Флунаризин (Flunarizinum) 5 мг, 30 таблеток

Виробник POLPHARMA S.A.
Наявність: На складі
Ціна 690 грн.
630 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Флунаризин (Flunarizin)

 

Фармакологічна дія:
Флунаризин є селективним блокатором "повільних" кальцієвих каналів, похідним дифенілпіперазіну. Він має цереброваскулярну специфічність і покращує кровопостачання мозку. Флунаризин має проти мігренозну, вазодилатуючу, проти судомну, антгістамінну, снодійну і антигіпоксичну дію. Він розслабляє гладенькі м'язи судин, запобігає їхньому спазму і незначно розширює периферичні судини, особливо покращує кровопостачання мозку в ішемізованих областях. Він не впливає на провідність і скоротливість серцевого м'яза і не впливає на частоту серцевих скорочень. Практично не має гіпотензивної дії. Він запобігає розвитку мігреневих болей, нормалізує вестибулярні функції, зменшує симптоми мозкової і периферичної ішемії. Він знижує частоту виникнення і важкість головного болю васкулярної природи. Максимальний терапевтичний ефект виникає через декілька тижнів після початку лікування.
Фармакокінетика:
Абсорбція - 90%, зв'язок з білками плазми - 99%; час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові (Tmax) при прийомі всередину - 2-4 години; максимальна концентрація (Cmax) в плазмі крові - 39-115 нг/мл. Він має ефект "першого проходження" через печінку; період напіввиведення (T½) - 19 днів. Виведення повільне і тривале: нирками (1% у незміненому вигляді, менше 0,2% протягом перших 48 годин) і через жовч (менше 6% протягом перших 48 годин).
Показання:
Мігрень (профілактика нападів).
Неврологічні порушення при субарахноїдальному крововиливі.
Головокружіння.
Порушення мозкового кровообігу (атеросклероз судин головного мозку, гіпоксія).
Вестибулярні та лабіринтні порушення, порушення периферичного кровообігу.
Епілепсія (у складі комбінованої терапії).
Протипоказання:
Гіперчутливість до препарату.
Порушення функцій печінки і нирок.
Депресивні стани.
Хвороба Паркінсона та лікарський паркінсонізм.
Годування груддю.
З обережністю:
Вагітність.
Застосування під час вагітності:
Препарат класифікується як категорія дії на плід FDA - C. Адекватних і суворо контрольованих клінічних досліджень щодо безпеки застосування флунаризину під час вагітності не проводилося. Не відомо, чи викликає препарат негайну або відкладену шкідливу дію на плід.
У разі виникнення вагітності, відсутності менструації або підозри на можливу вагітність пацієнтка повинна повідомити про це своєму лікарю.
Застосування у вагітних жінок не рекомендується, за винятком випадків крайньої необхідності, коли потенційна користь для матері переважає можливий ризик для плода.
Застосування під час періоду годування груддю:
Особливих досліджень з безпеки застосування флунаризину під час періоду годування груддю не проводилося. Не відомо, чи виділяється флунаризин в материнське молоко. Існує ризик для грудного дитини, який не можна виключити.
В разі необхідності призначення цього препарату слід припинити годування груддю.
Спосіб застосування та дози:
Режим дозування індивідуальний і залежить від показань і лікарської форми.
Побічні ефекти:
Серцево-судинна система:
Надмірне зниження артеріального тиску, стенокардія, можливий розвиток інфаркту міокарда (особливо на початку лікування або при збільшенні дози), аритмії, брадикардія або тахікардія, "приливи" крові до обличчя та відчуття спеки, погіршення хронічної серцевої недостатності.
Нервова система:
Головокруження, головний біль, екстрапірамідні (паркінсонічні) порушення (атаксія, маскообразное обличчя, шаркаюча хода, жорсткість м'язів, тремор кистей і пальців рук, утруднене глотання), депресія, сонливість, підвищена втомлюваність, астенія.
Шлунково-кишковий тракт:
Сухість в роті, нудота, запор або діарея, гіперплазія ясен (кровоточивість, біль, набряк), підвищений апетит, гастральгія.
Споріднена система:
Суглобні болі, набряк суглобів.
Система кровотворення:
Симптоматичний агранулоцитоз, симптоматична тромбоцитопенія.
Алергічні реакції:
Спричинена висипка на шкірі.
Інше:
Транзиторна втрата зору на фоні Cmax, набряк легень (ураження дихання, кашель, стридорозное дихання), периферичні набряки, збільшення маси тіла; рідко — галакторея.
Передозування:
Симптоми:
Тахікардія, зниження артеріального тиску.
Лікування:
При зниженні артеріального тиску проводиться інфузія плазмозаміщуючими розчинами, допамін, добутамін.
Взаємодія:
При одночасному застосуванні з БМКК інгаляційних анестетиків можливе виражене зниження артеріального тиску.
Препарати кальцію можуть зменшити ефективність застосування БМКК.
Циметидин підвищує концентрацію БМКК у плазмі; ранітідин і фамотидин не мають суттєвого впливу на метаболізм БМКК.
Прокаїнамід, хінідин та інші лікарські засоби, які спричиняють подовження інтервалу Q–T, підсилюють від'ємний інотропний ефект і можуть збільшити ризик значного подовження інтервалу Q–T.
Підвищує нейротоксичність препаратів літію (нудота, блювання, діарея, атаксія, тремор, шум у вухах).
Рифампіцин може зменшити біодоступність через індукцію печінкового обміну речовин.
Не виявлено взаємодії з суматриптаном та флунаризином.
Заходи обережності:
Необхідно бути обережним при одночасному призначенні з флекаїнідом. Можливе підвищення концентрації пролактину у плазмі. Незважаючи на відсутність у БМКК синдрому "відміни", перед припиненням лікування рекомендується поступове зменшення дози.
Вплив на здатність керування транспортними засобами та механізмами:
На початковому етапі лікування слід утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, які вимагають підвищеної уваги і швидкості психічних та рухових реакцій.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: