Золадекс (Zoladex) 10.8 мг, 1 шприц-аплікатор

Виробник Astra Zeneca Warszawa
Наявність: На складі
Ціна 13,400 грн.
12,620 грн.

Кількість: - +
   - АБО -   

ЗОЛАДЕКС (ZOLADEX)
 

Загальна характеристика:
міжнародна назва: гозерелін;
основні фізико-хімічні властивості: cтерильна, циліндричної форми капсула відбілого до кремового кольору, твердий полімер;
склад: 1 капсула містить гозереліну ацетату еквівалентно 10,8 мггозерелін-основи;
допоміжні речовини: низь комолекулярний сополімер лактиду та гліколіду (95:5) та високомолекулярний сополімер лактиду та гліколіду (95:5)(співвідношення 3:1 за масою).
Форма випуску. Капсула для підшкірного введення пролонгованої дії.
Фармакотерапевтична група. Аналог гонадотропін-рилізинг гормону. Код АТС L02AE03.
Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Механізм дії: Золадекс (D-Ser (But)6Azgly10 рилізинг-гормон лютеїнізуючого гормону) є синтетичним аналогом природного рилізинг-гормон лютеїнізуючого гормону. При постійному застосуванні Золадекс інгібує виділення гіпофізом ЛГ, що призводить до зниження концентрації тестостерону в сироватці крові у чоловіків і концентраціїест радіолу в сироватці крові у жінок. Даний ефект оборотний після відміни терапії. На первинній стадії Золадекс, подібно до інших агоністів ЛГ-РГ, може спричиняти тимчасове збільшення концентрації тестостерону в сироватці крові у чоловіків і концентрації ест радіолу в сироватці крові у жінок.
У чоловіків приблизно на 21 деньпісля введення першої капсули концентрація тестостерону знижується докастрацій них рівнів і залишається зниженою при постійному лікуванні, тобто при введенні препарату кожні 3 місяці.
Якщо за виняткових обставин повторне введення дози через 3 місяці не відбувається, дані свідчать, що рівні тестостерону, які відповідають кастрації, зберігалися у більшості пацієнтів до 16 тижнів.
У жінок концентрації ест радіолу в сироватці знижуються приблизно на 4тиждень після введення першого депо та залишаються на низькому рівні до завершення періоду лікування. У пацієнток, у яких рівень ест радіолу вже було знижено за допомогою аналога ЛГ-РГ, зниження рівня зберігається при переході натерапію Золадекс. Зниження рівня ест радіолу асоціюється з реакцією, що спостерігається при ендометріозі та фібромі матки, та призводить до аменореї у більшості пацієнток.
На початковому етапі лікування Золадексом у деяких жінок може виникати піхвова кровотеча різної тривалості та інтенсивності. Така кровотеча, ймовірно, є реакцією на відміну естрогену та, як очікується, припиняється спонтанно.
Під час лікування у пацієнток може початися природна менопауза. У поодиноких випадках у деяких жінок менструації не поновлюються після припинення терапії.
Фармакокінетика. Застосування Золадексу відповідно до рекомендацій щодо дозування забезпечує ефективну дію гозереліну без клінічно значущої акумуляції. Золадекс слабко зв’язується з білками, його періоднапів виведення з сироватки становить 2 - 4 години у осіб з нормальною функцією нирок. Максимальні концентрації у сироватці (середня максимальна концентрація дорівнює 8 - 10 мг/мл) досягалися приблизно через 2 години після одноразового застосування Золадексу 10,8 мг. Після цього середні концентрації гозерелінузалишаються відносно стабільними у межах 0,3 – 1 нг/мл до кінця періоду лікування.
Період напів виведення збільшується у хворих з порушеннями ниркової функції. При введенні препарату у вигляді капсули згідно з рекомендаціями зазначена зміна не буде мати значних наслідків. Тому змінювати дозу для пацієнтів з порушенням функції нирок немає необхідності. У хворих з печінковою недостатністю значних змін у фармакокінетичних параметрах не спостерігається.
Показання для застосування.
1) Рак передміхурової залози: терапія раку простати, при якому можливий гормональний вплив.
2) Ендометріоз: терапія ендометріозу, включаючи полегшення симптомів, таких як біль, та зменшення розміру та кількості ендометріальнихушкоджень.
3) Фіброма матки: терапія фіброїдів, включаючи зменшення ушкоджень, покращення гематологічного стану та полегшання таких симптомів, як біль.Його застосовують як допоміжний засіб при хірургічному втручанні з метою полегшення операційної техніки і зниження втрат крові при операції.
Спосіб застосування та дози.
Дорослі чоловіки.

Одну капсулу (10,8 мг) препарату Золадекс вводять підшкірно в передню черевну стінку кожні 3 місяці.
Дорослі жінки.
Ендометріоз та фіброма матки: лікування повинне тривати лише шість місяців, оскільки клінічні дані відносно більш тривалих періодів застосування відсутні.
Повторні курси лікування проводити не слід через небезпеку втрати частини мінеральних компонентів та зменшення щільності кісткової тканини.
У пацієнток, які одержували Золадекс по 3,6 мг для лікуванняендометріозу, додаткова гормонозамісна терапія (щоденне приймання естрогенногота прогестрогенного препаратів) зменшувала втрату мінеральної щільності кісткової тканини і вираженість вазомоторних симптомів.
Досвід застосування гормонозамісної терапії у жінок, які одержувалиЗоладекс, відсутній.
Для хворих з нирковою або печінковою недостатністю, а також для хворих літнього віку коригувати дозу немає необхідності.
Побічна дія.
Відзначались поодинокі випадки реакції гіпер чутливості, що може включати також деякі прояви анафілаксії. Малимісце випадки артралгії та неспецифічної парестезії. Відзначалася поява шкірних висипань, як правило, їх регресія часто відбувалася без відміни терапії. У пацієнтів, які отримували Золадекс, інколи спостерігалися зміни артеріального тиску, що виявлялися як гіпотензія або гіпертензія. Ці зміни звичайнотранзиторні і минають або в процесі подальшої терапії Золадексом, або після її припинення. У поодиноких випадках ці зміни вимагали медичного втручання, включаючи відміну Золадексу. Поодинокі місцеві реакції мають вигляд легких підшкірних кровотеч у місцях ін’єкцій. Як і під час приймання інших ліків цього класу, на початку лікування дуже рідко спостерігались випадки апоплексії гіпофіза.
Чоловіки.
До фармакологічних побічних дій в осіб чоловічої статі належать припливи, пітливість і зниження потенції, що рідко вимагає відміни терапії. Набряк і болючість грудних залоз спостерігалися рідко. На первинній стадії хворі на рак передміхурової залози можуть зазнавати тимчасового посилення болюв кістках, у такому разі можна надавати симптоматичну допомогу. Відзначалисьокремі випадки розвитку непрохідності сечовивідних шляхів і здавлення спинного мозку.
Жінки.
До фармакологічних побічних дій у жінок належать припливи, пітливість ізміна статевого потягу, що рідко вимагає відміни терапії. Інколи відзначалися головний біль, зміна настрою, включаючи депресію, сухість слизової піхви ізміна розміру грудних залоз. На первинній стадії терапії хворі на рак молочної залози можуть зазнавати тимчасового посилення ознак і симптомів хвороби, утакому випадку можна провести симптоматичне лікування (ін активаторами ароматазита прогестинами). У жінок з фібромами матки можлива дегенерація фіброматознихвузлів. У поодиноких випадках на початку терапії у хворих на рак молочної залози з кістковими метастазами мало місце виникнення гіперкальціємії.
Протипоказання. Золадекс не слід призначати хворим з відомою гіперчутливістю до Золадексу або інших аналогів ЛГ-РГ. Золадекс протипоказаний у період вагітності та лактації. Золадекспротипоказаний дітям.
Передозування. Даних відносно передозування улюдей немає. У випадках, коли Золадекс застосовувався раніше строку при описаних показаннях для застосування або у більшій дозі, не спостерігалося жодного клінічно значущого небажаного явища. Дослідження, що проводились на тваринах, дають можливість припустити, що застосування більш високих дозЗоладексу не буде виявляти будь-яких інших дій, крім тих, що мають терапевтичне спрямування на концентрації статевих гормонів і на репродуктивну систему. Уразі передозування хворому слід призначити симптоматичне лікування.
Особливості застосування. Золадекс не показаний для лікування у дітей, оскільки безпека і ефективність у цієї групи пацієнтів не встановлювались.
Чоловіки.
Слід з обережністю призначати Золадекс особам чоловічої статі, особливо схильним до виникнення непрохідності сечовивідних шляхів, порушення провідності або стискання спинного мозку. У даних пацієнтів слід здійснювати ретельний моніторинг протягом першого місяця терапії. Якщо стискання спинного мозку чи ниркова недостатність, зумовлені непрохідністю сечовивідних шляхів, мають місце або знаходяться на стадії виникнення, слід призначити адекватне для даних ускладнень лікування.
Жінки.
Застосування агоністів ЛГ-РГ при лікуванні у жінок може стати причиною зменшення мінеральної щільності кісткової тканини. Наявні на цей час дані щодо застосування препарату Золадекс свідчать про певне відновлення кісткової тканини після припинення лікування. Золадекс слід з обережністю призначати жінкам з відомими кістковими метаболічними порушеннями. Золадекс може спричинити зростання опору шийки матки і у зв’язку з цим – труднощі при дилатації шийки матки. На сьогодні відсутні клінічні дані відносно ефекту лікування препаратом Золадекс доброякісних гінекологічних станів більше шести місяців.
Вагітність і лактація.
Незважаючи на те, що дослідження з репродуктивної токсикології на тваринах вказують на відсутність тератогенних ефектів, Золадекс не повинен застосовуватися в період вагітності, оскільки, теоретично, при застосуванні агоністів ЛГ-РГ уперіод вагітності є ризик переривання вагітності та розвитку аномалій плоду. Потенційно фертильні жінки повинні ретельно обстежитися перед початком лікування щодо вагітності. Слід користуватися негормональними контрацептивними засобами під час лікування, а при ендометріозі - до відновлення менструацій.
Застосовувати Золадекс у період лактації не рекомендується.
Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами.
Немає відомостей про те, що Золадекс призводить до погіршення цієї здатності.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія Золадексу зіншими лікарськими препаратами не відома.
Умови та термін зберігання.
Зберігати при температурі нижче 25°С. Зберігати в місцях недоступних для дітей.
Термін придатності - 3 роки.
Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності та уразі пошкодження герметичного конверту.

Написати відгук


Ваше Ім’я:


Ваш відгук: Примітка:HTML теги не дозволені! Використовуйте звичайний текст.

Рейтинг Погано           Добре

Введіть код, вказаний на зображенні: