Елоком (Elocom) лосьйон 1 мг/г, 20 мл

Виробник Merck Sharp & Dohme B.V. (NLD)
Наявність: На складі
Ціна 740 грн.
620 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ЕЛОКОМ (ELOCOM)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: mometasone; 9,21-дихлоро-17[(2-фуранілкарбоніл) окси]-11b-гідрокси-16a-метилпрегна-1,4-дієн-3,20-діонмоногідрат;
основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або злегка жовтуватого кольору однорідний лосьйон;
склад: 1 г лосьйону містить мометазону фуроату 1 мг;
допоміжні речовини: спирт ізопропіловий, пропіленгліколь, гідроксипропіл целюлоза, натрію фосфат одно заміщений дигідрат, кислота фосфорна, вода очищена.
Форма випуску. Лосьйон.
Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для місцевого застосування у дерматології. Код АТС D07AC13.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Мометазону фуроат –синтетичний кортикостероїд, який має протизапальну, протисвербіжну тасудинно звужувальну дії.
Фармакокінетика. Ступінь проникнення кортикостероїдів місцевого застосування через шкіру залежить від багатьох факторів, включаючи склад препарату та цілісність епідермального бар’єра. Запалення та інші процеси, які відбуваються у шкірі, можуть призвести до посилення проникнення препарату через шкіру.
Враховуючи те, що основа для мазі має властивостіоклюзійної пов’язки, абсорбція через шкіру після нанесення кортикостероїдноїмазі завжди більше, ніж при нанесенні топічного кортикостреоїду у формі кремуабо лосьйону. Тому, очікується, що абсорбція після нанесення мометазону фуроатуу формі 0,1 % лосьйону не може бути більшою, ніж така при нанесенні мазевих форм.
Показання для застосування. Елоком лосьйон показаний для послаблення і ліквідації симптомів запалення та свербежу при захворюваннях шкіри, чутливих докортикостероїдної терапії, в тому числі псоріазу та а топічного дерматиту, удорослих та дітей. Елоком лосьйон призначений для лікування уражень шкіриволосистої частини голови.
Спосіб застосування та дози. Декілька крапель лосьйону Елоком наносять на уражені ділянки шкіри, включаючи волосисту частину голови, 1 раз на день та втирають м’якими рухами до повного вбирання. Для найбільш ефективного та економного використання препарату слід піднести носик флакона ближче до ураженої частини шкіри та злегка стиснути флакон.
Побічна дія. При застосуванні Елокому лосьйону дуже рідко спостерігалися місцеві побічні реакції у вигляді подразнення, фолікуліту, вугре подібних висипань, свербежу та ознак атрофії шкіри. У < 1 % пацієнтів спостерігалося папульозний, пустульозний висип та відчуття поколювання.
Про такі місцеві небажані явища рідко повідомлялося при застосуванні інших місцевих кортикостероїд них препаратів: подразнення, гіпертрихоз, гіпопігментація, пері оральний дерматит, алергічний контактний дерматит, мацерація шкіри, вторинна інфекція, стриї та пітниця.
Протипоказання. Елоком протипоказаний пацієнтам із гіперчутливістю до будь-якого компонента препарату.
Передозування. Симптоми: надмірне або довготривале застосування місцевих кортикостероїдів може призвести до пригнічення функції гіпофізарно-наднирникової системи, що може стати причиною розвитку вторинноїнаднирникової недостатності.
Лікування. Показане відповідне симптоматичне лікування. Гострі симптоми гіперкортицизму зазвичай оборотні. За необхідності показана корекція електролітного дисбалансу. У випадку довго тривалого застосування рекомендована поступова відміна кортикостероїдів.
Особливості застосування. Елоком показаний тільки для дерматологічного застосування і не призначений для застосування в офтальмології.
Якщо під час застосування препарату мають місце подразнення або підвищена чутливість, лікування слід припинити й призначити відповідну терапію.
При розвитку інфекції слід застосувати відповідний протигрибковий або антибактеріальний засіб. Якщо протягом короткого часу не вдається досягти позитивного ефекту, слід припинити застосування препарату до ліквідації ознак інфекції.
Будь-які побічні ефекти, що зустрічаються при застосуванні системних кортикостероїдів, включаючи пригнічення функції кори надниркових залоз, можуть відзначатися і при місцевому застосуванніглюкокортикостероїдів, особливо у дітей молодшого віку.
Системна абсорбція глюкокортикостероїдів при місцевому застосуванні буде вищою, якщо лікування буде проводитися на великих поверхня хтіла або при застосуванні оклюзій них пов’язок. У таких випадках, а також при довго тривалому застосуванні препарату, мають бути вжиті застережні заходи, особливо у дітей.
Застосування у педіатрії. У дітей можливе частіше виникнення ознак пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи ісиндром Кушинга під впливом місцевих кортикостероїдів, ніж у дорослих, щопов’язано з більшою абсорбцією препарату через більше співвідношення площі поверхні шкіри до маси тіла. У зв’язку з цим застосування місцевих кортикостероїдів у дітей повинно бути обмежено мінімально ефективною кількістю препарату. Хронічна кортикостероїд на терапія може спричинити порушення росту та розвитку дітей.
Елоком не слід наносити на ділянки шкіри, що знаходяться під підгузниками або трусиками, що не мокнуть, оскільки в такому разі препарат потрапляє під оклюзійну пов’язку.
Вагітність і лактація. Безпека застосування місцевихглюкокортикостероїдів у вагітних не доведена, тому призначення цієї групи лікарських засобів у період вагітності виправдане лише у випадку, коли потенційна користь для жінки перевищує потенційний ризик для плоду. У період вагітності препарати цієї групи не слід застосовувати у великих дозах або тривалий час.
Не з’ясовано, чи може місцеве застосування кортикостероїдів внаслідок системної абсорбції призвести до появи їх у молоці матері. Рішення щодо припинення годування груддю або припинення застосування препарату треба приймати з урахуванням необхідності застосування препарату для матері.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія не відома.
Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 оС. Термін придатності – 3 роки (для флаконів по 30 мл) та 2 роки (для флаконів по 20 мл). Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: