Цукровий діабет: причини, симптоми, лікування та роль препарату Інсуман

Цукровий діабет: причини, симптоми, лікування та роль препарату Інсуман

Цукровий діабет: причини, симптоми, лікування та роль препарату Інсуман

Цукровий діабет виникає та розвивається через відсутність або зниження гормону інсуліну в організмі людини, в результаті чого підвищується рівень глюкози в крові. А отже, виникають порушення всіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального та водно-сольового. Основні симптоми цієї хвороби - надмірна спрага та часте сечовиділення.
Хоча хвороба цукрового діабету була відома людству однією з перших, (про що свідчить папірус, датований 1550 роком до н. е.), вона до сьогодні не є простою у лікуванні. Крім того, ця хвороба досить поширена, тому привертає особливу увагу найвідоміших лікарів світу. Незважаючи на те, що дана проблематика потребує подальших досліджень та розробки, все таки є два способи боротьби з нею: дієта та прийом препарату інсуліну, про що ми і саме поговоримо в цій статті.
Вище ми вже зазначали, що при хворобі цукрового діабету порушується обмін речовин, тому при будь-якому способі його лікування крайньо необхідний догляд лікаря-ендокринолога. Адже саме лікар зможе врахувати особливості індивідуального порушення обміну речовин та відповідно призначити дієту та дозу прийому інсуліну. Тому перший і безсумнівний спосіб лікування цієї хвороби - індивідуальна дієта та прийом інсуліну. Загальні рекомендації щодо дієт досить очевидні: не споживати цукор та продукти, що містять його або крохмаль. Харчування повинне бути частим - 6-7 разів на день. У лікуванні цукрового діабету допоможуть овочі (капуста, часник, цибуля), а також ягоди, фрукти. Також хворим цією недугою рекомендують багато сміятися, оскільки сміх знижує рівень цукру в крові. Загалом, потрібно споживати продукти, які очищають шлунок. Адже саме в очищеному шлунку інсулін активно виділяється, що буде дуже корисним у даному випадку. Однак не рекомендується переохолоджуватися, особливо після очищення шлунку, оскільки тоді застосування інсуліну не принесе жодної користі. Так як ми вже зрозуміли, дієта є підготовчим елементом для прийому інсуліну, але хоч інсулін вважається основним борцем з цукровим діабетом, без дієти прийом інсуліну буде неефективним.
На даний момент діюча речовина інсуліну вважається найкращим, що могли створити лікарі для лікування цукрового діабету. Однак інсулін містить дуже багато побічних дій, тому завданням лікарів створити препарат, в якому були б додані додаткові діючі речовини, що сприяють уникненню побічних дій від самого гормону - інсуліну, при цьому щоб сам інсулін був анульований внаслідок цих речовин та приносив користь для організму людини. Як виявилось, поставлена задача була непростою, багато з лікарів відмовлялися працювати над цією задачею, вважаючи її неможливою об'єднати дві протилежні діючі речовини в одному препараті.
Серед лікарів панує думка, що для вирішення таких задач необхідно забеременіти істинною та винести ідею, а потім народити її, що і забезпечить успіх у вирішенні поставленої мети. І крізь призму часу, неутомимої праці такий препарат з'явився, і отримав назву Інсуман. Цей препарат забезпечує потрібний рівень цукру в крові організму, при цьому не завдаючи шкоди для нього.
Інсуман, як препарат для лікування цукрового діабету, має за собою довгу історію, що починається зі створення ізольованого інсуліну у 1922 році. Цей етап розкрив нові можливості для лікування хворих на діабет і дало початок більш ефективному контролю над рівнем цукру в крові.
Одним із перших препаратів ізольованого інсуліну був Інсулін УВ, створений фахівцями компанії Eli Lilly у 1922 році. Він був одним з перших комерційних препаратів інсуліну і мав значний вплив на життя тисяч хворих на цукровий діабет по всьому світу.
Згодом, вдосконалені форми інсуліну виходили на ринок. Так, в 1950-1960 роках стали доступними ультракороткодіючі інсуліни, які дозволяють пацієнтам забути про необхідність багаторазових ін'єкцій, переходячи на одну-дві ін'єкції на добу.
У подальшому розвитку технології стали можливість виробництва інсуліну за допомогою генної інженерії. Це відкрило нові перспективи для покращення лікування хворих на цукровий діабет. Появилися інсуліни зі змішаною тривалістю дії, що дозволило досягти стабільного контролю рівня цукру в крові протягом дня.
Сьогодні Інсуман є одним із найпоширеніших торгових найменувань інсулінів у світі. Він продовжує еволюціонувати, надаючи хворим на цукровий діабет більш зручні та ефективні способи лікування. Таким чином, Інсуман втілює в собі багатий досвід розвитку лікування цієї серйозної хвороби, а його історія - це свідоцтво постійного прогресу та досліджень в галузі медицини.