Омепразол (Omeprazol) Neuraxpharm 20 мг, 98 капсул

Виробник SVUS Pharma a.s. (CZE)
Наявність: На складі
Ціна 750 грн.
620 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ОМЕПРАЗОЛ (OMEPRAZOLE)
 

Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Omeprazole; (RS)-5-метокси-2-[[(4-метокси-3,5-диметил-піридин-2-іл) метил]-сульфініл]-1Н-бензимідазол;
основні фізико-хімічні властивості: кишково розчинні желатинові капсули біло-зеленого кольору, вміст капсули білого або майже білого кольору;
склад: 1 капсула містить 20 мг омепразолу;
допоміжні речовини: манітол, гіпролоза, целюлоза мікрокристалічна, лактоза безводна, натрію лаурилсульфат, натрію фосфат двоосновний, вода очищена, фосфат гіпромелози, спирт цетиловий, желатин, барвники хіноліновий жовтий, індигокармін, титану діоксид.
Форма випуску. Капсули кишково розчинні.
Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки.
Інгібітори “протонного насоса”. Код АТС А 02В С 01.
Фармакологічні властивості. Омепразол пригнічує фермент Н+/К+-АТФазу, відповідальний за секрецію соляної кислоти кислотними клітинами шлунка. Черезтаку вибіркову внутрішньоклітинну дію, незалежну від мембранних рецепторів, омепразол належить до незалежного класу інгібіторів секреції соляної кислоти, які блокують кінцеву фазу секреторного процесу.
Завдяки своєму механізму дії, Омепразол зменшує не тільки базальну секрецію кислоти, але й ту секрецію, яка може бути стимульована, незалежно відвиду стимулятора; він підвищує величину рН і зменшує секреторний об’єм. Якслабка основа омепразол забезпечує збагачення кислотного середовища кислотної клітини і стає ефективним як інгібітор ферменту тільки після приєднання протону.
При рН<4 омепразол зазнає про тонування з утворенням активнішоїсполуки, а саме омепразолу сульфенаміду. Час, доки він залишається в клітині, єтривалішим, ніж період напів виведення основи омепразолу з плазми. Адекватнонизьку величину рН можна виявити тільки в кислотній клітині. Цим пояснюєтьсявисока специфічність омепразолу. Омепразол сульфенамід зв’язується з ферментомі у такий спосіб інгібує його активність.
Коли система ферменту блокується і величина рН зростає, менше препарату накопи чується або перетворюється на активний метаболіт, тому що накопичення омепразолу регулюється механізмом типу зворотного зв’язку.
Фармакокінетика. Омепразол призначають у вигляді гранул зентеросолюбільним покриттям, що містяться у желатиновій капсулі. Після перорального прийому омепразол всмоктується в тонкій кишці. Максимальні концентрації в плазмі досягаються через 1-3 год після прийому. Кінцевий періоднапів виведення з плазми становить приблизно 40 хв, а кліренс плазми – 0,3-0,6л/хв. У деяких пацієнтів спостерігалась зменшена елімінація: періоднапів виведення зріс втричі, площа під фармакокінетичною кривою залежності концентрації в плазмі від часу (AUC) зросла у десять разів.
Омепразол має відносно невеликий об’єм розподілу (0,3 л/кг маси тіла), що відповідає об’єму позаклітинної води. Зв’язування з білками сягає приблизно 90 %.
Як слабка основа, омепразол накопи чується в кислотному середовищі системи внутрішньоклітинних каналів парієтальної клітини. В цьому кислотному середовищі омепразол приєднує протон і перетворюється на дійсно активну сполуку– сульфенамід. Ця активна сполука ковалентно зв’язується з протонним насосом (Н+/К+АТФазою) секреторної мембрани і пригнічує її активність. Таким чином, ефект блокування кислоти є значно тривалішим, ніж час присутності основи омепразолу вплазмі. Активність пригнічення кислоти не залежить від концентрації в плазмі вжодний момент, але корелює з площею під кривою залежності концентрації в плазмівід часу (AUC).
Омепразол майже виключно і повністю метаболізується в печінці. У сечі незмінений препарат не виявляється. У плазмі виявляються сульфон, сульфід ігідрокси омепразол. Жодний з цих метаболітів не має суттєвого впливу насекрецію кислоти. Приблизно  80 % введеної дози екскретується у вигляді метаболітів з сечею, а 20 % - з фекаліями. Двома головними метаболітами в сечіє гідрокси омепразол і відповідна карбонова кислота.
Кінетика омепразолу у пацієнтів з нирковою недостатністю є подібною до кінетики у здорових людей. Проте, оскільки ниркова елімінація є найважливішим шляхом екскреції метаболітів омепразолу, швидкість їх елімінації спадає пропорційно ступеню порушення функції нирок. Накопичення після прийому препарату один раз на добу можна виключити.
Біодоступність омепразолу трохи зростає у пацієнтів похилого віку, тодіяк елімінація з плазми уповільнюється. Однак індивідуальні величини погоджуються з величинами для здорових людей. Немає також свідчень стосовно зниженої переносимості препарату пацієнтами похилого віку при використанні рекомендованих доз.
Приблизно 50 % підвищення системної біодоступності було встановлено після п’ятиденного внутрішньо венного введення 40 мг омепразолу, що можна пояснити зменшенням печінкового кліренсу.
У пацієнтів з порушеною функцією печінки кліренс омепразолу знижується, а період напів виведення з плазми може сягати 3 год. Тоді біологічна доступність може перевищити 90 %. Лікування 20 мг омепразолу на добу впродовж 4 тижнівпереносилось добре. Ні омепразол, ні його метаболіти не накопичувались.
Омепразол має помірну здатність проникати через плаценту. Сумарна його концентрація у фетальній плазмі становить приблизно 20% від материнської концентрації. Препарат не накопи чується у фетальних тканинах, оскільки секреція соляної кислоти встановлюється безпосередньо перед народженням. Омепразол неможе накопичуватись і не активується у шлунку, а також не впливає на рівеньгастрину, який загалом є підвищеним у плода перед народженням (гастрин не перетинає плаценту). Ці дані дозволяють зробити висновок, що омепразол невпливає на слизові оболонки плода.
Показання для застосування. Дуоденальна виразка; виразка шлунка; рефлюкс-езофагіт; для ерадикації Helicobacter pylori (у складі комбінованої терапії), синдром Золінгера-Елісона; тривала профілактика рецидивів при тяжких формах рефлюкс-езофагіту; профілактика та лікування виразок шлунка і дванадцяти палої кишки, спричинених не стероїднимипротизапальними препаратами (ацетил саліцилова кислота, протиревматичні препарати).
Спосіб застосування та дози.
Дуоденальна виразка.
Як правило, призначають 1 капсулу Омепразолу на добу. У більшості пацієнтів симптоми дуже швидко минають. У більшості випадків виразка загоюється в межах 2 тижнів. Коли двотижневого лікування недостатньо, препарат призначають ще на 2 тижні.
Лікування дуоденальної виразки не повинно перевищувати 4 тижні.
Виразка шлунка.
Як правило, 1 капсула Омепразолу на добу. В більшості випадків виразка загоюється в межах 4 тижнів. Коли такого курсу лікування недостатньо, препарат призначають ще на 4 тижні.
Рефлюкс-езофагіт.
Як правило, 1 капсула Омепразолу на добу. У більшості пацієнтів симптоми швидко минають. Звичайно рефлюкс-езофагіт виліковується протягом 4тижнів. Коли чотиритижневого лікування недостатньо, препарат призначають ще на 4 тижні.
При лікуванні виразки шлунка чи рефлюкс-езофагіту не слід перевищувати 8-тижневу тривалість лікування, оскільки досвід довго термінової терапії обмежений.
Для ерадикації Helicobacter pylori препарат призначають у складі комбінованої терапії:
Омзол по 20 мг 2 рази на добу, амоксицилін 1 г 2 рази на добу, кларитроміцин по 0,5 г 2 рази на добу протягом 7 діб або
Омзол по 20 мг 2 рази на добу, тетрациклін 0,5 г 4 рази на добу, метронідазол по 0,5 г 3 рази на добу, вісмуту субсаліцилат (субнітрат) по 120мг 4 рази на добу протягом 7 діб.
Синдром Золінгера-Елісона.
Дозу необхідно регулювати індивідуально. Рекомендована початкова до застановить
3 капсули (що відповідає 60 мг омепразолу на добу) один раз на день. Тривалість такого лікування визначається за клінічними показаннями. Більше 90 % пацієнтів з найтяжчими формами цієї хвороби, які демонстрували недостатню реакцію на інші види терапії, успішно виліковувались при використанні доз від 20 до 120 мг омепразолу на добу. В разі перевищення 80 мг на добу дозу слід поділити на два прийоми. Передбачити тривалість лікування у разі синдромуЗолінгера-Елісона неможливо.
Тривала терапія для профілактики рецидиву при тяжких формах рефлюкс-езофагіту.
Для профілактики рецидиву у пацієнтів з тяжким рефлюкс-езофагітомпризначають 1 капсулу Омепразолу (що відповідає 20 мг препарату) на добу. Дозаможе бути збільшена до 2 капсул (що відповідає 40 мг препарату) на добу, якщо скарги поновлюються. Тривалість довго термінового лікування у пацієнтів з тяжкимрефлюкс-езофагітом обмежується одним роком, оскільки безпечність цього препарату недостатньо вивчена при тривалішому застосуванні.
При застосуванні Омепразолу довше 8 тиж. слід очікувати розвитку гіперплазій аргірофільних клітин слизової оболонки шлунка. Можлива подальша трансформація цих змін на рак шлунка. Таким чином, необхідно ретельно зважувати користь від такого лікування з можливим ризиком.
Профілактика та лікування виразок шлунка і дванадцяти палої кишки, спричинених не стероїдними протизапальними препаратами.
При лікуванні приймають, як правило, 1 капсулу Омепразолу на добу (що відповідає 20 мг препарату) впродовж 4 тижнів. Коли чотиритижневого лікування недостатньо, препарат призначають ще на 4 тижні. З метою профілактики виразок шлунка і дванадцяти палої кишки, що можуть бути спричинені не стероїднимипротизапальними препаратами, рекомендується приймати 1 капсулу (відповідає 20мг препарату).
Добову дозу (20 мг Омепразолу) не слід перевищувати пацієнтам з порушеною функцією нирок чи дисфункцією печінки, а також пацієнтам похилого віку (за виключенням лікування синдрому Золінгера-Елісона).
Капсули слід ковтати, не розжовуючи, з достатньою кількістю рідини перед їдою (вранці чи ввечері). У разі необхідності другого прийому (наприклад, коли доза понад 80 мг використовується при лікуванні синдромуЗолінгера-Елісона), це слід робити перед вечерею.
Побічна дія.
Кров.
Повідомлялося про окремі випадки зміни картини крові, оборотноїтромбопенії, та/або лейкопенії чи панцитопенії, а також агранулоцит озу. Причинний зв’язок з прийомом Омепразолу не встановлено.
Шлунково-кишковий тракт.
Інколи можливі діарея, запор, метеоризм (можливо з абдомінальним болем) або нудота і блювання. У більшості випадків ці симптоми зменшуються при продовженні лікування.
Дуже рідко повідомлялося про сухість у роті, запалення слизової оболонки рота, кандидоз чи панкреатит. Причинний зв’язок з прийомом Омепразолуне встановлено.
У разі одночасного прийому кларитроміцину інколи спостерігалосьзабарвлення язика в коричнево-чорний колір. Після закінчення курсу лікування цеявище зникало.
Спостерігались надзвичайно рідкісні випадки формування кісти залозистого тіла. Вона була доброякісною і зникала після припинення лікування.
Шкіра, волосся, нігті наруках і ногах.
Інколи спостерігалися свербіж, висипання на шкірі, випадіння волосся, багато формна еритема, фото чутливість, а також гіпергідроз.
Зрідка спостерігались синдром Стівенса-Джонсона або токсичний епідермальний некроліз.
Печінка.
Інколи можуть мати місце тимчасові зміни показників функції печінки, які минають після закінчення лікування.
В окремих випадках у пацієнтів з вже існуючою хворобою печінки спостерігалися гепатит з жовтяницею або без неї, печінкова недостатність, атакож енцефалопатія.
Ограни чуття.
Інколи можуть траплятися розлади зору (туман перед очима, нечітке бачення, втрата гостроти зору і дефекти поля зору) і слухові розлади (наприклад, шум у вухах) або зміна смакових відчуттів. Як правило, ці розлади є оборотними.
Реакції гіпер чутливості.
Спостерігались в окремих випадках: кропив’янка, підвищення температури, ангіо невротичний набряк, констрикція дихальних шляхів, анафілактичний шок, алергічний васкуліт і лихоманка.
Центральна та периферична нервові системи.
Інколи спостерігались підвищена стомлюваність, розлади сну, запаморочення і головний біль. Як правило, ці симптоми зменшувались при продовженні лікування.
В окремих випадках повідомлялося про сплутаність свідомості і галюцинації, здебільшого у тяжкохворих пацієнтів або пацієнтів похилого віку, ав дуже поодиноких випадках – також про депресивні чи агресивні реакції.
Інші побічні ефекти.
Під час лікування інколи спостерігались периферичні набряки, але вони зникали після закінчення терапії.
Слабкість м’язів та/або біль у м’язах чи суглобах, а також онімінняспостерігались зрідка.
Описані окремі випадки гіпонатріємії, інтерстиціального нефриту тагінекомастії.
Протипоказання. Омепразол не слід приймати у випадках відомоїгіпер чутливості до активного інгредієнта омепразолу чи будь-якого з неактивних інгредієнтів.
Досвіду стосовно лікування дітей немає; тому Омепразол протипоказаний дітям.
Діагноз рефлюкс-езофагіту має бути підтверджений ендоскопічно. Омепразол слід використовувати для довго тривалого лікування рефлюкс-езофагітутільки у пацієнтів, схильних до частих рецидивів і ускладнень своєї хвороби, атакож у тих, у кого ця хвороба не лікується адекватно курсами, що проводяться через певний час.
До початку лікування Омепразолом слід виключити наявність злоякісної пухлини шлунка, оскільки лікування може замаскувати симптоми і правильний діагноз.
У пацієнтів з тяжкими дисфункціями печінки під час лікуванняОмепразолом слід контролю вати рівень печінкових ферментів через регулярні інтервали часу.
До початку лікування виразки, яка виникла внаслідок застосування не стероїдних протизапальних засобів, слід відмінити препарат, що спричинив це.
Профілактика виразок, спричинених не стероїдними протизапальними препаратами, має бути обмежена відповідними групами ризику.
Особливості застосування. Омепразол не є показаним при незначних шлунково-кишкових скаргах, наприклад, у разі “синдрому подразненого шлунка”.
У пацієнтів з виразкою шлунка чи дванадцяти палої кишки необхідно встановити статус Helicobacter pylori. Для Helicobacter pylori-позитивних пацієнтів лікування має бути сфокусованим на знищення цієї бактерії у всіх випадках, коли це можливо.
У тяжкохворих пацієнтів, особливо з нестабільним циркуляторним станом, тяжкі, незворотні розлади зору аж до сліпоти і слуху аж до повної його втрати, повідомлялись в окремих випадках, коли Омепразол застосовувався у вигляді болюсної ін’єкції. Поки що причинний взаємозв’язок для таких випадків невстановлений.
Тим не менше, особлива увага повинна приділятися суворому дотриманню схвалених показань і рекомендованих доз при лікуванні тяжкохворих пацієнтів також і тоді, коли Омепразол приймається перорально. Наскільки це можливо, функції зору і слуху, а також очне дно повинні контролю ватись у таких хворих доі під час прийому препарату. Омепразол необхідно відмінити відразу ж після встановлення якихось змін чи порушень.
Застосування при вагітності та лактації.
При вагітності і під час лактації Омепразол слід застосовувати тільки вразі постановки точного діагнозу відповідно до переліку показань. Наявний –досить обмежений – досвід застосування препарату у вагітних жінок не вияви вбудь-яких ознак токсичних ефектів у ще ненародженої дитини.
Вплив на здатність керувати транспортним засобом і використовувати механізми.
Під час лікування цим препаратом необхідний регулярний медичний нагляд. Спроможність керувати автомобілем чи працювати з технікою може бути порушеною –ця реакція є дуже індивідуальною. Більшою мірою це стосується початкового періоду лікування, заміни препаратів, а також випадків одночасного вживання алкоголю.
Передозування. Симптоми. Інформація щодо симптомів передозування Омепразолу у людини відсутня. Високі одноразові (до 160 мг) і добові (до 360 мг) дози препарату, а також внутрішньо венні дози (одноразові до 80 мг і добові - до 200 мг або 520 мг затри доби) не спричиняли побічних ефектів.
Лікування. Крім моніторингу дихання і стану циркуляції крові згідно із загальними правилами лікування інтоксикації, немає особливих рекомендацій щодо терапевтичних заходів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Омепразол метаболізується головним чином через ізоензими групи 2С цитохрому-Р450 (S-мефенітоїн гідроксил аза). Екскреція діазепаму, R-варфарину і фенітоїну (активних речовин, які такожметаболізуються ізоензимами групи 2С) затримується. Рекомендується передбачати регулярний моніторинг пацієнтів, які приймають антикоагулянти типу варфарину чифенітоїн. Може статись, що необхідним буде зниження дози цих препаратів.
Не можна виключити взаємодію також з іншими лікарськими препаратами, які метаболізуються через ізоензими групи 2С цитохрому-Р450 (наприклад, гексобарбітал).
За результатами тестів, які проводились досі, омепразол не впливає наметаболізм таких речовин: алкоголь, амоксицилін, будезонід, хінідин, кофеїн, циклоспорин, диклофенак, естрадіол, лідокаїн, метопролол, метронідазол, напроксен, фенацетин, піроксикам, пропранолол, S-варфарин, теофілін.
Одночасний прийом омепразолу та кларитроміцину призводить до підвищення концентрації у плазмі обох препаратів; це також стосується й інших макроліднихантибіотиків.
При одночасному застосуванні омепразолу і кларитроміцину інші лікиможна вводити з великою обережністю, особливо пацієнтам з тяжкою печінковою чи нирковою дисфункцією.
Можливо, що омепразол уповільнює (наприклад, у випадку кетоконазолу) чи прискорює (наприклад, у випадку еритроміцину) всмоктування препаратів, біодоступність яких залежить від величини рН шлункового соку.
Для профілактики та – коли неможливо відмінити лікарський препарат –також для лікування виразок шлунка і дванадцяти палої кишки, спричиненихне стероїдними протизапальними препаратами, омепразол приймається одночасно з відповідним протизапальним препаратом.
Взаємний вплив на біодоступність було виключено для таких препаратів, як диклофенак, напроксен і піроксикам. У разі одночасного прийому омепразолу зне стероїдними протизапальними препаратами вплив такого комбінованого введення на інші лікарські препарати систематично не досліджувався.
Оскільки омепразол і не стероїдні протизапальні препарати мають приблизно однаковий профіль взаємодії, то слід чекати його підвищеної взаємодії і з іншими лікарськими препаратами. Це означає необхідність перевірки концентрації в сироватці інших препаратів, які приймаються одночасно з омепразолом. У такому разі можна скористатись наведеною нижче інформацією.

Інші лікарські препарати

Причина

Наслідок

Діазепам R-варфарин, фенітоїн

Взаємодія з ізоензимами групи 2С цитохрому-Р450

Уповільнена елімінація, підвищений рівень у плазмі

Кетоконазол, ітраконазол (та інші препарати, всмоктування яких залежить від рН)

Підвищення шлункового рН

Уповільнене всмоктування

Кларитроміцин, рокситроміцин, еритроміцин (можливо також інші макроліди)

Зміна рН шлунка, а також змінений метаболізм у печінці

Підвищена концентрація в плазмі обох препаратів; підвищена біодоступність

і триваліший період напів виведення омепразолу

Алкоголь, амоксицилін, будезонід, хінідин, кофеїн, циклоспорин, диклофенак, естрадіол, лідокаїн, метопролол, метронідазол, напроксен, фенацетин, піроксикам, пропранолол,S-варфарин, теофілін

-

Відсутність будь-яких змін в фармакокінетиці

Умови та термін зберігання.
Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла і вологи місці, при температурі від 18 °С до 25 °С.
Термін придатності - 2 роки.
Після відкриття контейнеру використати протягом 4 тижнів.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: