Анастрозол (Anastrozole) Pharmacenter 1 мг, 90 таблеток

Виробник Synthon Hispania S.L. (ESP)
Наявність: На складі
Ціна 1,820 грн.
1,670 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

АНАСТРОЗОЛ (ANASTROZOLE)
 

Склад:
діюча речовина: 1 таблетка містить анастрозолу 1 мг;
допоміжні речовини: лактоза моногідрат, натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, магнію стеарат, барвник Opadry white YS-1-7003 (склад барвника: титану діоксид
(E 171), гіпромелоза (Е 464), полі етиленгліколь, полісорбат (Е 433).
Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Фармакотерапевтична група. Антагоністи гормонів та аналогічні засоби. Інгібітори ферментів.
Код АТС: L02BG03.
Клінічні характеристики.
Показання.

      Лікування поширеного раку молочної залози у жінок у пост менопаузальному періоді, за винятком пацієнток з естроген негативним раком, якщо тільки раніше у них не було позитивної клінічної відповіді на тамоксифен.
      Ад’ювантне лікування інвазивного естроген позивного раку молочної залози на ранніх стадіях з позитивними показниками рецептора гормона в пацієнток у пост менопаузальному періоді.
      Ад’ювантне лікування естроген позивного раку молочної залози на ранніх стадіях у пацієнток у пост менопаузальному періоді, яким була проведена ад’ювантна терапія тамоксифеном протягом 2-3 років.
Протипоказання.
Анастрозол протипоказаний пацієнткам
      у передменопаузі;
      у період вагітності та годування груддю;
      з тяжкою нирковою недостатністю (кліренс креатині ну < 20 мл/хв);
      з печінковою недостатністю середнього та тяжкого ступеня;
      з відомою гіперчутливістю до анастрозолу або до інших компонентів препарату.
Терапію, що включає естроген, не слід застосовувати одночасно з Анастрозолом, оскільки вона анулює його фармакологічну дію.
Супутня терапія тамоксифеном.
Спосіб застосування та дози.
Застосовують внутрішньо.
Доза анастрозолу становить 1 мг (1 таблетка) один раз на день.
У разі поширених форм захворювання, лікування повинно тривати доти, доки не почнуть виявляться ознаки прогресу вання пухлини.
Для ад’ювантної терапії хворих в пост менопаузі з ранніми стадіями раку молочної залози рекомендована тривалість лікування становить 5 років.
Застосування у хворих з печінковою недостатністю
Приблизно 85 % анастрозолу, який надходить до організму, елімінується завдяки метаболізму в печінці. Хоча у хворих з алкогольним цирозом печінки кліренс анастрозолу зменшується, його концентрація в плазмі крові залишається в тих же межах, що й у хворих без порушень функції печінки. Таким чином, у разі застосування препарату хворим з помірним порушення функцій печінки немає потреби зменшувати рекомендовану дозу, хоча в цих випадках рекомендовано слідкувати за можливим розвитком побічних ефектів.
Застосування у хворих з порушенням функції нирок
Коригувати дозу препарату хворим з незначними та помірними порушеннями функції нирок не потрібно.
Застосування у хворих похилого віку
Коригувати дозу препарату   хворим похилого віку не потрібно.
Побічні реакції.
Під час прийому Анастрозолу, як і під час прийому будь-яких ліків, можуть виникнути негативні явища.

Частота Системи органів Явище
Дуже часто
(≥ 10 %)
Судинна


Загальні


Скелетно-м’язова, кісткова та сполучна тканини


Шкіра і підшкірна тканина


Травна система


Нервова система
 
Припливи, в основному легкого або помірного ступеня.

Астенія, в основному легкого або помірного ступеня.

Біль у суглобах/зменшення рухомості, в основному легкого або помірного ступеня.

Висипи, в основному легкого або помірного ступеня.

Нудота, в основному легкого або помірного ступеня.

Головний біль, в основному легкого або помірного ступеня.
Часто
( ≥1 % – < 10 %)
Статева система і молочні залозиОбмін речовин
Травна система
Нервова системаГепато-біліарна


Шкіра та підшкірні тканини
Сухість піхви, в основному легкого або помірного ступеня.
Вагінальні кровотечі, в основному легкого ступеня.*

Анорексія, в основному легкого ступеня.
Гіперхолестериномія, в основному легкого або помірного ступеня.

Діарея, в основному легкого або помірного ступеня.
Блювання, в основному легкого або помірного ступеня.

Сонливість, в основному легкого або помірного ступеня.
„Зап’ястний тунельний синдром”**

Підвищення рівнів АЛТ, АСТ, лужної фосфатази.

Стоншення волосся (алопеція), в основному легкого або помірного ступеня.
Алергічні реакції
Нечасто
(≥ 0,1 % –
< 1 %)
Гепато-біліарні
Шкіри і підшкірні тканини
Скелетно-м’язова, кісткова та сполучна тканини
Підвищення рівнів
гама- глутамілтрансфер ази та білірубіну.
Гепатит.

Кропив’янка.
Синдром клацаю чого пальця.
Рідко (≥ 0,01 % – < 0,1 %) Шкіра і підшкірна тканина
 
Еритема поліморфна
Анафілактичні реакції
Дуже рідко
(< 0,01 %)
Імунна система Синдром Стивенса-Джонсона.
Ангіо невротичний набряк.

*Вагінальні кровотечі виникали часто, в основному у хворих на прогресивний рак молочної залози, у перші кілька тижнів після заміни гормональної терапії на лікування Анастрозолом. Якщо кровотечі продовжуються, пацієнтку слід обстежити додатково.
**Частота виникнення „зап’ястного тунельного синдрому” у пацієнток, які у клінічних дослідженнях отримували Анастрозол, була більшою порівняно з пацієнтами, які отримували тамоксифен. Однак більшість цих випадків виникало у пацієнток з визначеними факторами ризику розвитку цього стану.
Оскільки Анастрозол зменшує рівень циркулюючих естрогенів, це може спричинити зменшення мінеральної щільності кісток, у зв’язку з чим у деяких хворих зростає ризик переломів.
Про підвищення рівня гама-глутамілтрансфер ази та лужної фосфатази повідомляють нечасто (≥ 0,1 % – < 1 %). Причинний зв’язок цих змін не встановлений.
Передозування.
Клінічний досвід випадкового та/або навмисного передозування обмежений. Одноразову дозу Анастрозолу, що призводить до симптомів, які загрожують життю, встановлено не було. Специфічного антидоту не існує, лікування має бути симптоматичним.
Може бути корисним діаліз, оскільки Анастрозол не зв’язується суттєво з протеїнами. Рекомендуються частий моніторинг життєвих функцій та ретельний нагляд за пацієнткою.
Застосування в період вагітності або годування груддю.
Анастрозол протипоказаний під час вагітності або в період годування груддю.
Діти. Застосування у дітей не вивчалось, тому препарат не рекомендується призначати дітям.
Особливості застосування.
У разі сумнівів щодо гормонального статусу пацієнтки менопауза має бути підтверджена результатами біохімічних досліджень.
Немає даних про безпеку застосування Анастрозолу для лікування пацієнток із помірними та тяжким порушенням функції печінки та пацієнток із тяжким порушенням ниркової функції (кліренс креатині ну нижче 20 мл/хв).
Немає даних щодо застосування анастрозолу з аналогами ЛГ – РГ (лютеїнізуючий гормон - рилізінг-гормон).
У жінок, хворих на остеопороз чи з ризиком остеопорозу, слід дослідити мінеральну щільність кісток, яку визначають шляхом кісткової денситометрії, наприклад, за допомогою DEXA-сканування, на початку лікування та регулярно протягом лікування. За необхідності слід призначати лікування або профілактику остеопорозу та спостерігати за станом пацієнтки.
Анастрозол знижує рівень циркулюючого естрогену, що може призвести до зниження мінеральної щільності кісток. Дані про позитивний вплив або користь застосування біс фосфонатів з метою профілактики дотепер відсутні.
Препарат містить лактозу. Пацієнткам з рідкими спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю Лаппа або порушеннями всмоктування глюкози-галактози не слід приймати цей лікарський засіб.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.
Малоймовірно, що Анастрозол може впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з потенційно небезпечними механізмами. Однак, враховуючи той факт, що при застосуванні Ананстрозолу можливі астенія та сонливість, хворим слід бути обережними в разі керування автомобілем або роботі з потенційно небезпечними механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Анастрозол пригнічує in vitro метаболічні реакції, які каталізуються ізоферментами цитохрому Р450 1А 2, 2С 8/9 та 3А, хоча таке інгібування відбувається лише за відносно високих концентрацій препарату. Анастрозол не інгібує ізофермент цитохрому Р450 2А 6 або поліморфний Р450 2D6 в мікро сомах печінки людини.
Анастрозол не впливає на фармакокінетику антипірину.
Дослідження in vivo та in vitro показали, що одночасне застосування анастрозолу в дозі 1 мг з іншими лікарськими засобами не призводить до клінічно значущого інгібування метаболізму препаратів, який опосередковується цитохромом Р450.
Не було виявлено клінічно значущих взаємодій при одночасному призначенні Анастрозолу з варфарином. При цьому не виявлено й змін антикоагулянтної активності останнього.
Тамоксифен не слід застосовувати разом з Анастрозолом, оскільки таке спільне застосування призводить до зменшення фармакологічного ефекту Анастрозолу.
Естрогени не призначають одночасно з Анастрозолом, оскільки ці препарати мають протилежну фармакологічну дію.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Анастрозол є потужним та високо вибірковим не стероїдним інгібітором ароматази. В пост менопаузі естрадіол утворюється переважно за участю ферменту ароматази. Спочатку з андростенедіону утворюється естрон, який перетворюється на естрадіол. За допомогою специфічного інгібування ферменту ароматази можна досягти зниження рівня ест радіолу в крові, що пригнічує ріст пухлини у жінок з раком грудної залози. За допомогою високочутливих методик дослідження було визначено, що у жінок в пост менопаузі анастрозол в добовій дозі 1 мг викликає зниження рівня ест радіолу більш ніж на 80 %. Анастрозол не має прогестогенної, андрогенної або естрогенної активності.
Фармакокінетика. Анастрозол швидко і повністю всмоктується. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові досягається за дві години після прийому препарату натщесерце. Їжа лише незначно сповільнює швидкість абсорбції, не впливаючи в цілому на її рівень. Невеликі зміни швидкості абсорбції не призводять до клінічно значущих ефектів щодо рівноважної концентрації препарату в плазмі крові при щоденному прийомі добової дози анастрозолу. За тиждень досягається приблизно
90-95 % рівноважної концентрації препарату в плазмі крові. Немає даних щодо залежності фармакокінетичних параметрів анастрозолу від часу або дози препарату. Анастразол зв'язується з білками плазми на 40 %. У жінок в пост менопаузі анастрозол активно метаболізується. Менш ніж 10 % дози, яка надходить до організму, виводиться з сечею за 72 години в незміненому вигляді. Анастрозол метаболізується за рахунок
N-де алкілування, гідроксилювання та глюкуронізації. Метаболіти виводяться з організму переважно із сечею. Триазол – основний метаболіт у плазмі крові не інгібує ароматазу. Анастрозол виводиться з організму повільно. Час напів виведення з плазми крові становить 40-50 годин. Фармакокінетика анастрозолу не залежить від віку жінки в пост менопаузі.
Фармакокінетику анастрозолу у дітей не вивчали.
Період напів виведення анастрозолу у добровольців, хворих на цироз печінки в стабільному стані, або з порушенням функції нирок, не відрізняється від періоду напів виведення у здорових добровольців.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості. Білого кольору круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою таблетки з написами «RDY» з одного боку та «1» - з іншого.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 º С.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: