Ондансетрон (Ondansetron) Bluefish 4 мг, 10 таблеток

Виробник BLUEFISH PHARMACEUTICALS AB (Швеція)
Наявність: На складі
Ціна 545 грн.
440 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ОНДАНСЕТРОН (ONDANSETRON)
 

Склад:
діюча речовина: ондансетрон;
1 таблетка містить ондансетрон у вигляді гідро хлориду дигідрату 4 мг або 8 мг;
допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, гіпромелоза, магнію стеарат, крохмаль преже латинізований, титану діоксид Е 171, гліцерол триацетат.
Лікарська форма. Таблетки, вкриті оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Проти блювотні засоби і препарати, що усувають нудоту. Антагоністи 5НТ3 (серотонін ових) рецепторів. Ондансетрон. Код АТС А 04А А 01.
Клінічні характеристики.
Показання.
Нудота та блювання, спричинені цитотоксичною хіміотерапією, променевою терапією; профілактика нудоти та блювання у після операційному періоді.
Протипоказання. Підвищена чутливість до ондансетрону або до інших компонентів препарату; вагітність та період годування груддю, дитячий вік до 4 років.
Спосіб застосування та дози.
Таблетки Ондансетрон застосовують внутрішньо.
Нудота та блювання, спричинені хіміотерапією та променевою терапією:
Дорослі
Дозу визначають індивідуально, залежно від дози та комбінації режимів хіміотерапії та променевої терапії, що застосовуються. Рекомендована одноразова доза – 8 мг за 1-2 години до лікування, а в подальшому – по 8 мг кожні 12 годин. Якщо застосовуються   високі дози хіміотерапії та променевої терапії, призначають   Ондансетрон у вигляді розчину для ін’єкцій.
Для профілактики відстроченого або тривалого блювання слід приймати таблетки Ондансетрон ще 5 днів після закінчення курсу лікування. Рекомендована пероральна доза – по 8 мг двічі на добу.
Діти
Дітям старше 4 років Ондансетрон спочатку призначають одноразово у вигляді розчину для ін’єкцій внутрішньо венно, безпосередньо перед хіміотерапією з наступним призначенням таблеток Ондансетрону по 4 мг через 12 годин. Пероральне застосування таблеток по 4 мг двічі на добу повинно тривати ще         5 днів після завершення курсу лікування.
Після операційні нудота та блювання:
Дорослі
Для профілактики після операційної нудоти та блювання призначають по 8 - 16 мг препарату внутрішньо за одну годину до анестезії.
Хворі літнього віку
Досвід застосування Ондансетрону для профілактики й лікування після операційної нудоти та блювання у людей літнього віку обмежений, однак препарат добре переноситься хворими старше 65 років, які отримують хіміотерапію. Зміни дози, частоти та схеми лікування не потребується.
Пацієнти з нирковою недостатністю
Оскільки Ондансетрон не впливає на функцію нирок, змінювати дозу та схему лікування в цьому випадку немає необхідності.
Пацієнти з печінковою недостатністю
Для пацієнтів з помірними і тяжкими порушеннями функції печінки кліренс ондансетрону значно знижується, період напів виведення із сироватки крові зростає. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 8 мг ондансетрону (як розчину/таблеток або як розчину для ін’єкцій).
У випадку невчасного прийняття препарату не дозволяється прийом подвійної дози.
Побічні реакції.
Імунна система: рідко – реакції гіпер чутливості негайного типу, часом тяжкі, аж до анафілаксії.
Центральна нервова система: головний біль, судоми, рухові порушення (включаючи екстра пірамідальні реакції, такі як окулогирний криз, дистонічні реакції і дискінезія без стійких клінічних наслідків).
Органи зору: скороминущі зорові розлади, минуща сліпота.
Серцево-судинна система: аритмія, біль у ділянці серця (з пригніченням сегмента SТ або без нього), брадикардія, артеріальна гіпотензія, припливи.
Шлунково-кишковий тракт і печінка: гикавка, сухість у роті, запор або діарея, іноді – транзиторне підвищення активності амінотрансфер аз, недостатність функції печінки.
Алергічні реакції: кропив’янка, бронхоспазм, ларингоспазм, ангіо невротичний набряк.
Передозування.
У більшості випадків симптоми схожі на ті, що описані у пацієнтів, які застосовували препарат у рекомендованих дозах (див. розділ „Побічні реакції”). Специфічного антидоту не існує, тому у випадках передозування застосовується симптоматична та підтримуюча терапія.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Ондансетрон не слід застосовувати у період вагітності або годування груддю.
Діти.
Препарат можна застосовувати дітям віком від 4 років.
Особливості застосування.
При нестерпному блюванні внаслідок хіміотерапії ефективність препарату можна підвищити шляхом разового внутрішньо венного введення глюкокортикоїдів (наприклад, 20 мг дексаметазону) до початку хіміотерапії.
При лікуванні пацієнтів з проявами гіпер чутливості до інших селективних антагоністів 5НТ3 (серотонін ових) рецепторів спостерігалися реакції гіпер чутливості й до ондансетрону. Дуже рідко зустрічалися тимчасові зміни ЕКГ,   включаючи подовження інтервалу QT.
Оскільки ондансетрон послаблює перистальтику кишечнику, потрібно ретельне спостереження за пацієнтами з ознаками під гострої непрохідності кишечнику під час застосування препарату.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не впливає.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Ондансетрон не прискорює і не гальмує метаболізм інших препаратів при одночасному їх застосуванні. Препарат не взаємодіє з темазепамом, фуросемідом, трамадолом та пропофолом.
Ондансетрон метаболізується різноманітними ферментами цитохрому Р-459 печінки: CYP3A4, CYP2D6 та CYP1A2. Завдяки різноманітності ферментів метаболізму ондансетрону гальмування або зменшення активності одного з них (наприклад, генетичний дефіцит CYP2D6) у звичайних умовах компенсується іншими ферментами і не впливає   на загальний кліренс креатині ну,   або впливає незначною мірою.
Фенітоїн, карбамазепін і рифампіцин
У пацієнтів, які лікуються потенційними індукторами CYP3A4 (наприклад, фенітоїном, карбамазепіном і рифампіцином), кліренс ондансетрону збільшується і його концентрація у крові зменшується.
Трамадол
За даними невеликої кількості клінічних досліджень, ондансетрон може зменшувати аналгетичний ефект трамадолу.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Ондансетрон – сильнодіючий високо селективний антагоніст 5НТ3 (серотонін ових) рецепторів. Препарат попереджує або усуває нудоту і блювання, що спричиняються цитотоксичною хіміотерапією та/або променевою терапією, а також після операційні нудоту і блювання. Механізм дії ондансетрону до кінця не з`ясований. Можливо, препарат блокує виникнення блювотного рефлексу, виявляючи антагоністичну дію відносно 5НТ3-рецепторів, які локалізуються у нейронах як периферичної, так і центральної нервової системи. Препарат не зменшує психомоторну активність пацієнта і не виявляє седативного ефекту.
Фармакокінетика. Основна частина введеної дози піддається метаболізму в печінці. Із сечею у незміненому стані виводиться менше 5 % препарату. Період напів виведення – приблизно 3 години (у хворих літнього віку – 5 годин). Зв’язування з білками плазми – 70-76 %.
У пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатині ну 15 – 60 мл/хв) зменшується як системний кліренс, так і об’єм розподілу ондансетрону, результатом чого є незначне і клінічно незначуще збільшення періоду напів виведення препарату. Фармакокінетика ондансетрону практично не змінюється у пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня, які перебувають на постійному гемодіалізі. У пацієнтів з хронічною печінковою недостатністю тяжкого ступеня системний кліренс ондансетрону помітно зменшується при збільшенні періоду напів виведення (15 – 32 годин).
Фармацевтичні характеристики:
основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, білого або майже білого кольору, з двоопуклою поверхнею. На розламі при розгляданні під лупою видно ядро, оточене одним суцільним шаром.
Термін придатності. 3 роки.
Умови зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 30 0С. Препарат зберігати в недоступному для дітей місці!

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: