НовоРапід (NovoRapid) PumpCart 100 ОД по 1.6 мл, №5

Виробник Novo Nordisk A/S (DNK)
Наявність: На складі
Ціна 1,580 грн.
1,320 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   
Схожі (13)

НОВОРАПІД ПЕНФІЛ 100 ОД/мл (NOVORAPID PENFILL 100 U/ml)
 

Загальна характеристика:
міжнародна назва: Інсулін аспарт;
основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний водний розчин інсуліну аспарт;
склад: 1 мл розчину для ін’єкціймістить 100 ОД інсуліну аспарт (амін окислоту пролін у положенні 28 В-ланцюга заміщено на аспарагінову кислоту), виробленого методом біотехнології.
Одна одиниця (ОД) інсуліну аспартдорівнює 6 нмоль, або 0,035 мг знесоленого безводного інсуліну;
допоміжні речовини: гліцерин, фенол, мета крезол, цинку хлорид, натрію хлорид, натрій фосфорнокислий двозаміщенийдигідрат, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.
Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група. Протидіабетичні засоби. КодАТС А 10А В 05.
Фармакологічні властивості. НовоРапід®Пенфіл® - аналог короткодіючого людського інсуліну.
Фармакодинаміка. Цукрознижувальний ефект інсуліну аспарт полягає в сприянні поглинанню глюкози тканинами післязв’язування інсуліну з рецепторами м’язових і жирових клітин, а також в одночасному пригніченні виділення глюкози з печінки.
Дія препарату НовоРапід Пенфіл наступає раніше порівняно з розчинним людським інсуліном, при цьому рівень глюкози в крові стає нижчим протягом перших чотирьох годин після прийому їжі, ніж при введенні розчинного людського інсуліну. При підшкірній ін’єкціїтривалість дії препарату НовоРапід коротша порівняно з розчинним людським інсуліном.
Дія препарату НовоРапід Пенфілнастає через 10-20 хв після підшкірного введення. Максимальний ефект розвивається між 1 і 3 годинами після ін'єкції. Тривалість дії - від 3 до 5 годин.
У клінічних дослідженнях хворих надіабет 1 типу було показано, що при введенні препарату НовоРапід Пенфіл рівень глюкози після прийому їжі нижчий, ніж при введенні людського інсуліну. У двох тривалих відкритих дослідженнях, що були проведені на 1070 і 884 хворих діабетом 1 типу, лікування препаратом НовоРапід Пенфіл знижувало концентраціюглікозильованого гемоглобіну на 0,12 % [95 % довірчий інтервал — 0,3; 0,22] іна 0,15 % [95 % довірчий інтервал — 0,05; 0,26], однак ці розходження не мали істотного клінічного значення.
Клінічними дослідженнями у хворихна діабет 1 типу було показано, що при застосуванні інсуліну аспарт ризик розвитку гіпоглікемії в нічний час знижений порівняно з розчинним людським інсуліном; щодо частоти випадків гіпоглікемії протягом дня істотного розходження не спостерігалося.
При розрахунку дози в молях інсулінаспарт еквіпотентний розчинному людському інсуліну.
Фармакокінетика. Заміщення в препараті НовоРапідПенфіл амін окислоти проліну в положенні В-28 молекули інсуліну на аспарагінову кислоту зменшує утворення гексамерів, які формуються при введенні розчинного людського інсуліну. Отже НовоРапід Пенфіл швидше надходить до кровотоку з підшкірної жирової клітковини порівняно з розчинним людським інсуліном. Час досягнення максимальної концентрації в середньому наполовину коротший, ніж для розчинного людського інсуліну. Максимальна концентрація інсуліну в крові хворих діабетом 1 типу - 492 ± 256пмоль/л - досягається через 40 (у середньому 30-40) хв після підшкірного введення препарату НовоРапід Пенфіл в дозі з розрахунку 0,15 ОД/кг маси тіла. Рівень інсуліну повертається до вихідного через 4-6 годин після введення. Інтенсивність всмоктування трохи нижча у хворих діабетом 2 типу. Тому в них максимальна концентрація інсуліну трохи нижча – Сmax (352 ± 240) пмоль/л і досягається пізніше- через 60 (у середньому 50-90) хв. При введенні препарату НовоРапід Пенфілваріабельність часу досягнення максимуму концентрації в того самого хворого істотно менша, а рівня максимальної концентрації - більша, ніж при введенні людського розчинного інсуліну. У хворих літнього віку і хворих зі зниженою функцією нирок або печінки фармакокінетику препарату НовоРапід Пенфіл не досліджували. Діти і підлітки. Фармакокінетику і фармакодинамікупрепарату НовоРапід Пенфіл досліджували у дітей (6-12 років) і підлітків (13-17років), хворих на діабет 1 типу. Інсулін аспарт швидко всмоктувався в обох вікових групах, при цьому час досягнення максимальної концентрації в крові бувтаким самим, що й у дорослих. Проте рівень максимальної концентрації був різниму дітей різного віку, що вказує на важливість індивідуального підбирання доз препарату НовоРапід Пенфіл.
Показання для застосування. Лікування цукрового діабету.
Спосіб застосування та дози.
Дози
Дозування препарату НовоРапідПенфіл індивідуальне і визначається лікарем відповідно до потреб хворого. НовоРапідзвичайно використовують у комбінації з препаратами інсуліну середньої тривалості дії або тривалої дії, які вводять, як мінімум, один раз на добу.
Індивідуальна потреба в інсуліні звичайно становить від 0.5 до 1.0 ОД/кг/добу. При лікуванні, узгодженому з прийомами їжі, 50-70 % потреби в інсуліні задовольняється препаратом НовоРапідПенфіл, а решта — інсулінами середньої тривалості дії чи тривалої дії.
Застосування препарату
Дія препарату НовоРапід Пенфілпочинається раніше і триває коротше порівняно з розчинним людським інсуліном. Завдяки більш швидкому початку дії НовоРапід Пенфіл звичайно слід вводити безпосередньо перед прийомом їжі. При необхідності НовоРапід Пенфіл можна вводити невдовзі після прийому їжі.
НовоРапід Пенфіл вводять під шкіру передньої черевної стінки, стегна, в ділянці дельтоподібного м’яза плеча або сідниць. Місця ін’єкцій слід змінювати навіть у межах однієї ділянки тіла. При підшкірних ін’єкціях в ділянці передньої черевної стінки дія препарату починається через 10-20 хвилин. Максимальний ефект розвивається між 1 і 3годинами після ін’єкції. Тривалість дії - від 3 до 5 годин. Як і у всіх інсулінів, тривалість дії варіює в залежності від дози, місця ін'єкції, інтенсивності кровотоку, температури і рівня фізичної активності. Як і для всіх інсулінів, підшкірне введення в передню черевну стінку забезпечує більш швидке всмоктування, ніж при введенні в інші місця. Проте більш швидкий початок дії препарату НовоРапід Пенфіл у порівнянні з розчинним людським інсуліном зберігається незалежно від місця введення. При необхідності НовоРапід Пенфілможна вводити внутрішньо венно, ці ін’єкції може виконувати тільки лікар.
НовоРапід Пенфіл можна використовувати для тривалого підшкірного введення за допомогою відповіднихін фузійних насосів. Тривале підшкірне введення проводять у передню черевну стінку. Місця введення слід періодично змінювати. При використанні в ін фузійнихнасосах НовоРапід Пенфіл не можна змішувати з будь-якими іншими препаратами інсуліну. Хворі, які використовують насосні системи, мають пройти поглиблений інструктаж із застосування цих систем і застосовувати відповідні ємності ітрубки. Набір для инфузії (трубки і канюлі) слід замінювати відповідно до вимог інструкції, що надається. Хворі, які використовують НовоРапід Пенфіл у насосній системі, повинні мати про запас інсулін, якщо система вийде з ладу.
Порушення функції нирок і печінки можуть знизити потреби хворого в інсуліні.
Досліджень дії препарату НовоРапідПенфіл на дітей віком до 6 років не проводилося.
Дітям слід вводити НовоРапід Пенфілзамість розчинного людського інсуліну лише у тих випадках, коли бажано одержати швидку дію інсуліну, наприклад, перед прийомом їжі.
Інструкції з використання препаратуНовоРапід призначений для підшкірних ін'єкцій або для тривалого введення за допомогою ін фузійних насосів. НовоРапід також можна вводити внутрішньо венно під суворим наглядом лікаря.
Використання в інфузійних насосах. Для ін фузійних насосів використовують трубки, внутрішня поверхня яких виготовлена з поліетилену чи поліолефіну. Деяка кількість інсуліну напочаткуадсорбується на внутрішній поверхні ін фузійної ємності.
Використання длявнутрішньо венного введення. Інфузійні системи з препаратом НовоРапід 100 ОД/мл при концентрації інсуліну аспарт від 0,05 ОД/мл до 1,0 ОД/мл в ін фузійному розчині, який містить 0,9 % хлориду натрію, 5% або 10 % декстрози і 40 ммоль/л хлориду калію і знаходиться в поліпропіленових ін фузійних ємностях, є стабільними при кімнатній температурі протягом 24 годин. Під час інфузії інсуліну необхідно проводити моніторинг концентрації глюкози в крові.
Інструкції з використання препаратуНовоРапід Пенфіл® для хворого
КартриджіПенфіл призначені для використання в шприц-ручках Ново Нордіск з голкамиНовоФайн. При одночасному лікуванні препаратом НовоРапід Пенфіл та іншим видом інсуліну у картриджі Пенфіл для кожного з них слід використовувати окрему шприц-ручку. НовоРапід Пенфіл призначений лише для індивідуального використання.
Перед використанням препарату НовоРапід Пенфіл  
Переконатися в правильності типу інсуліну
Завжди перевіряти картридж Пенфіл, включаючи гумовий поршень (пробку). Картридж Пенфіл не використовувати, якщо єбудь-які зовнішні пошкодження або якщо видима ділянка гумового поршня перевищуєширину білої смужки. Ушкоджений картридж повернути постачальнику
Продезінфікувати гумову мембрану тампоном зі спиртом.
Не використовувати картридж
Якщо картридж Пенфіл чи шприц-ручка падали або піддавалися зовнішньому тиску, тому що при цьому виникає ризик їхнього ушкодження і витікання інсуліну
Якщо він зберігався неправильно абобув заморожений.
Якщо рідина, що міститься в ньому, не є прозорою і безбарвною.
НовоРапід призначений для підшкірних ін'єкцій або для тривалого введення за допомогою ін фузійних насосів. НовоРапід також можна вводити внутрішньо венно під суворим наглядом лікаря.
Щоб уникнути утворення інфільтратів, слід постійно змінювати місця ін'єкцій. Кращими місцями дляв ведення є передня черевна стінка, сідниці, передня поверхня стегна або плеча. Дія інсуліну настає швидше при введенні його у ділянці талії.
Як вводити цей препарат інсуліну
·                   Ввести інсулін під шкіру згідно рекомендацій лікаря або інструкції, що прикладена дошприц-ручки
·                   Після ін'єкціїголка має залишатися під шкірою не менше 6 секунд. Це забезпечить введення повної дози
·                  Після кожної ін'єкції голку слід викинути. У противному випадку зміни температури можуть спричинити витікання рідини через голку.
Використання в інфузійних насосах
При використанні в ін фузійнихнасосах НовоРапід не можна змішувати з іншими типами інсуліну. При використанні препарату НовоРапід в ін фузійних насосах дотримуйтеся вказівок інструкції і рекомендацій лікаря. Перед використанням препарату НовоРапід в ін фузійнихнасосах хворого слід інформувати про те, що він має робити у випадках захворювання, занадто високого чи низького рівня цукру в крові або якщоінфузійна система вийде з ладу.
·       Перед введенням голки слід вимити руки і місце ін'єкції водою з милом, щоб запобігти попаданню інфекції.
·       При заповненні нової ємності слід видалити пухирці повітря зі шприца і трубок.
·       Заміну ін фузійногокомплекту (голка і трубки) слід робити відповідно до рекомендацій інструкції, що надається до нього.
Для одержання оптимального ефектупри інфузії і визначення можливих порушень у роботі ін фузійного насоса слід регулярно вимірювати рівень цукру в крові.
Що робити, якщо інфузійнасистема вийде з ладу
Слід завжди мати про запас препарат інсуліну для підшкірних ін'єкцій, щоб використовувати його, якщо ін фузійнийнасос не працює.
Побічна дія.
Побічні реакції, що спостерігаються у хворих, які одержують НовоРапід Пенфіл, здебільшого пов'язаніз величиною дози препарату, що вводиться, і є проявами фармакологічної дії інсуліну. Найчастішим побічним ефектом при інсулінотерапії є гіпоглікемія. Вонаможе виникнути, коли доза значно перевищує потреби хворого в інсуліні. Тяжкагіпоглікемія може призвести до втрати свідомості і/або судом, з подальшими тимчасовими або постійними порушеннями функції головного мозку і навіть смерті. Частота випадків тяжкої гіпоглікемії у хворих, що одержують інсулін аспарт, така сама, як і у хворих, які одержують людський інсулін.
Нижче наведено частоту виникнення побічних реакцій, які можуть бути пов’язані з використанням препарату НовоРапідПенфіл.
За частотою виникнення ці реакції було під розділено на ті, що є не частими (>1/1000, 1</100) абоспостерігаються рідко (>1/10000, 1</1000). Окремі спонтанні випадки буливіднесені до тих, що зустрічаються дуже рідко (1</10000).
Порушення імунної системи
Анафілактичні реакції – дуже рідко.
Кропив’янка, свербіж, висип – нечасто. Ці симптоми можуть бути проявами гіпер чутливості. Іншими симптомами генералізованоїгіпер чутливості є свербіж, пітливість, порушення травного тракту, ангіо невротичний набряк, утруднене дихання, прискорене серцебиття і падіння кров'яного тиску. Генералізовані реакції гіпер чутливості є потенційно небезпечними для життя.
Порушення нервової системи Периферичні невропатії - Рідко. Швидке поліпшення контролю рівня глюкози в крові може викликати оборотний стан" гострої больової невропатії".
Порушення зору
Порушення рефракції – не часто. Порушення рефракції можуть виникнути на початку лікування інсуліном. Ці симптоми мають тимчасовий характер. Діабетична ретинопатія – Не часто. Тривалий добре налагоджений контроль глікемії зменшує ризик прогресу вання діабетичноїретинопатії. Проте інтенсифікація інсулінотерапії з метою швидкого поліпшення контролю глікемії може викликати тимчасове загострення діабетичної ретинопатії.
Реакції шкіри та підшкірної клітковини Ліподистрофія – не часто. Ліподистрофія може розвинутися в місцяхін'єкцій, якщо хворий не змінює місця ін'єкцій в одній ділянці. Місцевагіпер чутливість – Не часто. При введенні інсуліну в місцях ін'єкцій можуть виникнути шкірні реакції (почервоніння, набряк і свербіж), які звичайно проходять при продовженні лікування.
Генералізовані порушення іреакції в місцях ін'єкцій Набряк – Не часто. Набряк може виникнути на початкуінсулінотерапії. Цей симптом звичайно швидко проходить.
Протипоказання. Гіпоглікемія. Підвищена чутливість до людського інсуліну або до будь-якого інгредієнта препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Як відомо, ряд лікарських засобів впливає на обмін глюкози, що слід враховувати при визначенні дози інсуліну.
Лікарські засоби, які можуть знижувати потребу в інсуліні:
Пероральні цукрознижувальні засоби (ПЦЗ), октреотид, інгібітори моноаміно оксидази (МАО), неселективні b-адреноблокатори, інгібіториангіотензинперетворюючого ферменту (АПФ), саліцилати, алкоголь, анаболічністероїди та сульфаніламіди.
Лікарські засоби, якіможуть підвищувати потребу в інсуліні:
Оральні контрацептиви, тіазиди, глюкокортикоїди, тиреоїдні гормони, симпатоміметики, даназол.
b-адреноблокатори можуть маскувати симптоми гіпоглікемії.
Алкоголь може посилювати і подовжувати тривалість гіпоглікемічного ефекту інсуліну.
Передозування. Хоч для інсуліну специфічне поняття передозування не сформульоване, після введення доз, що перевищують потребу хворого в інсуліні, може розвинутися гіпоглікемія:
·                   Легкугіпоглікемію можна лікувати прийомом внутрішньо глюкози або солодких продуктів. Тому хворим на діабет рекомендують постійно мати при собі кілька шматочків цукру або солодкі продукти.
·                   У випадку тяжкої гіпоглікемії, коли хворий знаходиться у непритомному стані, особи, які пройшли відповідний інструктаж, мають ввести йому глюкагон підшкірно або внутрішньом’язово (від 0.5 до 1.0 мг). Медичний працівник може ввести хворому глюкозу внутрішньо венно. Глюкозу також треба ввести внутрішньо венно у випадку, якщо хворий не реагує на введення глюкагону протягом 10-15 хвилин.
Після того, як хворий опритомніє, йому слід прийняти всередину вуглеводи для запобігання рецидиву.
Особливості застосування. Неадекватне дозування або припинення лікування (особливо при діабеті 1 типу) можуть призвести до гіперглікемії та діабетичного кето ацидозу, які потенційно є смертельно небезпечними.
Хворі, у яких істотно поліпшився контроль рівня глюкози в крові завдяки інтенсивній інсулінотерапії, можуть відзначити зміни звичних симптомів-провісників гіпоглікемії, про що їх слід завчасно попередити.
Наслідком особливостейфармакодинаміки швидкодіючих аналогів інсуліну є можливий більш швидкий розвиток гіпоглікемії порівняно з розчинним людським інсуліном.
НовоРапід Пенфіл слід вводити безпосередньо перед прийомом їжі. Швидкий початок його дії слід враховувати при лікуванні хворих, які мають супутні захворювання або приймають препарати, що сповільнюють всмоктування їжі в шлунково-кишковому тракті.
Супутні захворювання, особливо інфекції та гарячкові стани, звичайно підвищують потребу хворого в інсуліні.
При переведенні хворих на інші типичи види інсуліну ранні симптоми-провісники гіпоглікемії можуть змінитися абостати менш вираженими порівняно з прийомом попереднього препарату інсуліну.
Переводити хворого на інший тип абовид інсуліну слід під суворим медичним контролем. Зміна концентрації, виду, типу, походження інсуліну (тваринний, людський, аналог людського інсуліну) і/або методу його виробництва може зумовити необхідність корекції дози інсуліну. Хворі, які почали вводити НовоРапід Пенфіл, можуть бути змушені збільшити кількість ін’єкцій або змінити дозу порівняно з тим інсуліном, якийвони звичайно використовували.
Необхідність підбору дози може виникнути як при першому введенні нового препарату, так і протягом перших кількох тижнів або місяців його застосування.
Пропускання прийому їжі або непередбачене інтенсивне фізичне навантаження можуть призвести до гіпоглікемії.
Необхідність підбирання дози може виникнути при непередбаченому підвищеному фізичному навантаженні або при зміні звичайної дієти. Фізичні навантаження відразу після прийому їжі підвищують ризик розвитку гіпоглікемії.
НовоРапід Пенфіл міститьмета крезол, який у рідких випадках може спричинити алергічні реакції.
Вагітність і годування груддю
Досвід користування препаратомНовоРапід Пенфіл у період вагітності обмежений. У дослідженнях на тваринах було показано, що інсулін аспарт подібно до людського інсуліну не маєембріо токсичного і тератогенного впливу.
Рекомендується посилити контроль залікуванням вагітних жінок, хворих на діабет, протягом усього періоду вагітності, а також при підозрі на вагітність.
Потреба в інсуліні звичайно знижується у першому триместрі вагітності та істотно зростає у другому та третьому триместрах.
Обмежень щодо лікування діабету препаратом НовоРапід Пенфіл у період годування груддю також немає.
Лікування матері не створює будь-якого ризику для дитини. Однак може виникнути необхідність корекції дози.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами і механізмами
Реакція хворого та його здатність концентрувати увагу можуть бути порушені при гіпоглікемії. Це може стати фактором ризику у ситуаціях, коли ці здатності набувають особливого значення (наприклад, при керуванні автомобілем або механізмами).
Хворим слід рекомендувати вживати заходи з профілактики гіпоглікемії перед тим, як сідати за кермо. Це особливо важливо для хворих, в яких ослаблені чи відсутні симптоми-провісникигіпоглікемії, або епізоди гіпоглікемії виникають часто. При таких обставинах варто зважити доцільність керування автомобілем взагалі.
Несумісність
Лікарські препарати, які додані до інсуліну, можуть викликати його руйнування, наприклад, препарати, що містять тіоли або сульфіти.
Умови та термін зберігання.
НовоРапід Пенфіл, яким не користуються, слід зберігати у холодильнику при температурі 2°С - 8°С (не надто близько від морозильної камери). Не заморожувати.
Термін зберігання – 2,5 роки.
НовоРапід Пенфіл, яким користуються або носять при собі про запас, не слід зберігати в холодильнику. Його можна зберігати при кімнатній температурі (не вище 30°С) протягом 4 тижнів.
Для захисту від дії світла зберігати картриджі в оригінальній упаковці.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Не використовувати препарат після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: