок з огляду на небезпеку посилення дії препарату.
Терапію слід починати негайно, непізніше 4-го дня після гострого епізоду і продовжувати протягом 10-14 днівпісля субарахноїдальної геморагії.
Лікування продовжують, призначаючинімодипін всередину (перорально) по 60 мг кожні 4 години протягом 7 днів (тобто курс лікування німодипіном - 21 доба).
Введення в аневризму: проводять підчас хірургічного втручання в осередку субарахноїдальної геморагії. 1 млДилцерену розводять у 19 мл розчину Рингера і після підігрівання до температури тіла вводять в аневризму. Розчин готують безпосередньо перед введенням!
Побічна дія. Інколи може розвинутися надмірна гіпотензія, головний біль, в окремих випадках шкірні алергічні реакції, відчуття жару, тромбоцит опенія.
При введенні нерозведеного розчинуу периферичну вену - флебіт.
Можливе погіршення функції нирок (підвищення вмісту сечовини або креатині ну у сироватці крові), підвищення рівнятрансаміназ, лужної фосфатази та гамаглютамілтранспептидази.
Протипоказання. Призначення препарату протипоказано при відомій підвищеній чутливості до деяких з компонентів препарату.
Дітям та підліткам віком до 18 років препарат не призначають з огляду на недостатність клінічного досвіду.
Клінічний досвід застосування Дилцерену під час вагітності та годування груддю недостатній, тому не рекомендовано призначати Дилцерен вагітним жінкам та жінкам, що годують дитину груддю, за необхідності призначають тільки після ретельної оцінки співвідношення ризик / користь.
Слід дотримуватись обережності прирізкій гіпотензії (систолічний тиск нижче 100 мм рт. ст.), при генералізованомунабряку мозку та гострому підвищенні внутрішньо черепного тиску. Зважаючи нависокий ступінь ризику геморагій, не слід призначати Дилцерен під час серцево-судинних операцій.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендовано призначати
Дилцерен у комбінації з іншимиантигіпертензивними засобами, враховуючи можливість потенціаціїгіпотензивної дії. Не призначають одночасно з іншими антагоністами кальцію таальфа-метилдофою.
При одночасному внутрішньо венному введенні з бета-блокаторамн посилюється негативний інотропний ефект з імовірністю розвинення картини недостатності кровообігу.
Поєднане застосування з потенційними нефро токсичними препаратами (аміноглікозиди, цефалоспорин, фуросемід) може пригнічувати функцію нирок. Тому при різкому погіршенні функції нирок лікування припиняють.
Поєднання з циметидином небезпечне підвищенням рівня німодипіну в крові та посиленням його дії.
Розчин Дилцерену містить спирт, тому може відбуватися небажана взаємодія з ліками, несумісними з алкоголем.
Передозування. При гострому передозуванні спостерігається гіперемія обличчя, головний біль, зниження артеріального тиску, тахікардія, інколи брадикардія, нудота, шлунково-кишкові розлади.
При появі ознак передозування слід негайно відмінити препарат. Лікування передозування симптоматичне. При вираженій гіпотонії призначають внутрішньо венно допамін чи норадреналін.
Особливості застосування. Німодипін абсорбується з полівінілхлоридом (ПВХ), тому необхідно застосовуватипер фузійні насоси тільки з поліетиленовими трубками та голки з поліетиленовими насадками (або суцільнометалеві).
Інфузійний розчин розкладається присвітлі, тому не можна його вводити при прямих сонячних променях! При введенні при сонячному світлі, необхідно захистити систему інфузії чорною, коричневою, жовтою або червоною фарбою або розташувати пер фузійний насос тасистему трубок у світлонепроникному футлярі!
При розсіяному денному або штучному освітленні Дилцерен - розчин для інфузій можна використовувати без спеціального захисту протягом 10 годин.
На тлі зниження функції печінки абонирок необхідно уважно стежити за їх показниками.
Препарат містить 200 мг етанолу в 1мл інфузійного розчину.
Препарат може пригнічувати швидкість психічних та фізичних реакцій, що при введенні ін фузійного розчину зажиттєвими показаннями практично не має значення.
Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати за температури 15- 25 °С, у
сухому, захищеному від світла місці; термін зберігання - 3 роки.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: