Енелбін 100 Ретард (Enelbin 100 Retard) 100 мг, 100 таблеток

Виробник Zentiva, k.s. (CZE)
Наявність: На складі
Ціна 1,280 грн.
1,120 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ЕНЕЛБІН 100 РЕТАРД
(ENELBIN 100 RETARD)

 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: нафтидрофурил; ефірa1 a-(нафталенілметил)-b-тетри
(гідрофурил-2) пропіонової кислоти оксалат;
основні фЬико-хімічні властивості: двоопуклі таблетки в оболонці світло-жовтого кольору;
склад: 1 таблетка містить 100,0 мгнафтидрофурилу гідроген оксалату;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, віск гірський
мікрокристалічний, кремнію діоксидм етильований, магнію стеарат, тальк, макроголь,
гідроксипропілм етилцелюлоза, полісорбат 80, емульсія диметикону SЕ 2, барвник “Опаспрей жовтий М-1-22801”.
Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Периферичний вазодилататор. Код АТС: С 04АХ 21.
Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Нафтидрофурил справляє спазмолітичну дію на гладкі м’язи артерій, знижує тонус артеріол і периферичний судинний опір, покращує кровопостачання тканин, особливо в ЦНС. Нафтидрофурил специфічно блокує S2-рецептори в тромбоцитах ісудинних гладких м’язах (протисеротонін ова, вазодилататорна та антиагрегаційнадія). Крім того, нафтидрофурил є антагоністом нікотину та брадикініну. Він стимулює енергетичний метаболізм у нейронах і зменшує продукцію молочної кислоти в клітинах при ішемії. Активує сукцинатдегідрогеназу. збільшує постачання тканин киснем, покращує утилізацію глюкози, підвищує рівень АТФ. Унаслідок розширення кровоносних судин та активації клітинного метаболізму покращується кровопостачання периферичних тканин та їх забезпечення поживними речовинами, що приводить до зменшення інтенсивності ішемічного болю в кінцівках, зумовленого нестачею кисню та поживних речовин у тканинах. Нафтидрофурил також впливає на функцію мозку: нормалізує сон, усуває запаморочення, головний біль, покращує пам’ять і здатність концентрувати увагу.
Фармакокінетика. Нафтидрофурилдобре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Завдяки уповільненому вивільненню активної речовини її діюча концентрація в плазмі крові підтримується протягом 3-5 годин після прийому. З білками плазми зв’язується 80% введеного нафтидрофурилу. Виведення з організму здійснюється переважнобіліарною системою у вигляді метаболітів, незначна кількість нафтидрофурилуелімінується разом із сечею. Період напів виведення становить 40-60 хвилин. Нафтидрофурил легко проходить через гематоенцефалічний бар’єр і може потраплятиу материнське молоко.
Показання для застосування. Енелбін 100 Ретардзастосовують для лікування дорослих і підлітків при органічних і функціональних порушеннях периферичного кровопостачання та клітинного метаболізму, таких як переміжна кульгавість, шкірні трофічні зміни, що супроводжуються зблідненням або ціанозом, похолодіння кінцівок, трофічні виразки, порушення загоювання ран, початкова стадія гангрени, діабетичні ангіопатії, хвороба та синдром Рейно, акроціаноз, біль у кінцівках у стані спокою, парестезія, судоми в литковомум’язі. Порушення кровопостачання та клітинного метаболізму в ЦНС: церебральний атеросклероз та його симптоми - порушення сну, запаморочення, головний біль, шум у вухах, зменшена здатність концентрувати увагу, погіршення пам’яті, порушення поведінки у похилому віці, реабілітація після інсульту, при ішемічному інсульті, стан після коми та травм, хвороба Меньєра. Ушкодження сітківки та ішемічні порушення функції- ока, зменшення кровопостачання внутрішнього вуха.
Спосіб застосування та дози. Енелбін 100 Ретард застосовують за призначенням лікаря. Дози підбираються індивідуально, залежно від характеру та тяжкості захворювання. При периферичних судинних порушеннях здебільшого дорослим призначають по 100-200 мг (1-2таблетки в оболонці), 2-3 рази на добу. Максимальний ефект досягається при застосуванні добової дози 400-600 мг. Лікування має тривати протягом не менше 3місяців. Для лікування деменції та інших станів, пов’язаних з порушенням мозкових судин, призначають по 100 мг (1 таблетка в оболонці), 3 рази на добу. При ішемічному інсульті приймають по 200 мг (2 таблетки в оболонці), 3 рази надобу або по 300-400 мг (3-4 таблетки в оболонці), 2 рази на добу. Таблетки необхідно ковтати цілими, запиваючи водою.
Побічна дія. Здебільшого Енелбін 100Ретард переноситься дуже добре. Лише в окремих випадках можуть виникати нудота, шлунково-кишкові розлади, біль в епігастральній ділянці, безсоння, у виключних випадках - шкірний висип. Дуже рідко - неспокій, запаморочення, втомленість, головний біль. Іноді зменшується артеріальний тиск, виникає ортостатичнагіпотензія, аритмія, гепатопатія. Про всі побічні дії або незвичні явища, яківиникли під час лікування, слід одразу ж повідомляти лікаря.
Протипоказання. Алергія на будь-який складовий компонент препарату, гострий інфаркт міокарда, гострий геморагічнийінсульт, серцева недостатність (III та IV стадії), аритмія, тяжка коронарна недостатність, підвищена кровоточивість, схильність до судинних колапсів. виражена артеріальна гіпотензія, розлади ортостатичної регуляції, тяжкі порушення функції печінки та нирок. Препарат не застосовують у педіатричній практиці. Енелбін 100 Ретард не рекомендується приймати у періоди вагітності та годування груддю, дітям до 14 років.
Передозування. У разі передозування або прийому препарату дитиною необхідно негайно звернутися до лікаря. Ознаками передозування є неспокій, судоми центрального походження, збільшення часу проведення збудження в серці, тахіаритмія, зниження артеріального тиску. Лікування передозування є симптоматичним і спрямоване на підтримку життєво важливих функцій організму.
Особливості застосування. Слід дотримуватися схеми дозування, призначеної лікарем. У разі пропуску дози необхідно одразу жприйняти препарат, а далі проводити лікування за звичайною схемою. Під час застосування Енелбіну 100 Ретард рекомендується утримуватися від паління та вживання алкогольних напоїв. Застосування цього препарату у високій дозі, особливо на початку лікування, іноді може спричинювати втомленість, зниження артеріального тиску, ортостатичну гіпотензію. Це може негативно впливати на виконання роботи, що потребує високої швидкості психічних і фізичних реакцій (керування механічними транспортними засобами, механізмами, робота на висоті тощо).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування Енелбіну 100 Ретард у сполученні занти аритмічними засобами або бета-адрено блокаторами може спричинюватикардіодепресивний та негативний дромотропний ефект і призводити доатріовентрикулярної блокади. Без консультації з лікарем не слід застосовувати Енелбін 100 Ретард разом з іншими лікарськими засобами.
Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при температурі 10-25 °С. Термін зберігання - 3 роки.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: