Медоспір (Medospir) 25 мг, 100 таблеток

Виробник MEDOCHEMIE LTD. (CYP)
Наявність: На складі
Ціна 808 грн.
651 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Медоспір (Medospir)

Спіронолактон (Spironolactone)
 

Спіронолактон — діуретик калій- і магнійзберігаючий, медикамент, що впливає на функцію нирок, активним компонентом якого є речовина спіронолактон. Збільшує виведення з організму CL-, Na+ і води й, навпаки, зменшує виведення K+ і сечовини. Знижує рівень кислотності сечі. Метаболічний процес інактивації відбувається в печінці, виведення через нирки. Діурез має гіпотензивну дію, при нормальному показнику артеріального тиску такий ефект не настає і не залежить від показника реніну в плазмі крові.
Форма випуску
Спіронолактон таблетки 25 мг, 100 мг № 30.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка

Діюча речовина лікарського засобу – спіронолактон – конкурентний антагоніст альдостерону, що впливає на дистальні канальці нирок. Внаслідок блокади альдостерону пригнічує затримку води та іонів Na+ та сприяє утриманню іонів K+, що не тільки підвищує екскрецію іонів Na+ та Cl− та знижує екскрецію іонів K+ з сечею, а й знижує екскрецію іонів H+. У результаті цього сечогінний ефект має також гіпотензивну дію.
Фармакокінетика
Після застосування внутрішньо лікарський засіб швидко та повністю абсорбується у травному тракті. Біодоступність становить 92–99 %, і вона може трохи зростати при прийомі з їжею.
Максимальна концентрація спіронолактону у сироватці крові спостерігається через 2,6 години і становить 80 нг/мл. Зв’язування з білками плазми крові становить біля 90 %. Період напіввиведення становить 1,3 години.
Спіронолактон метаболізується у печінці. Його активними метаболітами є 7α-тіометилспіронолактон і канренон. Антиальдостеронову дію визначає канренон, який становить приблизно 50 % усіх метаболітів спіронолактону. Показники пікової концентрації у плазмі крові та часу її досягнення: для 7α-тіометилспіронолактону – 391 нг/мл і 3,2 години, для канренону – 181 нг/мл і 4,3 години. Період напіввиведення становить 13,8 години та 16,5 години відповідно. Спіронолактон та його метаболіти проникають у плаценту та у грудне молоко.
Виділяється з організму у вигляді метаболітів переважно шляхом ниркової екскреції, мала частина екскретується з калом. Для спіронолактону характерний кумулятивний ефект.
Показання
Первинний піперальдостеронізм.
Застійна серцева недостатність, що супроводжується набряклістю.
Есенціальна артеріальна гіпертензія, головним чином при гіпокаліємії, зазвичай, у комбінації з іншими антигіпертензивними лікарськими засобами.
Гіпокаліємія і її профілактика у разі прийому серцевих глікозидів.
Цироз печінки, при якому з’являються набряки й асцит.
Хвороба Аддісона.
Нефротичний синдром.
Застосування
Лікарський засіб застосовувати внутрішньо дорослим та дітям. Добову дозу лікарського засобу слід застосовувати в 1 або 2 прийоми після їди. Застосування добової дози на 1 прийом або перший прийом лікарського засобу при дворазовому застосуванні рекомендується вранці.
Тривалість курсу лікування індивідуальна, в деяких випадках може досягати кількох років, але при цьому завжди необхідно застосовувати лікарський засіб у найменшій ефективній добовій дозі за умови постійного контролю електролітного складу сироватки крові та показників функції нирок.
Таблетки Спіронолактон приймають усередину, запиваючи водою, тільки за медичними показниками.
У терапії гіпертензії рекомендоване дозування становить 50–100 мг/добу. У разі потреби дозу збільшують до 200 мг/добу, але таку маніпуляцію слід проводити раз на 14 днів. Курс терапії — не менш ніж 2 тижні.
Для лікування гіперальдостеронізму доза — 100–400 мг/добу.
При гіпокаліємії та гіперальдостеронізмі рекомендований прийом медикаменту в дозуванні 300 мг/добу, розділеному на 2–3 прийоми. У разі поліпшення стану доза знижується до 25 м/добу.
При гіпомагніємії та гіпокаліємії дозування — 25–100 мг/добу. Максимум — 400 мг/день.
При нефротичному синдромі для усунення набряків слід приймати 100–200 мг/добу.
При серцевій недостатності, що супроводжується набряками, рекомендовано пити щодня 100–200 мг Спіронолактону одночасно з тіазидним діуретиком.
Для усунення набряклості при цирозі печінки призначають 100 мг/добу.
Спіронолактон застосовується для дітей у дозуванні 1–3,3 мг/кг маси тіла на добу. Дозу слід розділити на 1–4 прийоми. Через 5 днів терапії необхідно провести корекцію дози, припустимо підвищення її в 3 рази.
Побічні дії
Блювота, гастрит, діарея, зниження апетиту, запор, кишкова колька.
Атаксія, загальмованість, сонливість, запаморочення, головний біль.
Тромбоцитопенія, агранулоцитоз.
Кропив’янка, свербіж, висипання.
З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, аритмія (у пацієнтів із нирковою недостатністю та тих, хто отримує препарати калію), васкуліт.
Якщо препарат використовується тривалий час, Спіронолактон для чоловіків може спричинити порушення ерекції та дисменорею, для жінок – аменорею, огрубіння голосу, болючість грудей.
У разі прояву реакцій, не описаних в інструкції, необхідно звернутися до лікаря.
Протипоказання
Підвищена чутливість до активного компонента медикаменту.
Гіперкальціємія.
Ниркова й печінкова недостатність.
Збої менструального циклу.
Цукровий діабет.
Нефропатія.
Одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками та лікарськими засобами калію через можливість розвитку гіперкаліємії.
Протягом вагітності й під час лактації прийом препарату Спіронолактон протипоказаний.
Взаємодія
Лікарський засіб Спіронолактон знижує токсичність серцевих глікозидів у разі їх одночасного застосування.
У разі прийому Спіронолактону з «петлевими» діуретиками підсилюється діуретичний ефект.
Якщо застосовувати медикамент із препаратами калію, може розвинутися гіперкаліємія.
При одночасному застосуванні спіронолактону з амонію хлоридом, холестираміном – підвищення ризику розвитку гіперкаліємії та гіперхлоремічного метаболічного ацидозу; з іншими діуретиками – посилення діуретичного ефекту; з терфенадином – збільшення ризику розвитку шлуночкової аритмії внаслідок гіпокаліємії та дисбалансу інших електролітів; з калійзберігаючими діуретиками, препаратами калію, інгібіторами АПФ, блокаторами рецепторів ангіотензину II, блокаторами альдостеронових рецепторів, антихолінестеразними засобами, такролімусом, циклоспорином – збільшення ризику розвитку гіперкаліємії; одночасне застосування з калійзберігаючими діуретиками і препаратами калію протипоказано через можливість розвитку гіперкаліємії; з нестероїдними протизапальними засобами – підвищення ризику розвитку гіперкаліємії та ниркової недостатності із супутнім зниженням діуретичної, натрійуретичної та антигіпертензивної дії спіронолактону; при одночасному застосуванні з ацетилсаліциловою кислотою також пригнічується синтез простагландинів, з антипірином – посилюється його метаболізм у печінці; з гепарином, низькомолекулярним гепарином – виникнення тяжкої гіперкаліємії.
Препарат Спіронолактон досить давно на фармацевтичному ринку України і встиг довести свою ефективність і безпеку серед пацієнтів і лікарів. Медикамент завжди в наявності в аптечній мережі та на складах дистриб’юторів, що забезпечує його доступність.
Особливості застосування
Лікарський засіб застосовувати з обережністю хворим, які мають захворювання, які можуть спричинити розвиток ацидозу та/або гіперкаліємії.
Застосування в період вагітності та годування груддю
Лікарський засіб протипоказаний у період вагітності або годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортом чи іншими механізмами
Під час початкового періоду прийому лікарського засобу, тривалість якого є індивідуальною, протипоказано керування автотранспортом або іншими механізмами.
Умови зберігання
спеціальних умов зберігання не потребує.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: