Аромазин (Aromasin) 25 мг, 100 таблеток

Виробник PFIZER Italia S.r.l. (ITA)
Наявність: На складі
Ціна 4,520 грн.
4,280 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

АРОМАЗИН (AROMASIN)
 

Загальна характеристика:
міжнародна назва: exemestane;
основні фізико-хімічні властивості: круглі, двоопуклі таблетки майже білого або злегка сіруватого кольору, вкриті цукровою оболонкою, мають діаметр близько 6 мм; на одному боці – напис 7663, виконаний чорною фарбою;
склад: 1 таблетка містить екземестану 25 мг;
допоміжні речовини: маніт, гіпромелоза, полісорбат-80, кросповідон, кремнію діоксид колоїдний гідратований, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмалю гліколят, магнію стеарат, симетикон емульсія, макрогол - 6 000, цукроза, магнію карбонат, титану діоксид, метил-п-гідроксибензоат, спирт полівініловий.
Форма випуску. Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Антинеопластичні та імуномодулюючі агенти. Інгібітори ферментів. Код АТС L02B G06.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Аромазин є необоротним стероїдним інгібітором ароматази, подібний за своєю структурою до природної речовини андростендіону.
       У жінок у пост менопаузі естрогени продукуються переважно шляхом перетворення андрогенів на естрогени під впливом ферменту ароматази у периферичних тканинах. Блокування утворення естрогенів шляхом інгібування ароматази є ефективним і селективним методом лікування гормонозалежного раку молочної залози у жінок у пост менопаузі. Механізм дії препарату Аромазин зумовлений тим, що він необоротно зв’язується з активним фрагментом ферменту, що приводить до інактивації останнього. У жінок у пост менопаузі Аромазин достовірно знижує концентрацію естрогенів у сироватці крові, починаючи з дози 5 мг; максимальне зниження (> 90 %) досягається при застосуванні дози 10 – 25 мг. У пацієнток у пост менопаузі з діагнозом рак молочної залози, які отримували 25 мг препарату щоденно, загальний рівень ароматази знижувався на 98%.
Аромазин не має прогестогенної та естрогенної активності. Виявляється лише незначна андроген на активність, переважно при застосуванні високих доз. У ході досліджень із багаторазовим введенням доз протягом доби Аромазин не впливав на синтез кортизолу та альдостерону у надниркових залозах, що підтверджує вибірковість дії даного препарату. У зв’язку з цим немає необхідності у замісній терапії глюкокортикоїдами та мінералокортикоїдами. Незначне підвищення рівнів лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів у сироватці відмічається навіть при низьких дозах; цей ефект, однак, є очікуваним для препаратів даної фармакологічної групи; ймовірно, він розвивається за принципом зворотного зв’язку, на рівні гіпофіза: зниження концентрації естрогенів стимулює секрецію гонадотропінів у гіпофізі також і у жінок у пост менопаузи.
Фармакокінетика. Всмоктування. Після перорального прийому Аромазин швидко та екстенсивно всмоктується. При одноразовому прийомі дози 25 мг після їди середній рівень у плазмі досягає максимуму через 2 години і дорівнює 18 нг/мл. Встановлено, що їжа покращує всмоктування: рівень у плазмі при цьому на 40% вище, ніж у пацієнток, які приймали препарат натщесерце.
Розподіл. Після досягнення максимуму рівень препарату у плазмі знижується; при цьому кінцевий період напів виведення становить приблизно 24 години. Аромазин широко розподіляється у тканинах, про що свідчить великий об’єм розподілення. Зв’язування препарату з білками плазми становить приблизно 90%; при цьому ступінь зв’язування не залежить від загальної концентрації.
Метаболізм та екскреція. Після повторних прийомів по 25 мг на добу концентрація у плазмі незміненого препарату була подібна до виміряної після одноразового прийому. Після перорального прийому одноразової дози міченого радіо активним ізотопом препарату Аромазин було встановлено, що елімінація препарату та його метаболітів в основному завершувалась протягом тижня, при цьому рівні частини дози виводились із сечею та з калом. Кількість препарату, що виділявся із сечею у незміненому вигляді, становить менше 1% від введеної дози. Аромазин характеризується високим кліренсом, переважно за рахунок метаболізму. Процес біо трансформації здійснюється шляхом окислення метиленової групи у положенні 6 за участі ізоферменту CYP 3А 4 та/або шляхом відновлення 17-кетогрупи за участю альдокеторедуктаз. Як результат утворюються численні вторинні метаболіти, однак кількість кожного з них дуже невелика порівняно із введеною дозою. Відносно інгібування ароматази ці метаболіти або неактивні, або менш активні, ніж вихідна сполука.
Показання для застосування.   Лікування поширеного раку молочної залози у жінок у природній чи індукованій пост менопаузі, в яких виявлено прогресу вання хвороби на фоні анти естрогенної терапії.
Як гормональна терапія третього ряду при поширеному раку молочної залози у жінок у природній чи індукованій пост менопаузі, в яких виявлено прогресу вання хвороби на фоні анти естрогенної терапії, а також терапії не стероїдними інгібіторами ароматаз або прогестинами.
Спосіб застосування і дози.
Дорослі та пацієнтки похилого віку
Аромазин рекомендується приймати по 25 мг щоденно, один раз на добу, бажано після їди. У разі появи ознак прогресу вання пухлинного захворювання лікування слід припинити.
Для пацієнток із недостатністю функції печінки або нирок корекція дози не потрібна.
Побічна дія. У ході клінічних досліджень препарату Аромазин побічні ефекти, що відмічалися, були незначними чи помірно вираженими. Найчастішими побічними ефектами, що були пов’язані з препаратом або виникали з невідомих причин, були нападоподібні відчуття жару (припливи), нудота, стомлюваність, пітливість і запаморочення. Рідше спостерігались головний біль, безсоння, біль у животі, анорексія, депресія, алопеція, периферичні набряки (набряки стоп, гомілок), запор або диспепсія.
Епізоди зниження рівня лімфоцитів відмічались приблизно у 20% пацієнток, що приймали Аромазин, особливо у пацієнток із вихідною лімфопенією, однак середній рівень лімфоцитів протягом достатньо тривалого часу у цих пацієнток достовірно не змінювався; також не відмічено підвищення захворюваності на вірусні інфекції.
У поодиноких випадках виявляли тромбоцит опенію та лейкопенію.
Зрідка реєстрували збільшення показників функціональних тестів печінки у сироватці, а також збільшення рівня лужної фосфатази. Подібне підвищення рівня ферментів відмічалось переважно у пацієнток з метастазами у печінку та кістки, а також за наявності інших уражень печінки. Ці зміни або були пов’язаними із застосуванням препарату Аромазин, або мали інше походження.
Протипоказання. Аромазин протипоказаний пацієнткам з гіперчутливістю до активного інгредієнта препарату або до будь-якого з його наповнювачів. Препарат також протипоказаний в періоди вагітності і лактації, дітям.
Передозування. Дані про застосування Аромазину в разових дозах 600 – 800 мг свідчать про добру переносимість цих доз. Одноразова доза Аромазину, що може спричинити появу небезпечних для життя симптомів, не встановлена. Специфічних антидотів при передозуванні не існує; слід проводити симптоматичне лікування. Показана загальна допоміжна терапія, регулярний контроль життєво важливих функцій та ретельне спостереження.
Особливості застосування. Аромазин не слід призначати жінкам із пременопаузальним ендокринним статусом, оскільки оцінка ефективності та безпеки препарату у цієї групи пацієнток не проводилась. У випадках, коли це клінічно обгрунтовано, пост менопаузальний статус слід підтверджувати визначенням рівня лютеїнізуючого, фолікулостимулюючого гормонів та ест радіола.
Не рекомендується призначати дітям.
Малоймовірно, що Аромазин порушує здатність пацієнток керувати автомобілем або працювати з рухливими чи точними механізмами. Однак при прийомі препарату відмічались такі симптоми, як сонливість, астенія та запаморочення. Пацієнток слід попередити, що при появі цих симптомів їх фізичні та/або психічні можливості, необхідні для роботи, яка вимагає особливої уваги та швидкої реакції, можуть бути порушені.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарати, що містять естрогени, при одночасному застосуванні з Аромазином повністю нівелюють фармакологічну дію останнього.
Дослідження взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводились. Результати досліджень in vitro показали, що даний препарат метаболізується під впливом цитохрому Р 450 (CYP) 3А 4 та альдокеторедуктаз і не блокує жодного з головних CYP-ізоферментів. У ході клінічного фармакокінетичного дослідження було встановлено, що специфічне інгібування CYP 3А 4 кетоконазолом не впливає на фармакокінетику Аромазину. Однак не можна виключити можливе зниження концентрації препарату Аромазин у плазмі під впливом речовин, відомих як індуктори CYP 3А 4.
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 30С у недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 3 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: