- Імунодепресанти
- Імуностимулятори
- Вітаміни і харчові добавки
- Препарати від застуди
- Препарати при деменції
- Протигрибкові препарати
- Протидіабетичні засоби
- Протиепілептичні препарати
- Протизапальні засоби
- Протитуберкульозні засоби
- Хвороба і синдром Меньєра
- Хвороба Альцгеймера
- Хвороба Крона
- Хвороба Паркінсона
- Гормони
- Дерматологія
- Дихальна система
- Кровотворення та кров
- Мочестатева система та статеві гормони
- Нервова система
- Онкологія
- Опорно-руховий апарат
- Травлення та обмін речовин
- Препарати для лікування захворювань органів чуття
- Протимікробні препарати для системного застосування
- Протипаразитарні препарати, інсектициди та репеленти
- Серцево-судинна система
- Лікарські препарати
- Індивідуальне замовлення
Протромплекс (Prothromplex) 600 МО/20 мл, 1 флакон
Протромплекс (Prothromplex)
Клініко-фармакологічна група: Препарат плазмових факторів (II, VII, IX, X) згортання крові.
Фармако-терапевтична група: Засіб для гемостазу.
Фармакологічна дія
Гемостатичний препарат.
Фактори згортання крові II, VII, IX та X утворюють протромбіновий комплекс. Синтез цих факторів залежить від вітаміну К і здійснюється в печінці.
Фактор VII є зимогеном активного серин-протеазного фактора VIIa, за допомогою якого ініціюється ендогенний шлях згортання крові. Комплекс тканинового фактора - фактор VIIa активує фактори згортання X і IX, в результаті утворюються фактори Xa і IXa. Подальша активація каскаду згортання призводить до активації протромбіна (фактору II) та його перетворення в тромбін. Під впливом тромбіну фібриноген перетворюється на фібрин, що призводить до утворення згустку. Нормальний синтез тромбіну також є необхідною умовою для участі тромбоцитів в першоначальному гемостазі.
Дефіцит зазначених факторів згортання крові проявляється збільшеною кровоточивістю, крововиливами, а в тяжких випадках - кровотечами різної локалізації, включаючи ретроперитонеальні, церебральні, шлунково-кишкові. Придбаний дефіцит факторів згортання є наслідком дефіциту вітаміну К, який, в свою чергу, може розвинутися внаслідок порушень його синтезу або всмоктування. У даному випадку спостерігається дефіцит всіх чотирьох факторів згортання, а також природного антикоагулянта протеїну С.
Вроджений дефіцит має спадкову природу і зазвичай є ізольованим, тобто проявляється дефіцитом одного з факторів згортання. Ізольований дефіцит фактора IX є одним з класичних типів гемофілії (гемофілія В). Ізольований дефіцит фактора VII призводить до зниження утворення тромбіну і викликає підвищену кровоточивість через зниження утворення фібрину і порушення першочергового гемостазу. Ізольований дефіцит фактора II або фактора X відбувається дуже рідко; у важких формах супроводжується підвищеною кровоточивістю, подібно до випадків класичної гемофілії.
Застосування препарату Протромбіновий комплекс людини забезпечує підвищення рівнів вітамін К-залежних факторів згортання в плазмі і тимчасове усунення порушень коагуляції у пацієнтів з придбаним або вродженим дефіцитом всіх або одного з факторів згортання крові.
Фармакокінетика
При в/в введенні препарату спостерігається збільшення концентрації всіх чотирьох факторів згортання в плазмі крові, що залежить від розміру введеної дози. Під час подальшого використання концентрації факторів в плазмі поступово знижуються.
Фактор II має найкоротший час напіврозпаду (T1/2) - 40-60 годин, T1/2 фактора VII - 3-5 годин, фактора IX - 16-30 годин, фактора X - 30-60 годин.
Показання до застосування препарату Протромплекс 600:
Лікування та профілактика кровотечень під час оперативних втручань у пацієнтів з придбаним дефіцитом факторів протромбінового комплексу, наприклад, при дефіциті, викликаному лікуванням антагоністами вітаміну К або передозуванням антагоністів вітаміну К, у випадках, коли потрібна швидка корекція дефіциту;
Лікування та профілактика кровотечень під час оперативних втручань у пацієнтів з вродженим дефіцитом одного з вітамін К-залежних факторів згортання, в тих випадках, коли недоступний монокомпонентний препарат дефіцитного фактора згортання.
Режим дозування
Одноразову дозу і частоту введення препарату встановлюють індивідуально з урахуванням початкових показників системи згортання, локалізації та ступеня кровотечі, клінічного стану пацієнта.
При призначенні пацієнтам з придбаним дефіцитом факторів протромбінового комплексу, зокрема для лікування та профілактики кровотечів при передозуванні непрямих антикоагулянтів - антагоністів вітаміну К, при розрахунку дози слід користуватися значенням або протромбіну за Квіку, або МІН, залежно від того, який показник визначає лабораторія.
Якщо користуватися значенням протромбіну за Квіку, то можна виходити з припущення, що 1 МЕ препарату на 1 кг маси тіла підвищує значення протромбіну приблизно на 1%.
Якщо ж враховувати початкове значення МІН, то розрахунок дози проводять наступним чином (див. таблицю).
Початкове значення МНО |
Одноразова доза препарату на основі маси тіла 1 кг |
2.0-3.9 | 25 МЕ/кг |
4.0-5.9 | 35 МЕ/кг |
≥ 6.0 | 50 МЕ/кг |
Метою лікування є досягнення значення МІН в діапазоні 1,0-1,2, іноді до 1,5, залежно від клінічної ситуації. Питання щодо повторної введення дози препарату слід вирішувати індивідуально з урахуванням динаміки клінічного стану пацієнта, супутньої терапії та досягнутого значення МІН.
При призначенні пацієнтам з вродженим ізольованим дефіцитом одного з факторів протромбінового комплексу одноразову дозу розраховують індивідуально для кожного пацієнта (див. формули розрахунку потрібної дози), а інтервали між введеннями встановлюють залежно від значення Т1/2 дефіцитного фактора.
Лікування слід починати під наглядом лікаря, який має досвід лікування порушень згортання крові.
Формули розрахунку потрібної дози:
фактор II: доза (МЕ) = маса тіла (кг) × бажане підвищення фактора (%) × 0,5;
фактор VII: доза (МЕ) = маса тіла (кг) × бажане підвищення фактора (%) × 0,6;
фактор IX: доза (МЕ) = маса тіла (кг) × бажане підвищення фактора (%) × 1,2;
фактор X: доза (МЕ) = маса тіла (кг) × бажане підвищення фактора (%) × 0,6.
У разі масштабних хірургічних втручань необхідне ретельне моніторування рівня дефіцитного фактора згортання та/або показника протромбіну за Квіку і корекція терапії препаратом Протромплекс 600 залежно від динаміки цих показників.
Примітка. Введена доза специфічного фактора виражається в МЕ, які визначаються відповідно до чинного стандарту ВООЗ для кожного фактора. Активність фактора згортання у плазмі виражають або в відсотках (у відношенні до нормальної плазми), або в МЕ (згідно з міжнародним стандартом для конкретного фактора згортання). 1 МЕ активності фактора згортання є еквівалентом кількості в 1 мл нормальної плазми людини.
Приготування розчину та його введення
Вміст флакона з ліофілізатом розчиняють безпосередньо перед введенням. Для цього слід використовувати лише прикладний набір для розчинення та введення. Відновлений розчин повинен бути прозорим або слабо мутним. Не використовуйте розчин, якщо він мутний або в ньому є включення. Невикористаний розчин підлягає утилізації згідно з встановленими правилами.
Приготування відновленого розчину
Невідкритий флакон з розчинником (водою для ін'єкцій) привести до кімнатної температури (не вище 37 °C).
Зняти захисні колпачки з флаконів з ліофілізатом і розчинником, та обробити спиртом гумові затикки на обох флаконах.
Обернути і потім зняти захисну упаковку з одного кінця голки для перенесення, яка входить у комплект. Проколоти цим кінцем голки гумову затикку флакона з розчинником.
Обережно зняти захисну упаковку з іншого кінця голки для перенесення, не торкаючись самої голки.
Перевернути флакон з розчинником і проколоти вільним кінцем голки для перенесення гумову затикку флакона з ліофілізатом. За рахунок вакууму вода для ін'єкцій потрапить у флакон з ліофілізатом.
Від'єднати флакони, видаливши голку для перенесення з флакона з ліофілізатом. Для швидкого розчинення препарату флакон можна обережно повертати і гойдати.
Для осідання піни після повного розчинення ліофілізату вставити у флакон наявну у комплекті повітряну голку. Видалити повітряну голку після осідання піни.
В/в введення
Необхідно дотримуватися правил асептики.
Обернути і потім зняти захисну упаковку з голки-фільтра та закріпити її на стерильному одноразовому шприці. Забрати розчин в шприц.
Від'єднати голку-фільтр від шприця, закріпити на шприці голку-"метелика" або одноразову голку для ін'єкцій і ввести розчин в/в повільно (із швидкістю не більше 2 мл/хв).
Для приготування розчину препарату Протромплекс 600 та для його введення слід використовувати лише набір який є в комплекті для розчинення та введення.
Побічна дія
При застосуванні концентратів протромбінового комплексу існує ризик розвитку тромбоемболії, дисемінованого внутрішньосудинного згортання та реакцій підвищеної чутливості, включаючи анафілактичні реакції та анафілактичний шок.
При проведенні замісної терапії концентратом протромбінового комплексу можлива формування циркулюючих антитіл, що інгібують один або декілька факторів згортання. Поява інгібіторів проявляється у вигляді недостатньої клінічної відповіді.
Небажані реакції, спостережені під час післяреєстраційного застосування препарату Протромплекс 600, поділені за органними системами та описані в термінах MedDRA (Медичний словник регуляторної діяльності).
З боку кровоносної та лімфатичної системи: дисеміноване внутрішньосудинне згортання; розвиток інгібіторів одного або декількох факторів згортання крові (фактори II, VII, IX, X).
З боку імунної системи: анафілактичний шок, анафілактичні реакції, реакції гіперчутливості.
З боку нервової системи: інсульт, головний біль.
З боку серцево-судинної системи: серцева недостатність, інфаркт міокарда, тахікардія; артеріальний тромбоз, венозний тромбоз, артеріальна гіпотензія, "приливи" крові до обличчя.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: кропив'янка, еритематозні висипання, свербіж шкіри.
З боку органів дихання, грудної клітки, середостення: тромбоемболія легеневої артерії, оди́шка, свистяче дихання.
З боку нирок: нефротичний синдром.
З боку шлунково-кишкового тракту: блювота, нудота.
Загальні розлади: лихоманка.
Небажані реакції, притаманні даному фармакологічному класу засобів
З боку шкіри та підшкірної клітковини: ангіоневротичний набряк, поколювання.
Місцеві реакції: реакції в місці введення.
З боку нервової системи: сонливість.
З боку психіки: тривога.
Протипоказання до застосування
алергія на гепарин у анамнезі;
гепарин-індукована тромбоцитопенія у анамнезі;
підвищена чутливість до компонентів препарату.
Через ризик тромбоемболічних ускладнень препарат слід застосовувати з особливою обережністю у пацієнтів з історією ІБС (включаючи інфаркт міокарда), захворюваннями печінки, а також у пацієнтів в післяопераційному періоді, у новонароджених і у пацієнтів з високим ризиком розвитку тромбоемболічних ускладнень або ДВС-синдрому. У таких випадках необхідно зважити очікувану користь від застосування препарату Протромплекс 600 на ризик розвитку ускладнень.
Застосування під час вагітності та годування грудьми
Безпека застосування препаратів протромбінового комплексу людини у вагітних жінок та під час лактації не досліджувалась.
Дослідження на тваринах не є достатніми для оцінки безпеки препарату щодо вагітності, ембріонального/фетального розвитку, пологової діяльності та післянароджувального розвитку. Тому Протромплекс 600 слід застосовувати під час вагітності та лактації (грудного вигодовування) лише за наявності важких показань, якщо очікувана користь терапії для матері перевищує потенційний ризик для плода.
Застосування при порушеннях функції печінки
Через ризик тромбоемболічних ускладнень препарат слід застосовувати з особливою обережністю у пацієнтів, які мають в анамнезі захворювання печінки.
Особливі вказівки
У пацієнтів із набутим дефіцитом факторів згортання крові протромбінового комплексу (наприклад, внаслідок лікування антагоністами вітаміну К) Протромплекс 600 застосовують у випадках, коли необхідна швидка корекція рівнів факторів згортання, зокрема при життєво небезпечних та важких кровотечах, особливо ретроперитонеальних, церебральних, шлунково-кишкових, а також при необхідності невідкладного хірургічного втручання. В інших випадках, як правило, достатньо зниження дози антагоніста вітаміну К та/або застосування вітаміну К.
При вродженому ізольованому дефіциті одного з вітамін К-залежних факторів згортання переважно слід застосовувати монокомпонентний препарат дефіцитного фактора згортання. Пацієнтів із вродженим дефіцитом фактора згортання слід проконсультувати спеціалістом, який має досвід лікування пацієнтів з цією патологією.
Кровотечі у пацієнтів із набутим дефіцитом вітамін К-залежних факторів згортання можуть виникати при тривалій терапії або передозуванні пероральними непрямими антикоагулянтами (антагоністами вітаміну К); при захворюваннях органів гепатопанкреатодуоденальної зони (цироз, гепатоцеллюлярний карцинома, обструкція загального жовчного протоку каменем або стріктурою, дренування загального жовчного протоку, хронічний панкреатит); при захворюваннях кишечника, які призводять до порушення всмоктування вітаміну К (синдром "короткої кишки" внаслідок хірургічного втручання, хвороба Крона); при тривалому парентеральному харчуванні без додавання вітаміну К; як результат впливу терапії деякими лікарськими засобами (цефамандол, цефоперазон, рифампіцин, ізоніазид, барбітурати, хіміотерапевтичні засоби, що пошкоджують паренхіму печінки); при захворюваннях, супроводжуються утворенням інгібіторів згортання (волчаночний антикоагулянт, множинна мієлома та інші парапротеїнемії), при гострому промієлоцитарному лейкозі, при масивній крововтраті.
Многоцентрові клінічні дослідження препарату Протромплекс 600 у дітей не проводилися.
У разі виникнення алергічних або анафілактичних реакцій введення препарату має бути негайно припинене. У випадку шоку необхідно забезпечити проведення стандартних протишокових медичних заходів.
Стандартні заходи щодо запобігання інфекцій, які можуть виникнути в результаті застосування лікарських препаратів, отриманих з крові або плазми людини, включають відбір донорів, перевірку індивідуальних донорських зразків і пулів плазми з метою виявлення специфічних маркерів інфекції, а також використання ефективних процесів інактивації/видалення вірусів під час виробництва. Проте, навіть за використання таких заходів, неможливо повністю усунути ризик передачі інфекційного агента. Це також стосується невідомих або нових вірусів та інших патогенних збудників.
Застосовувані технології видалення і інактивації можуть бути недостатньо ефективними щодо деяких патогенів без оболонок, наприклад, парвовірусу В19. Інфекція парвовірусом В19 може бути небезпечною для вагітних жінок (інфікування плода) та пацієнтів з імунодефіцитом, а також для пацієнтів з підвищеним розпадом еритроцитів (наприклад, при гемолітичній анемії).
У разі регулярного застосування препаратів, отриманих з плазми людини, рекомендується проведення вакцинації пацієнта проти гепатиту А і гепатиту В.
Кожного разу при введенні пацієнту препарату Протромплекс 600 необхідно записувати назву препарату і номер серії в історії хвороби або на картці пацієнта.
При повторних введеннях препаратів протромбінового комплексу людини, включаючи препарат Протромплекс 600, існує ризик розвитку тромбозу і диссемінованого внутрішосудинного згортання. Ризик може бути вищим при лікуванні ізольованої недостатності фактора VII, оскільки інші вітамін К-залежні фактори згортання з більш тривалим T1/2 можуть накопичуватись до рівнів, які значно перевищують нормальні.
Пацієнти, яким проводиться терапія препаратом протромбінового комплексу, повинні бути ретельно спостережені з метою виявлення ознак внутрішосудинного згортання або тромбозу. Контроль рекомендується для пацієнтів з ІБС, захворюваннями печінки, пацієнтів з підвищеною схильністю до тромбозу, новонароджених, а також для пацієнтів у перед- і післяопераційному періодах. У цих пацієнтів потенційна користь від лікування повинна бути порівняна з ризиком ускладнень.
Лабораторні тести. Варто враховувати, що препарат Протромплекс 600 містить гепарин, що має значення при проведенні коагуляційних тестів, які реагують на гепарин, особливо у випадку застосування великих доз препарату.
Оскільки гепарин може спричиняти алергічні реакції та зниження кількості клітин крові, що впливає на систему згортання, слід утримуватись від призначення препаратів, що містять гепарин, пацієнтам з анамнезом гепарин-індукованих алергічних реакцій.
Флакон з препаратом Протромплекс 600 містить 80 мг натрію. Це слід враховувати при призначенні препарату пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом натрію.
Протягом визначеного терміну придатності пацієнти можуть зберігати препарат при кімнатній температурі (не вище 25 °C) протягом 6 місяців. Дату початку зберігання при кімнатній температурі слід вказати на упаковці. Якщо препарат був збережений при кімнатній температурі протягом 6 місяців, його слід введення пацієнту або утилізувати. Подальше зберігання в холодильнику є недопустимим.
Відновлений розчин хімічно і фізично стабільний при зберіганні протягом 3 годин при температурі від 20° до 25°С. Відновлений розчин не можна зберігати в холодильнику. Оскільки препарат не містить консервантів, з мікробіологічної точки зору приготовлений розчин слід використовувати негайно.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами
Дослідження, що стосуються впливу препарату на здатність керувати транспортними засобами та механізмами, не проводилися.
Передозування:
Випадки передозування препаратами протромбінового комплексу не описані. Засновуючись на фармакодинамічних властивостях препарату, можна припускати, що можливими проявами передозування будуть тромботичні ускладнення.
Лікарська взаємодія:
Препарати протромбінового комплексу нейтралізують ефекти антагоністів вітаміну К.
Дослідження щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилися.
Фармацевтична несумісність:
Протромплекс 600 не можна змішувати з іншими лікарськими препаратами або розчинниками, за винятком доданої стерильної води для ін'єкцій.
Ефективність та переносимість препарату можуть бути погіршені при змішуванні його з іншими лікарськими засобами. Рекомендується промивати венозний катетер ізотонічним розчином натрію хлориду перед і після застосування Протромплекса 600.
Умови зберігання препарату Протромплекс 600:
Препарат слід зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі від 2 °C до 8 °C. Не заморожувати.
Термін придатності препарату Протромплекс 600:
Термін придатності складає 3 роки.
Написати відгук
Ваше Ім’я:
Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.
Рейтинг Погано Добре
Введіть код, вказаний на зображенні: