Резеліго (Reseligo) 3.6 мг, 1 шприц-аплікатор

Виробник AMW GmbH (DEU)
Наявність: На складі
Ціна 3,240 грн.
2,920 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

Резеліго (Reseligo)

ЗОЛАДЕКС (ZOLADEX)
 

Загальна характеристика:
міжнародна назва: гозерелін;
основні фізико-хімічні властивості: cтерильна, цилиндричної форми капсула відбілого до кремового кольору, твердий полімер;
склад: 1 шприц-аплікатор разової дози із захисним механізмом (Система безпечного введення) містить гозерелину ацетату 3,6 мг (у перерахуванні нагозерелін-основу);
допоміжні речовини: лактид/гліколідкополімер (50:50).
Форма випуску. Капсула пролонгованої дії для підшкірного введення.
Фармакотерапевтична група. Аналог гонадотропін-рилізинг гормону. Код АТС L02AE03.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Механізм дії: Золадекс (D-Ser (But)6Azgly10 лютеінізуючий гормон релізинг гормону (ЛГ-РГ) є синтетичним аналогом природного ЛГ-РГ. При постійному застосуванні Золадекс інгібуєвиділення гіпофізом ЛГ, що веде до зниження концентрації тестостерону в сироватці крові у чоловіків і концентрації ест радіолу в сироватці крові ужінок. Даний ефект оборотний після відміни терапії. На первинній стадії Золадекс, подібно до інших агоністів ЛГ-РГ, може спричиняти тимчасове збільшення концентрації тестостерону в сироватці крові у чоловіків і концентрації ест радіолу в сироватці крові у жінок. На ранніх стадіях терапіїЗоладексом у деяких жінок можуть бути вагінальні кровотечі різної тривалості та інтенсивності. Ці кровотечі, певно, є реакцією на вилучення естрогенів і мають припинитися самостійно. У чоловіків приблизно до 21 дня після введення першого депо концентрація тестостерону знижується до кастрацій них рівнів і залишається зниженою при постійному лікуванні, тобто при введенні препарату кожні 28 днів. Таке зниження концентрації тестостерону у більшості хворих приводить до регресу пухлини передміхурової залози і симптоматичного поліпшення. У жінок концентрація ест радіолу в сироватці знижується також приблизно до 21-го дняпісля введення першого депо і при постійному лікуванні, тобто при введенні препарату кожні 28 днів, залишається зниженою до рівня, порівняного з тим, що спостерігається у жінок у пост менопаузальний період. Це зниження приводить до позитивного ефекту при гормонально залежних формах раку молочної залози, ендометріозі та фібромах матки. Це також спричиняє потоншення ендометрія і виникнення аменореї у більшості пацієнток.
Показано, що Золадекс в комбінації з препаратами заліза викликає аменорею, що призводить до підвищення рівня гемоглобіну та поліпшення відповідних гематологічних параметрів у жінок з фібромами матки і супутньою анемією. Така комбінація дасть додатково 10 г/л збільшення концентрації гемоглобіну у порівнянні з терапією тільки препаратами заліза. Під час лікування Золадексом у деяких жінок може настати менопауза. У невеликої кількості пацієнток після закінчення лікування менструації не відновлюються.
Фармакокінетика. Золадекс має майже повну біологічну доступність. Введення депо кожні чотири тижні забезпечує підтримку ефективних концентрацій. Кумуляції в тканинах при цьому не відбувається. Золадекс поганозв’язується з білком, і період напів виведення його із сироватки крові становить 2 - 4 години у хворих з нормальною нирковою функцією. Період напів виведення збільшується у хворих з порушеннями ниркової функції. При щомісячному введенні препарату у вигляді депо зазначена зміна не буде мати значних наслідків. Тому змінювати дозу для пацієнтів з порушенням функції нирок немає необхідності. У хворихз печінковою недостатністю значних змін у фармакокінетичних параметрах не спостерігається.
Показання для застосування.
1) Рак передміхурової залози: Золадекс показаний при лікуванні чутливого до гормонального впливу раку передміхурової залози.
2) Рак молочної залози: Золадекс показаний при лікуванні чутливого до гормонального впливу раку молочної залози у жінок у репродуктивному віці і в пери менопаузі.
3) Ендометріоз: Золадекс пом’якшує симптоми, включаючи біль, ізменшує розмір та кількість ендометріальних ушкоджень.
4) Для потоншення ендометрія: Золадекс показаний для попереднього потоншення ендометрія перед його хірургічною аблацією або резекцією.
5) Фіброми матки: Золадекс зменшує пухлинні вузли, поліпшує гематологічний статус хворих і зменшує симптоми, включаючи біль. Його застосовують як допоміжний засіб при хірургічному втручанні з метою полегшення операційної техніки і зниження втрат крові при операції.
6) При екстракорпоральному заплідненні: десенсибілізація гіпофіза при підготовці до стимуляції суперовуляції.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі.

Одне депо (3,6 мг) препарату Золадекс вводять підшкірно в передню черевну стінку кожні 28 днів. Тривалість введення препарату Золадекс при онкологічних захворюваннях корегує лікар індивідуально для кожного хворого.
Екстракорпоральне запліднення: Золадекс 3,6 мг призначають длядесенсибілізаційної терапії гіпофіза, яка визначається за концентрацієюест радіолу у сироватці крові і повинна відповідати такій на ранній фолікулярній фазі (приблизно 150 пмоль/л). Це, як правило, відбувається між 7-ю і 21-ю добою менструального циклу. Суперовуляцію (контрольована стимуляція яєчників) за допомогою гонадотропіну починають, коли вже досягнута десенсибілізація. Десенсибілізація, спричинена введенням агоністу ЛГРГ ( Золадексу), є стійкішою, через що в деяких випадках може виникнути потреба збільшити дозу гонадотропіну. На відповідній стадії розвитку фолікула введення гонадотропіну припиняється інадалі вводять хор іонічний гонадотропін людини для індукції овуляції. Контроль лікування, процедури добування ооциту та запліднення проводять відповідно до звичайної практики кожної лікувальної установи.
Для хворих з нирковою або печінковою недостатністю, а також для хворих літнього віку коригувати дозу немає необхідності.
Ендометріоз можна лікувати не більше 6 місяців, оскільки клінічні дані відносно більш тривалих періодів застосування відсутні. Повторні курси лікування проводити не слід через небезпеку втрати частини мінеральних компонентів та зменшення щільності кісткової тканини. Було продемонстровано, щоу пацієнток, які отримували Золадекс з приводу ендометріозу, додаткова заміснагормоно терапія (щоденний прийом естрогенного і прогестагенного препаратів) зменшувала втрату мінеральної щільності кісткової тканини і вираженістьвазомоторних симптомів.
Для потоншення ендометрія вводять 2 гормони - депо з інтервалом у 4тижні, при цьому операцію планують між 0-м і 2-м тижнем після введення другого депо.
Побічна дія. Відмічалися поодинокі випадки реакції надчутливості, що може включати також деякі прояви анафілаксії. Мали місце випадки артралгії та неспецифічної парестезії. Відмічалася поява шкірних висипань, як правило, її регресія часто відбувалася без відміни терапії. У пацієнтів, які отримувалиЗоладекс, інколи спостерігалися зміни артеріального тиску, що виявлялися якгіпотензія або гіпертензія. Ці зміни звичайно транзиторні і минають або впроцесі подальшої терапії Золадексом, або після її припинення. У поодиноких випадках ці зміни вимагали медичного втручання, включаючи відміну Золадексу. Поодинокі місцеві реакції мають вигляд легких підшкірних кровотеч у місцяхін’єкцій. Як і під час прийому інших представників цього класу ліків, напочатку лікування дуже рідко спостерігались випадки апоплексії гіпофіза. Клінічними проявами є крововилив у гіпофіз, симптомами якого можуть бути головний біль, жар, порушення координації рухів.
Чоловіки.
До фармакологічних побічних дій в осіб чоловічої статі відносять припливи, пітливість і зниження потенції, що рідко вимагає відміни терапії. Набрякання і болючість грудних залоз спостерігалися рідко. На первинній стадії хворі на рак передміхурової залози можуть зазнавати тимчасового посилення болюв кістках, у такому разі можна надавати симптоматичну допомогу. Відмічалися окремі випадки непрохідності сечовивідних шляхів і стискання спинного мозку.
Жінки.
До фармакологічних побічних дій у жінок відносять припливи, пітливість і зміну статевого потягу, що рідко вимагає відміни терапії. Інколивідмічачалися головний біль, зміна настрою, включаючи депресію, сухість слизової піхви і зміна розміру грудних залоз. На первинній стадії терапії хворіна рак молочної залози можуть зазнавати тимчасового посилення ознак і симптомів хвороби, у такому випадку можна провести симптоматичне лікування. У жінок з фібромами матки можлива дегенерація фіброматозних вузлів. У поодиноких випадках на початку терапії у хворих на рак молочної залози з кістковими метастазами мало місце виникнення гіперкальціємії.
Застосування при репродукції.
Як і при застосуванні інших ЛГ-РГ-агоністів, були відмічені випадки синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ), асоційовані із застосуваннямЗоладексу в комбінації з гонадотропіном. Вважається, що десенсибілізація гіпофіза за допомогою депо агоніста в деяких випадках потребує збільшення дозигонадотропіну. Цикл стимуляції повинен проводитися з обережністю у пацієнтів зризиком розвитку СГСЯ, оскільки тяжкість і частота останнього може залежати віддози гонадотропіну. За необхідності введення хор іонічного гонадотропіну людини (hCG) слід припинити.
Були повідомлення про утворення фолікулярних кіст і кіст жовтого тіла яєчників під час лікування ЛГ-РГ. Більшість кіст були безсимптомними, не функціональними, різного розміру та зникали самостійно.
Протипоказання. Золадекс не слід призначати хворим з відомою гіперчутливістю до Золадексу або інших аналогів ЛГ-РГ. Золадекс протипоказаний в період вагітності та лактації. Золадекспротипоказаний дітям.
Передозування. Даних відносно передозування улюдей немає. У випадках, коли Золадекс застосовувався раніше строку при описаних показаннях для застосування або у більшій дозі, не спостерігалося жодного клінічно значущого небажаного явища. Дослідження, що проводились на тваринах, дають можливість припустити, що застосування більш високих дозЗоладексу не буде виявляти будь-яких інших дій, окрім тих, що мають терапевтичне спрямування на концентрації статевих гормонів і на репродуктивну систему. У разі передозування хворому слід призначити симптоматичне лікування.
Особливості застосування. Золадекс не показаний для лікування у дітей, оскільки безпека і ефективність у цієї групи пацієнтів невстановлювались.
Чоловіки.
Слід з обережністю призначати Золадекс особам чоловічої статі, особливо схильним до виникнення непрохідності сечовивідних шляхів, непрохідності або стискання спинного мозку. У даних пацієнтів слід здійснювати ретельний моніторинг протягом першого місяця терапії. Якщо стискання спинного мозку чиниркова недостатність зумовлені непрохідністю сечовивідних шляхів, мають місцеабо знаходяться на стадії виникнення, слід призначити стандартне для даних ускладнень лікування.
Жінки.
Застосування агоністів ЛГ-РГ при лікуванні у жінок може стати причиною зменшення мінеральної щільності кісткової тканини. Наявні на цей час дані щодо застосування препарату Золадекс свідчать про зменшення в середньому на 4,6% щільності вертебральної кісткової тканини через втрату частини мінеральних компонентів після 6-місячного курсу лікування і про прогресивне відновлення їїдо середнього значення зменшення на 2,6% (у порівнянні з базовою лінією) через шість місяців після припинення лікування. Золадекс слід з обережністю призначати жінкам з відомими кістковими метаболічними порушеннями. Золадексможе спричинити зростання опору шийки матки і в зв’язку з цим – труднощі при дилатації шийки матки. На сьогодні відсутні клінічні дані відносно ефекту лікування препаратом Золадекс доброякісних гінекологічних станів більше шести місяців.
Застосування при репродукції.
Золадекс 3,6 мг повинен застосовуватися тільки як частина схеми допомоги при репродукції під спостереженням фахівців.
Як і при застосуванні інших ЛГРГ- агоністів, були відмічені випадки синдрому гіперстимуляції яєчників (СГСЯ), асоційовані із застосуваннямЗоладексу в комбінації з гонадотропіном. Вважається, що регулювання за допомогою депо агоніста в деяких випадках збільшує потребу в гонадотропіні. Цикл стимуляції повинен проводитися з обережністю у пацієнтів з ризиком розвитку СГСЯ, оскільки тяжкість і частота останнього може залежати від дозигонадотропіну. У випадку застосування хор іонічного гонадотропіну людини (hCG) потрібен ретельний контроль. Рекомендується з обережністю застосовуватиЗоладекс 3,6 мг як допомогу при репродукції у пацієнтів із синдромомполікістозу яєчників.
Вагітність і лактація.
Незважаючи на те, що дослідження з репродуктивної токсикології на тваринах вказують на відсутність тератогенних ефектів, Золадекс не повинен застосовуватися в період вагітності, оскільки, теоретично, при застосуванніагоністів ЛГ-РГ в період вагітності є ризик переривання вагітності та розвитку аномалій плода. Потенційно фертильні жінки повинні ретельно обстежитися перед початком лікування щодо вагітності. Слід користуватися негормональними контрацептивними засобами під час лікування, а при ендометріозі - до відновлення менструацій.
Якщо планується застосування Золадексу під час екстракорпоральногозапліднення, на початку лікування слід виключити вагітність. Клінічні дані про застосування Золадексу при такому показанні обмежені. Але ті дані, що доступні, не вказують на жоден випадок аномалії розвитку ооциту або вагітність.
Застосовувати Золадекс у період лактації не рекомендується.
Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.
Немає відомостей про те, що Золадекс призводить до погіршення цієї здатності.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Золадексу зіншими лікарськими препаратами не відома.
Умови та термін зберігання.
Зберігати в недоступному для дітей місці, при температурі нижче 25°С.
Термін придатності - 3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності та уразі пошкодження герметичного пакета.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: