Оргалутран (Orgalutran) 0.25 мг/0.5 мл, 1 шприц

Виробник ORGANON
Наявність: На складі
Ціна 2,496 грн.
2,244 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ОРГАЛУТРАН (ORGALUTRAN)
 

Склад:
діюча речовина: ganirelix;
1 одноразовий шприц   містить   ганіреліксу ацетату 0,25 мг (у перерахуванні на вільну основу) в 0,5 мл водного розчину;
допоміжні речовини: маніт (Е 421), кислота оцтова, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Лікарська форма.
Розчин для ін’єкцій.
Фармакотерапевтична група.
Антагоніст гонадотропін-рилізинг гормону. Код АТС Н 01С С 01.
Клінічні характеристики.
Показання.

Попередження   передчасного підйому рівня лютеїнізуючого гормону (ЛГ) у жінок, яким проводять контрольовану гіперстимуляцію яєчників з використанням допоміжних репродуктивних технологій (у тому числі в програмах лікування безпліддя   разом з рекомбінантним фолікулостимулюючим гормоном (ФСГ)).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до компонентів препарату.
Підвищена чутливість до гонадотропін-рилізинг гормону (ГнРГ) або інших аналогів ГнРГ.
Помірне або значне порушення функції нирок або печінки.
Вагітність і період годування груддю.
Спосіб застосування та дози.
Оргалутран® повинен призначати тільки спеціаліст, який має досвід у лікуванні безпліддя.
Дозування
Контрольовану гіперстимуляцію яєчників за допомогою ФСГ можна починати на 2-й або 3-й день менструального циклу. Оргалутран® (0,25 мг) вводять підшкірно, один раз на день, починаючи з    6-го дня застосування препарату ФСГ. У разі підвищеної реакції яєчників на стимуляцію для попередження передчасного підвищення рівня ЛГ лікування Оргалутраном® слід починати з 5-го дня застосування препаратів ФСГ. У разі повільного росту фолікулів введення Оргалутрану® можна відстрочити.
Оргалутран® і ФСГ необхідно вводити приблизно в один і той самий час. Препарати не можна змішувати в одному шприці   і вводити їх треба на різних ділянках тіла.
Дозу ФСГ слід підбирати залежно від кількості і розміру прогресуючих фолікулів, а не від концентрації ест радіолу в крові (див. розд. " Фармакодинаміка").
Щоденне застосування Оргалутрану® необхідно продовжувати до моменту утворення достатньої кількості преовуляторних фолікулів. Остаточне   дозрівання фолікулів можна викликати введенням препарату людського хор іонічного гонадотропіну (лХГ). Враховуючи період напів виведення ганіреліксу, час між двома ін’єкціями Оргалутрану®, так само як і час між останньою ін'єкцією Оргалутрану® та ін'єкцією лХГ, не повинен перевищувати 30 годин, оскільки у випадку збільшення інтервалу може виникнути передчасний пік ЛГ. Тому якщо ін'єкцію Оргалутрану® роблять вранці, то таке лікування слід продовжувати протягом усього періоду лікування гонадотропіном, включаючи день ініціації овуляції. Якщо ін'єкції Оргалутрану® роблять у другій половині дня, то останній раз препарат необхідно ввести у другій половині дня, за день до ініціації овуляції.
Оргалутран® є безпечним та ефективним для пацієнтів, які пройшли численні цикли лікування.
Досліджень щодо необхідності підтримки лютеїнової фази в циклах із застосуванням Оргалутрану® не проводилося. Підтримка лютеїнової фази проводиться згідно з методикою, яку застосовують у даній клініці лікування безпліддя.
Спосіб введення
Оргалутран® необхідно вводити підшкірно, бажано в стегно. Місце ін'єкції слід змінювати для попередження ліпоатрофії. Пацієнтка або її партнер можуть вводити препарат самостійно за умови проведення лікарем детального інструктажу і можливості отримання консультації у спеціаліста.
Інструкції для введення препарату
Не можна застосовувати розчин, якщо він непрозорий і містить сторонні домішки.
Невикористаний розчин або його залишки необхідно знищити.
Не змішувати Оргалутран® з іншими лікарськими препаратами.
Підготування місця введення
Ретельно вимити руки водою з милом. Для знищення бактерій на поверхні шкіри обробити місце ін'єкції (ділянку діаметром приблизно 5 см навколо місця входження голки) тампоном, змоченим у дезинфікуючому розчині (наприклад, у спирті) і залишити для висихання протягом не менше 1 хв.
Введення голки
Зняти з голки ковпачок. Великим і вказівним пальцями взяти шкіру у складку. Ввести голку в основу стиснутої шкіри під кутом 45 о до її поверхні. Після кожної ін'єкції необхідно міняти місце введення препарату.
Перевірка правильного положення голки
Обережно відтягти поршень на себе для перевірки правильного положення голки. Якщо у шприці з'явилась кров, це означає, що голка потрапила в кровоносну судину. У такому разі не можна вводити Оргалутран®. Слід витягнути голку із шприцом і до місця ін'єкції прикласти тампон з дезинфікуючим розчином на 1-2 хв.
Почати введення препарату новим шприцом.
Введення розчину
Якщо голку було введено правильно, то повільно, з однаковою силою натиснути на поршень, щоб ввести розчин підшкірно і не спричинити пошкодження тканин.
Видалення шприца
Швидко витягнути шприц з голкою і притиснути до місця ін'єкції тампон з дезинфікуючим розчином.
Використати шприц можна тільки один раз.
Заходи, яких необхідно вжити у разі, коли час введення препарату був пропущений
Не можна вводити подвійну дозу препарату для того, щоб компенсувати пропущену ін’єкцію. Якщо пацієнтка пропустила ін'єкцію, то слід зробити її одразу, як тільки вона згадала про це. Якщо затримка із введенням Оргалутрану® триває більше 6 годин (тобто інтервал між введеннями препарату перебільшує 30 годин), то пацієнтка має зробити ін'єкцію і звернутися за порадою до лікаря.
Побічні реакції.
Загальні порушення та стани в місці введення препарату.
Шкірні реакції у місці введення: в основному почервоніння з припухлістю чи без неї, свербіж.       У клінічних дослідженнях через 1 годину після ін’єкції вірогідність помірної або серйозної локальної шкірної реакції на цикл лікування становила 12 % у пацієнтів, які отримували лікування з Оргалутраном® і 25 %  - у пацієнтів, які отримували підшкірно агоністи ГнРГ. Зазвичай ці реакції тимчасові і зникають здебільшого протягом 4 годин після введення.
Загальна слабкість відмічалась у 0,3 % пацієнтів.
Порушення імунної системи.
Від пацієнтів, які отримували лікування   Оргалутраном® разом з ФСГ, були отримані повідомлення про дуже рідкі випадки реакцій гіпер чутливості, в тому числі різні симптоми, такі як висип, набряк обличчя та утруднення дихання.
Порушення з боку нервової системи.
Головний біль виникав у 0,4 % пацієнтів.
Порушення з боку травного тракту.
Нудота відмічалась у 0,5 % пацієнтів.
Інші несприятливі ефекти були пов'язані з лікуванням гонадотропінами при проведенні   контрольованої гіперстимуляції яєчників при ДРТ і включали біль у відділі таза, здуття живота,   синдром гіперстимуляції яєчників, ектопічну вагітність та втрату вагітності (див. розділ „Особливості застосування”).
Передозування.
Передозування може збільшувати тривалість дії препарату. У цьому випадку введення Оргалутрану® слід тимчасово припинити.
Немає достатніх даних щодо гострої токсичності препарату Оргалутран® у людей, але малоймовірно, що можуть зустрічатися токсичні ефекти.
Застосування в період вагітності або годування груддю.
Застосування Оргалутрану® протипоказане в період вагітності або годування груддю.
Діти.
Препарат не застосовують дітям.
Особливості застосування.
Особливої обережності слід дотримуватися при застосуванні препарату для лікування жінок з ознаками і симптомами активних алергічних станів. Через брак клінічного досвіду лікування Оргалутраном® цей препарат не рекомендується призначати   жінкам з тяжкими алергічними захворюваннями.
Під час проведення стимуляції яєчників або після неї можливе виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників (СГЯ). Ризик появи цього ускладнення слід брати до уваги при проведенні стимуляції гонадотропінами. При СГЯ проводять симптоматичне лікування (спокій, внутрішньо венне введення електролітних і колоїдних розчинів, гепарину).
Оскільки безплідні жінки, які отримують процедури допоміжної репродукції, і особливо екстракорпорального запліднення (ЕКО), часто мають порушення функції фаллопієвих труб, вірогідність позаматкових вагітностей зростає. Тому важливо якомога раніше провести ультразвукове дослідження для підтвердження того, що вагітність є внутрішньо матковою.
Вірогідність вроджених вад після застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) може бути дещо вищою, ніж при спонтанному зачатті. Це, напевне, пов'язано з деякими особливостями батьків (наприклад, вік матері, характеристики сперми) та з вищою вірогідністю множинної (багатоплідної) вагітності після ДРТ. У клінічних дослідженнях за участю більше 1000 новонароджених було продемонстровано, що частота виникнення вроджених вад у дітей, народжених після контрольованої гіперстимуляції яєчників (КГЯ) із застосуванням Оргалутрану®   співпадає з відповідними показниками, про які повідомлялося після КГЯ з застосуванням антагоністів ГнРГ.
Безпека і ефективність застосування Оргалутрану® не були встановлені у жінок з масою тіла менше 50 або більше 90 кг.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Не досліджена.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії.
Одночасне застосування Оргалутрану® з іншими лікарськими препаратами не досліджене у достатній мірі, тому не можна виключити можливість взаємодії з поширеними лікарськими засобами. Зокрема, не можна виключити можливість взаємодії з гістамінвивільняючими засобами.
Таким чином, лікар повинен бути проінформованим про лікарські засоби, які пацієнтка приймала до початку лікування препаратом Оргалутран® або продовжує приймати паралельно з цим препаратом.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка Оргалутран® – це антагоніст ГнРГ (гонадотропін-рилізинг гормону),
який модулює гіпоталамо-гіпофізарно-гонадальну систему шляхом конкурентного зв'язування з рецепторами ГнРГ у гіпофізі. Внаслідок цього відбувається швидке повне та зворотне пригнічення вивільнення ендогенних гонадотропінів без попередньої стимуляції, як це спостерігається при введенні агоністів ГнРГ. Після багаторазового введення 0,25 мг Оргалутрану® жінкам концентрації ЛГ (лютеїнізуючого гормону), ФСГ (фолікулостимулюючого гормону) і ест радіолу в сироватці крові максимально зменшувались на 74 %, 32 % і 25 % через 4, 16 і 16 годин після ін'єкції відповідно. Рівень гормонів у сироватці крові відновлювався до початкових значень протягом 2 днів після останньої ін’єкції.
Середня тривалість лікування Оргалутраном® у дозі 0,25 мг на добу у процедурі контрольованої стимуляції яєчників становить 5 днів. Під час лікування Оргалутраном® середня частота передчасного підвищення рівня ЛГ (більше 10 МО/л) з одночасним збільшенням концентрації прогестерону (більше 1 нг/мл) становить 1,2 %, що можна порівняти з аналогічним показником для   агоністів ГнРГ (0,8 %). Іноді, ще до початку введення Оргалутрану®, на 6-й день стимуляції яєчників гонадотропними препаратами у жінок з вираженою реакцією яєчників спостерігався ранній підйом рівня ЛГ, але в подальшому це суттєво не впливало на клінічні результати. Продукція ЛГ у таких пацієнток швидко пригнічувалась відразу після першого введення Оргалутрану®.
При проведенні контрольованих випробувань відносно довгого протоколу із застосуванням агоніста ГнРГ як контролю, лікування Оргалутраном® супроводжувалось більш швидким ростом фолікулів протягом перших днів стимуляції, але кінцева кількість прогресуючих фолікулів була дещо меншою при меншій кількості виробленого ест радіолу. Така різниця в рості фолікулів потребує коригування дози ФСГ, яке грунтується не на кількості ест радіолу в крові, а на кількості і розмірі прогресуючих фолікулів.
Фармакокінетика. Біологічна доступність Оргалутрану® після підшкірного введення становить приблизно 91 %. Протягом перших годин (tmax1 - 2 години) після одноразового підшкірного введення 0,25 мг Оргалутрану® спостерігається швидке зростання концентрації ганіреліксу в сироватці крові з максимальним значенням (Сmax) 15 нг/мл. Період напів виведення становить близько 13 годин, а кліренс – 2,4 л/год. Препарат виводиться разом з калом (приблизно 75 %) і сечею (приблизно 22 %).
Фармакокінетичні параметри після багаторазового підшкірного введення Оргалутрану® (один раз на день, щодобово) подібні до параметрів після одноразового введення. Після багаторазового введення 0,25 мг на день постійний рівень концентрації в крові 0,6 нг/мл розвивається протягом 2-3 днів.
Між масою тіла і концентрацією Оргалутрану® в сироватці крові було встановлено обернено пропорційний зв'язок.
Фармацевтичні характеристики:
основні фізико-хімічні властивості:
прозорий, безбарвний водний розчин.
Несумісність.
Оскільки відсутні дані досліджень щодо сумісності, не слід змішувати Оргалутран® з іншими   лікарськими засобами.
Термін придатності.
2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати в захищеному від світла місці при температурі 2-30 °С.
Зберігати в недоступному для дітей місці.
Не заморожувати.
Упаковка.
По 0,5 мл стерильного, готового для застосування розчину в   одноразовий шприц (з прикріпленою голкою, закритою ковпачком). Кожен шприц запаяний у блістер.
По 1 або 5 заповнених шприців у блістерах   у картонній пачці.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: