Зовудекс (Zovudex) 125 мг, 7 таблеток

Виробник Berlin-Chemie Menarini (DEU)
Наявність: На складі
Ціна 5,450 грн.
5,140 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Зовудекс (Zovudex)
 

Діюча речовина: бривудин.
НЕ ВЖИВАЙТЕ ЗОВУДЕКС (БРИВУДИН), ЯКЩО ВАМ нещодавно була проведена або наразі проводиться або планується (протягом 4 тижнів) хіміотерапія для лікування раку.

НЕ ВЖИВАЙТЕ ЗОВУДЕКС, ЯКЩО У ВАС Є ГРИБКОВА ІНФЕКЦІЯ і ви нещодавно проходили або наразі проходите лікування грибкової інфекції флуцитозином (див. розділ 2, включаючи червоний блок). ВЗАЄМОДІЯ між Зовудексом (бривудіном) та деякими препаратами для лікування раку або флуцитозином МОЖЕ БУТИ ПОТЕНЦІЙНО СМЕРТІЛЬНОЮ.
Пильно прочитайте всю письмову інформацію, перш ніж почнете вживати цей препарат, оскільки вона містить для вас важливу інформацію.
Збережіть цю письмову інформацію. Можливо, знадобиться повторно її прочитати.
Якщо у вас залишились будь-які додаткові питання, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Цей препарат був призначений тільки для вас. Не давайте його нікому іншому. Він може зашкодити іншій людині, навіть якщо у неї такі самі симптоми захворювання, як у вас.
Якщо у вас виникнуть будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
Це стосується також будь-яких побічних ефектів, які не зазначені у цій письмовій інформації. Див. розділ 4.
У цій письмовій інформації ви дізнаєтеся:
1. Що таке Зовудекс і як він застосовується
2. Що вам потрібно знати перед тим, як вживати Зовудекс
3. Як вживати Зовудекс
4. Можливі побічні ефекти
5. Як зберігати Зовудекс
6. Зміст упаковки та додаткова інформація

1. Що таке Зовудекс і як його застосовувати
Зовудекс містить діючу речовину бривудін. Зовудекс має противірусну дію і зупиняє розмноження вірусу, який викликає опоясування (вірус варицелла-зостер).
Зовудекс застосовується для своєчасного лікування опоясування (герпес зостер) у дорослих з непорушеною імунітетом (захисна функція організму).
2. Що потрібно знати перед прийняттям Зовудексу
НЕ ПРИЙМАЙТЕ Зовудекс:
якщо вам недавно проводилася, наразі проводиться або планується (протягом 4 тижнів) хіміотерапія для лікування раку (наприклад, капецитабін, 5-флуорурацил (5-FU), тегафур тощо) (див. частину "Інші ліки та Зовудекс"),
якщо у вас є грибкова інфекція, і ви недавно отримували або зараз отримуєте лікування грибкової інфекції флуцитозином (див. частину "Інші ліки та Зовудекс"),
якщо ви алергічні (надто чутливі) до діючої речовини бривудін,
якщо ви алергічні (надто чутливі) до будь-якої з інших складових цього препарату (вказаних у розділі 6),
якщо ви вагітні або годуєте груддю,
якщо вам не виповнилося 18 років.
НЕ ПРИЙМАЙТЕ Зовудекс:
якщо вам недавно було проведено, наразі проводиться або планується (протягом 4 тижнів) хіміотерапія для лікування раку (особливо капецитабін, 5-флуорурацил або інші флуорпіримідіни), перорально, ін'єкційно або місцево у вигляді кремів, мазей, очних крапель або інших лікарських форм для зовнішнього застосування.
якщо у вас є грибкова інфекція і ви недавно отримували або зараз отримуєте лікування грибкової інфекції флуцитозином.
якщо ви недавно приймали, зараз приймаєте або плануєте прийняти (протягом 4 тижнів) ліки для лікування бородавок, актинічного кератозу або хвороби Бовена, що містять діючу речовину з групи флуорпіримідинів (5-флуорурацил та інші).
якщо ваша імунна система (тобто захисні властивості організму проти інфекцій) важко пошкоджена; наприклад, якщо вас недавно лікували або зараз вас лікують:
ліками для лікування раку (хіміотерапія) або
імунодепресантами (тобто ліками, які пригнічують або знижують функцію вашої імунної системи).
Особливо:
НЕ ПРИЙМАЙТЕ Зовудекс одночасно з лікуванням флуорпіримідинами (наприклад, капецитабін, 5-флуорурацил, тегафур, флуцитозин) (включаючи період перерви між курсами, коли ви не приймаєте жодних таблеток капецитабіну або не отримуєте вливання 5-ФУ або інших форм флуорпіримідину, або якщо ви недавно отримали такі ліки).
Якщо ви приймали Зовудекс, вам слід почекати принаймні 4 тижні після припинення прийому Зовудексу перед початком прийому капецитабіну або 5-ФУ або інших флуорпіримідинів. Див. також розділ "НЕ ПРИЙМАЙТЕ Зовудекс".
Попередження та обережні заходи
Не приймайте Зовудекс і зверніться до свого лікаря або фармацевта:
якщо вам недавно було проведено, наразі проводиться або планується (протягом 4 тижнів) хіміотерапія для лікування раку (перорально, ін'єкційно або місцево у вигляді кремів, мазей, очних крапель або інших лікарських форм для зовнішнього застосування).
якщо у вас є грибкова інфекція і ви недавно отримували або зараз отримуєте лікування грибкової інфекції флуцитозином. Не приймайте Зовудекс, якщо ви вже повністю розвинули шкірні висипання (початок кірки). Якщо ви не впевнені, питайте свого лікаря.
якщо у вас є хронічне захворювання печінки (наприклад, хронічний гепатит), порадьтеся з лікарем перед прийняттям Зовудексу.
Не приймайте Зовудекс більше 7 днів, оскільки тривала лікувальна курс перевищує рекомендований термін 7 днів і збільшує ризик виникнення гепатиту (запалення печінки). Див. також розділ 4.
Діти та підлітки
Не давайте Зовудекс дітям та підліткам у віці від 0 до 18 років, оскільки безпека та ефективність в цій віковій групі не були встановлені.
Інші ліки та Зовудекс
Якщо ви зараз приймаєте або недавно приймали або збираєтеся прийняти інші ліки, включаючи ті, що можна придбати без рецепта, скажіть це своєму лікареві або фармацевту до початку прийому Зовудексу. Це дуже важливо, оскільки Зовудекс може посилити токсичний вплив інших ліків.
БУДЬ ЛАСКА, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:
Спеціальне попередження для пацієнтів, які отримують хіміотерапію для лікування раку або грибкову інфекцію (див. також червоний відміток вище):
Зовудекс не повинні приймати пацієнти, яким недавно була або зараз проводиться або планується (протягом 4 тижнів) хіміотерапія для лікування раку. Токсичні ефекти цих ліків (флуорпіримідинів) можуть бути значно посилені і можуть бути смертельними.
- 5-флуорурацил (5-FU), включаючи лікарські форми, які застосовуються місцево
- капецитабін
- тегафур
- інші 5-флуорпіримідини
- комбінації будь-яких з цих ліків з іншими медикаментами.
Зовудекс не повинен прийматися одночасно з ліками, які містять діючу речовину флуцитозин, що використовується для лікування грибкових інфекцій.
Не приймайте Зовудекс і негайно зверніться до свого лікаря, якщо:
- вам недавно було проведено, зараз проводиться або планується лікування будь-якими з вищезазначених ліків.
- вам недавно було або зараз ви лікуєтеся або збираєтеся лікуватися грибковою інфекцією флуцитозином.
Якщо ви випадково приймали Зовудекс і один з вищезазначених ліків:
- припиніть приймати обидва препарати,
- негайно зверніться до лікаря,
- відразу йдіть до лікарні для негайного лікування (захист від системних інфекцій та дегідратація).
- Між проявами токсичності 5-флуорурацилу (і інших флуорпіримідинів) внаслідок вищезазначених взаємодій (взаємодія) входять:
- нудота; діарея; запалення ротової порожнини і / або слизової оболонки порожнини рота; втома, підвищена чутливість до інфекцій, виснаженість (зниження кількості білих кров'яних клітин і пригнічення функції кісткового мозку); плоскі червоні висипання по всьому тілу, з болючою на дотик шкірою, після чого утворюються великі пухирі, які призводять до відшарування шкіри на великих ділянках (токсична епідермальна некроліза) (див. також розділ 4).
Досвід після введення препарату на ринок (постмаркетинговий досвід) вказує на можливу взаємодію бривудіну з допамінергічними препаратами проти хвороби Паркінсона, які можуть сприяти початку хореї (або непроханих рухів, особливо рук, ніг і обличчя).
Зовудекс та їжа та напої
Зовудекс можна приймати з їжею або без неї.
Вагітність і годування груддю
Перед тим як почати приймати будь-який препарат, порадьтеся з лікарем або фармацевтом. Не приймайте Зовудекс під час вагітності.
Не приймайте Зовудекс, якщо годуєте груддю. Діюча речовина Зовудексу може потрапляти через материнське молоко до організму вашої дитини.
Керування транспортними засобами та механізмами
Хоча це і було рідкісним, у декількох пацієнтів, які приймали Зовудекс, спостерігалися запаморочення та сонливість. Якщо ви помітили такі побічні реакції, не керуйте автомобілем, не виконуйте роботу з механізмами або не працюйте на висоті. Порадьтеся з лікарем.
Зовудекс містить лактозу
Цей препарат містить молочний цукор (лактозу). Якщо ваш лікар повідомив вам, що у вас є непереносимість деяких цукрів, зверніться до лікаря перед початком застосування цього препарату.
3. Як вживати Зовудекс
Вживайте цей препарат завжди так, як вам порадив лікар. Якщо ви у чомусь не впевнені, перевірте це у свого лікаря або фармацевта.
Рекомендована доза:
1 таблетка Зовудекс раз на добу протягом 7 днів.
Таблетки Зовудекс можна приймати щодня приблизно в один і той же час. Зовудекс можна приймати з їжею або без неї.
Проковтніть таблетку цілу і запийте достатньою кількістю рідини, наприклад, склянкою води.
Лікування слід розпочати якнайшвидше, коли це можливо:
впродовж 3 днів після початку перших шкірних висипань паразитарного опіку (поясний лишай), або
впродовж 2 днів після появи перших бульбашок.
Завершіть 7-денний курс лікування навіть у тому випадку, якщо ви почуватимете себе краще раніше.
Якщо симптоми захворювання не зникають або погіршуються протягом тижневого курсу лікування, зверніться до лікаря.
Прийом стандартних доз Зовудексу зменшує ризик виникнення постгерпетичної невралгії у пацієнтів старше 50 років. Постгерпетична невралгія - це тривала біль, яка виникає на місцях, де ви страждали на паразитарний опік, після того, як шкірні прояви зцілилися.
Тривалість лікування:
Цей препарат призначений лише для короткострокового лікування. Він має прийматися лише 7 днів. Після 7-денного лікувального циклу не приймайте другий цикл лікування.
Вживання Зовудексу вище рекомендованих доз
Якщо ви випили більше таблеток, ніж вам потрібно, будь ласка, повідомте про це свого лікаря. Лікар вирішить, чи потрібні будь-які додаткові заходи.
Якщо ви забули взяти Зовудекс
Якщо ви забули взяти таблетку у звичайний час, зробіть це якнайшвидше, як тільки згадаєте. Наступну таблетку візьміть наступного дня приблизно в той же час, що і попереднього дня. Продовжуйте дотримуватися цього нового графіку прийому протягом 7-денного курсу лікування.
Не вживайте подвійну дозу, щоб компенсувати пропущену таблетку.
Якщо ви неодноразово пропустили вашу щоденну дозу, повідомте про це свого лікаря.
Якщо ви припиняєте приймати Зовудекс
Не припиняйте вживання Зовудекс без попередньої консультації з лікарем. Для досягнення найкращих результатів лікування вам слід приймати цей препарат протягом 7 днів.
Якщо у вас є будь-які додаткові питання щодо вживання цього препарату, зверніться до свого лікаря або фармацевта.
4. Можливі побічні дії
Як і всі ліки, цей препарат може викликати побічні ефекти, хоча вони не виникають у всіх.
Припиніть прийом Зовудексу та негайно повідомте лікаря, якщо у вас виникла алергічна реакція з такими симптомами:
зуд шкіри або покрасніння;
підвищений пот;
набряк (рук, ніг, обличчя, язика, губ, очей або гортані);
утруднене дихання.
Ці симптоми можуть бути серйозними і вимагати негайної медичної допомоги.
Часті побічні ефекти (можуть впливати на менше, ніж 1 з 10 осіб):
Нудота (відчуття біль у животі).
Менш поширені побічні ефекти (можуть впливати на менше, ніж 1 з 100 осіб):
Зменшення кількості певного типу білих кровинок (гранулоцитів).
Збільшення кількості певних типів білих кровинок (еозинофілів, лімфоцитів та моноцитів).
Зменшення кількості червоних кров'яних клітин (анемія).
Алергічні реакції, які включають:
Зуд шкіри (прурит).
Покрасніння шкіри (еритематозний висип).
Підвищений пот.
Набряк: рук, ніг, обличчя, язика, губ, очей, повік, гортані (набряк гортані).
Кашель, утруднене дихання і / або задишка.
Втрата апетиту.
Тривога.
Безсоння (безсоння), сонливість (сомноленція).
Головний біль.
Запаморочення.
Вертіго (відчуття обертання).
Аномальні відчуття, такі як печення, поколювання, поколювання, поколювання, найчастіше в руках і ногах (парестезія).
Підвищений кров'яний тиск.
Травні проблеми (диспепсія), блювота, біль у шлунку.
Порушення стільця (понос).
Збільшене утворення газу в шлунку або кишечнику (відрижка).
Запор.
Хронічне захворювання печінки з відкладенням жиру (стеатогепатит).
Підвищення рівнів деяких речовин, що виробляються печінкою в крові (підвищення рівня печінкових ензимів).
Слабкість.
Втома (виснаження).
Симптоми, схожі на грип (втома, лихоманка, біль у всьому тілі і озноб).
Рідкісні побічні ефекти (можуть впливати на менше, ніж 1 з 1 000 осіб):
Низький кров'яний тиск.
Зменшення кількості кровошарових клітин.
Галюцинації, дельта.
Стан збентеження.
Тремтіння.
Порушення смаку.
Біль у вухах.
Запалення печінки (гепатит), підвищення рівня білірубіну в крові.
Біль у кістках.
Невідомі побічні ефекти (частоту важко визначити з наявних даних):
Розлади рівноваги.
Запалення кровоносних судин (васкуліт).
Гостре порушення функцій печінки.
Локалізоване запалення шкіри, яке повторюється на одному й тому ж місці протягом певного часу (фіксовані шкірні висипання), запалення шкіри з відшаровуванням (ексфоліативний дерматит), важкі висипання по всьому тілу та всередині ротової порожнини внаслідок алергічної реакції (енантема), утворення виразок на шкірі, в ротовій порожнині, очах і в області статевих органів (Сіндром Стівенса-Джонсона).
Неспокій.
Зміни настрою.
Депресивний настрій.
Почуття агресивності, збудженості, тривоги.
Обмороження.
Повідомлення про побічні ефекти
Якщо у вас виникли будь-які побічні ефекти, зверніться до свого лікаря або фармацевта. Це стосується будь-яких побічних ефектів, які не зазначені в цій інформаційній брошурі. Побічні ефекти також можна повідомляти безпосередньо до національного центру звітності, зазначеного в Додатку V. Повідомленням про побічні ефекти ви можете допомогти отримати додаткову інформацію про безпеку цього лікарського засобу.
5. Як зберігати Зовудекс
Зберігайте цей препарат поза досяжністю дітей.
Не використовуйте цей препарат після дати закінчення терміну придатності, зазначеної на коробці та блістері. Дата закінчення терміну придатності відноситься до останнього дня вказаного місяця.
Зберігайте блістери в коробці, щоб захистити від світла.
Не виливайте ліки у водопровідну каналізацію або в побутові відходи. Непридатний препарат поверніть у аптеку. Ці заходи допоможуть зберегти довкілля.
6. Склад та додаткова інформація
Зовудекс містить діючу речовину - бривудін.
Кожна таблетка містить 125 мг бривудіну.
Інші складові:
мікрокристалічна целюлоза
моногідрат лактози
повідон К 24–27
стеарат магнію
Зовудекс представлений у вигляді круглих плоских білих або майже білих таблеток зі скошеними краями.
Таблетки Зовудексу постачаються в блістерах, які упаковані в коробки.
Упаковка містить 7 таблеток.
Клінічна упаковка містить 35 таблеток (5 х 7).
На ринку можуть бути представлені не всі розміри упаковок.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: