Моно Мак Депо (MONO MACK DEPOT) 100 мг, 28 таблеток

Виробник PFIZER EUROPE MA EEIG
Наявність: На складі
Ціна 713 грн.
598 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

МОНО МАК ДЕПО
(MONO MACK DEPO)

 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: ізосорбіду моно нітрат; 1,4,3,6-діангідро-Dсорбіту-5-моно нітрат;
основні фізико-хімічні властивості: жовтувато-білі таблетки подовженої форми, з відбитком “М” ліворуч та “100”праворуч на одному боці та розподільчою рискою з обох боків;
склад: 1 таблетка містить ізосорбіду моно нітрату-100 мг;
допоміжні речовини: віск монтангліколевий, метилгідроксипропіл целюлоза, тальк, кремнію діоксид дрібнодисперсний, натрію стеарилфумарат.
Форма випуску. Таблетки пролонгованої дії.
Фармакологічна група. Вазодилататори з групи органічних нітратів, які застосовують у кардіології. АТС С 01D А 14.
Фармакологічні властивості. Периферичний вазодилататор з переважаючою взаємодією на венозні судини. Антиангінальний препарат. Під впливом препарат узменшується як перед навантаження (за рахунок розширення периферичних вен), так іпісля навантаження (за рахунок зниження периферичної судинної опірності), що призводить до зниження потреби міокарда у кисні. Препарат розширює також коронарні артерії та поліпшує коронарний кровотік, сприяє його перерозподілу вділянці зі зниженням кровопостачання. При застосуванні препарату відмічалося підвищення толерантності до фізичного навантаження у хворих на ішемічну хворобу серця.
При серцевій недостатності препарат сприяє розвантаженню міокарда за рахунок зменшення перед навантаження.
Фармакокінетика. Препарат швидко і повністю всмоктується у кишечнику після прийому внутрішньо. Біодоступність становить від 90 до 100%. Існує пряма залежність концентрації препарату в крові від дози препарату, який застосовується.
Ізосорбіду моно нітратвиводиться нирками майже виключно у вигляді метаболітів. Приблизно 2% виводиться в незміненому вигляді. Період напів виведення для Моно Маку Де постановить 6,5 годин.
Показання для застосування. Профілактика нападів стенокардії. Лікування хронічної серцевої недостатності (у складі комбінованої терапії), підвищений тиск у малому колі кровообігу (легенева гіпертензія).
Спосіб застосування та дози. Приймати 1 раз на день 1таблетку тривалої дії (100 мг).
Для пацієнтів, які не використовували нітрати та/або мають нестійкий кровообіг, рекомендується починати лікування з використання звичайної форми Моно Маку 20 або 40.
Тільки на п’ятий день вперше приймається таблетка 100 мг.
Таблетку слід ковтати цілою, запиваючи невеликою кількістю рідини.
Тривалість лікування визначає лікар.
Ефективність і безпечність застосування препарату у дітей не встановлені.
Побічна дія. Головний біль (" нітратний головний біль") може з’являтися на початку лікування, звичайно зменшується через кілька днів при продовженні лікування.
Перший прийом препарату або збільшення його дози можуть призводити до падіння артеріального тиску та/або порушення регуляції кровообігу при зміні положення тіла (ортостатична гіпотензія), щоможе супроводжуватися рефлекторним збільшенням частоти пульсу, сонливістю, а також запамороченням та слабкістю.
Зрідка можуть розвинутисьнудота, блювання, короткочасне почервоніння шкіри.
Є повідомлення про поодинокі випадки, коли значне зниження артеріального тиску супроводжувалось посиленням симптоматики стенокардії.
Зрідка спостерігалисяколаптоїдні стани, іноді з порушенням ритму серця - уповільненням частоти серцевих скорочень (брадиаритмія) і непритомністю (раптова втрата свідомості).
Можливі окремі випадки розвитку ексфоліативного дерматиту (запальні захворювання шкіри).
Щоб запобігати зменшенню абовтраті ефективності (розвитку толерантності до препарату), слід уникати безперервного прийому великих доз препарату.
Протипоказання. Моно Мак Депо не слід застосовувати при:
підвищеній чутливості донітросполучень;
гострих порушеннях кровообігу (шок, судинний колапс);
кардіогенному шоку, якщо тільки застосування внутрішньо аортальної контра пульсації або препаратів з позитивноюінотропною дією не гарантує підтримку досить високого кінцевого діастолічноготиску в лівому шлуночку;
супутньому застосуваннісилденафілу (Віагри - препарату для лікування порушень функції ерекції, тому щоу такому випадку силденафіл сприяє виразнішому зниженню артеріальному тиску);
- низькому кров’яному тиску (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт. ст., діастолічний - нижче 60 ммрт. ст.);
ураженні міокарда зі зменшенням об’єму порожнин серця (гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія), констриктивному запаленні навколосерцевої сумки (констриктивний перикардит) і тампонада навколосерцевої сумки (тампонада перикарда);
низькому тиску наповнення, наприклад, у випадку гострого інфаркту міокарда, порушення функції лівого шлуночка (лівошлуночкова недостатність). Слід уникати падіння систолічного артеріального тиску до рівня менше 90 мм рт. ст.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасний прийом інших вазодилататорів, засобів, які знижують артеріальний тиск (антигіпертензивних засобів), β-блокаторів, антагоністів кальцію, нейролептиківабо трициклічних антидепресантів, силденафілу (Віагра), а також алкоголю може потенціювати здатність препарату Моно Мак Депо знижувати артеріальний тиск.
Поєднання Моно Мак Депо здигідроерготаміном нераціонально, оскільки може призвести до підвищеннябіодоступності останнього, посилення дії дигідроерготаміну відносно підвищення артеріального тиску і зниження антиангінального ефекту ізосорбіду моно нітрату.
Передозування. У разі передозування препарату Моно МакДепо слід терміново повідомити лікаря.
Залежно від ступеня передозування можуть спостерігатися: виражене зниження артеріального тиску (гіпотензія) з рефлекторним збільшенням частоти пульсу, різкою слабкістю, запамороченням, сонливістю, а також головним болем, припливами, нудотою, блюванням і проносом.
У такому випадку слід промити шлунок; надати пацієнту горизонтальне положення.
При вираженій артеріальнійгіпотензії та/або шоці можна вводити кровозамінники, а також норадреналін та/або допамін.
При тяжкій метгемоглобінеміїрекомендується обмінне переливання крові; в легших випадках призначають внутрішньо венно 10 - 20 мл 1 % розчину метиленового спирту.
Особливості застосування. Моно Мак Депо непридатний для лікування гострого нападу стенокардії, гострого інфаркту міокарда).
Прийом препарату може призвести до тимчасового зниження вмісту кисню в артеріальній крові (гіпоксемії) через відносний перерозподіл кровотоку в гіповентильовані сегменти легенів (гіповентильованіальвеолярні ділянки). Це може спричиняти недостатнє кровопостачання серця (ішемію) у пацієнтів з порушенням кровопостачання коронарних судин серця.
При перших ознаках підвищеної чутливості до препарату слід припинити його застосування.
З метою безпечності Моно МакДепо у період вагітності та годування груддю слід приймати тільки у разі, якщо він рекомендований лікарем.
При прийомі препарату можливе зниження здатності до швидких психічних і рухомих
реакцій, тому не рекомендується керувати транспортними засобами і займатися іншими потенційно небезпечними видами діяльності.
З обережністю приймають МоноМак Депо у таких випадках:
звуження аортального та/абомі трального клапана (аортальний та/або мі тральний стеноз);
схильність до порушення регуляції кровообігу, зумовлена низьким артеріальним тиском (ортостатичні порушення регуляції кровообігу);
захворювання, які супроводжуються підвищеним внутрішньо черепним тиском (до цього часу подальше підвищення внутрішньо черепного тиску спостерігалося тільки при внутрішньо венному введенні великої дози гліцеротринітрату).
Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С, у недоступних для дітей місцях. Термін зберігання - 5 років.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: